PDA

Zobacz pełną wersję : oswajanie



Kropek
18-09-2011, 07:21
Witam wszystkich terrarystow mam wielka prozbe czytalem wiele lektor wiele opisow na temat Legwanow Zielonych ale nigdzie nie znalazlem dobrego opisu
jak oswajac Lega prosze was o pomoc nie chce wyzadzic gadzinie krzywdy napiszcie jak to bylo z waszymi legami i jak postepowaliscie bede bardzo wdzieczny za pomoc

Kropek
18-09-2011, 17:09
zadniej pomocy :(

jesli nie chcecie pisac na forum napiszcie na maila gadzina007@netscape.net

SNAKES
19-09-2011, 02:19
Zerknij sobie na:
www.legwan.org/article/oswajanie.html
Może trochę Ci pomoże.
Pozdrawiam

Dota
19-09-2011, 05:27
bardzo fajnie napisane. juz czytałam wcześniej i dużo z opisanych sytuacji można zaobserwowac u swojego lega. i bardzo pomaga

bizon
19-09-2011, 12:32
Jak wiadomo sa dwie podstawowe metody "oswajania" choc ja wole to nazywac przyzwyczajaniem. Metoda na siłe - nie bede sie rozwodzil bo pisano juz o tym. Powiem tylko że próbowałem tej metody po jakimś pół roku przebywania z legiem. Wyjmowałem i brałem na rece lega o satłej porze mając nadzieje że się do tego przyzwyczai jednakże doprowadziło to do tego że podając mu do miski żarcie jak otwierałem terra Spike sie nadymał fffffffffffffffffuczał i gotów był uderzyć ogonem. W związku z tym przeszedłem do drugiej równiez opisywanej metody "nic na siłe". Ponieważ leg sam sobie otwiera terra i wchodzi i wychodzi kiedy chce po jakimś czasie zaczął wychodzić przy mnie i łazić po mnie. Na początku nie mogłem robić żadnych ruchów bo leg uciekał. Jednak obecnie zaczynam robić postępy i moge powoli sie ruszać i patrzeć na niego jak siedzi mi na brzuchu. Jednak jeszcze pewnie daleka droga (jeśli w ogóle) zanim leg będzie tak przyzwyczajony jak pragnie każdy hodowca.
To tyle o moim postępowaniu niechaj inni opowiedzą o swoich metodach i skutkach.
Pozdrawiam

Rysiek
21-09-2011, 11:47
Na stronie http://www.terrarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=379 jest trochę wypowiedzi o oswajaniu w tym i moja. Zapraszam. Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==