PDA

Zobacz pełną wersję : ŁACZENIE



agnieszka kaminska
09-09-2011, 16:45
Witam wszystkich!
Mam problem a wlasciwie dwa i licze na wasza pomoc.Chce sie wyprowadzic z domu i oczywiscie zabrac ze soba mojego kochanego legusia ktorego mam ponad 6m-cy.Zastanawiam sie czy one latwo i szybko adoptuje sie w nowym otoczeniu, czy moze byc z tym problem? Drugie pytanie rowniez dotyczy przeprowadzki.Tam gdzie bede mieszkac jest juz maly legwan ktory ma 3m-ce (moj 9m-cy).Chcemy je jakos ze soba oswoic ale jak wiadomo sa to jaszczurki terytorialne i moze byc z tym problem poza tym moj jest sporo wiekszy.Doradzcie mi co zrobic zeby one sie tolerowaly "po jednym dachem" bo nie bardzo chce miec dwoch terrariow.
Z gory dziekuje za pomoc

Loke
11-09-2011, 03:58
gady moj i moich sasiadow (razem 4) w roznym wieku bezproblemowo kontaktuja sie ze soba... (jeden ma 5 m-cy drogi 9-10 trzeci ponad rok a czwarty ok 2 lat) nawet jak na przestrzeni 3 m2 znalazly sie wszystkie cztery to nic sie nie dzialo (poza tym ze najmniejszy wlazl na najwiekszego i go obesral ;)) sadze ze w wiekszosci przypadkow nie bedzie problemu...

PS. Modl sie zeby nie okazalo sie ze to dwa agresywne teretorialnie samce...

Napisz jak sie toleruja (pierwsze spotkanie zorganizuj na neutralnym gruncie zlikwidujesz wtedy problem teretorium - obydwa beda na obcym)

Rysiek
11-09-2011, 05:33
Witajcie! Mój legwan po przeprowadzce z małego terrarium do dużego ( wiązało się to też ze zmianą pokoju ) nie jadł miesiąc kompletnie nic. Dzwoniłem do weterynarza ( gady to jego hobby ) po poradę. Wg niego to był szok związany ze zmianą otoczenia , ale po miesiącu wróciło wszystko do normy i jest ok. Więc ze zmianą otoczenia może być różnie. Co do drugiego legwana to możesz spróbować je połączyć, ale i obserwować co się dzieje. Jeśli to są dwa samce będzie ciężko, ale spróbować warto . Powodzenia ! Rysiek

Edyta
12-09-2011, 05:32
W czasie kiedy będą biegały po pokoju przemebluj terrarium.

kudłaty
17-09-2011, 19:13
Generalnie popieram pana Lokea, zdecydowanie może mieć tu duże znaczenie płeć tych osobników. Chciałem również spróbować odpowidzieć
na pierwsze pytanie, a mianowicie czy leguś przezwyczaji, a zatem tu jest podobna sytuacja jak u ludzi. Młodsi ludzie szybciej się zaadoptują
do nowego srodowiska niż starsi. Twój legwan jest jeszcze młody więc nie powinno być problemu.

42d3e78f26a4b20d412==