PDA

Zobacz pełną wersję : Wzdęcie???



Jonko
19-09-2011, 15:46
Czy legusy mają wzdęcia i puszczają bąki :-). Moja Agata jest gruba a na ścianach terrarium są białe plamki. Ostatnio karmiłem ją podwórzowymi chwastami, które uwielbia ale teraz nie wiem czy to nie przez nie. Rzuciła się też pod moją nieobecność na chleb z pasztetem. Gad jak pies.

Nika
20-09-2011, 02:08
Legi miewają wzdęcia po mokrej koniczynie, kapuście i nadmiarze koperku, bąki tez puszczają. Ale po wypróżnieniu powinno wszystko wrócić do normy. Jak taki stan utrzymuje się dłużej można podejrzewać, że jest czymś zatkany a to jest niebezpieczne. Białe plamki to nic innego jak sól fizjologiczna, której nadmiar legi wydalają poprzez kichanie.

Alicja
20-09-2011, 09:31
Jaszczurki maja tendencje do zjada roznych dziwnych rzeczy - kiedys zrobilam sobie kanapki i poszlam do kuchni po herbate. Jak wrocilam moj pierwszy leg - Zielony wlasnie konczyl szynke z majonezem z kanapki ...
Wczoraj samica agamy stwierdzila, ze smakuja jej skorki od pomaranczy ... Na szczescie jej pilnowalam i zabralam jej ta skorke. Trzeba bardzo uwazac, zeby gady nie jadly takich rzeczy, bo to im moze powaznie zaszkodzic.

42d3e78f26a4b20d412==