PDA

Zobacz pełną wersję : CO MAM DAWAĆ DLA LEGWANA ZIMĄ JEŚĆ POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



tosik
22-09-2011, 03:59
MAM LEGWANA MA PRAWIE 8 MIESIĘCY I NIE WIEM CO MU DAWAĆ JESĆ BO LATEM JADŁ ON TYLKO SAŁATE I MLECZ ADODATKAMI BYŁY MANDARYNKI JABKA I BANANY ALE TO BARDZO RZADKO JADŁ POWIEDZCI MI CO MAM MU DAWAĆ DZIENKI POZDROWIENIA WSZYSTKIM
BEDE BARDZO WDZIĘCZNY ZA RADY

Dota
22-09-2011, 04:16
Prawie wszyscy na forum pisza o sadzeniu rosli w donczkach na zime... mozesz sprobowac. Fasola (podobno, bo jeszcze nie probowalam podwac) nasturcja, mlecze moze tez Ci sie jeszcze przyjma, bazylia... musisz poprobowac co Twoj leg lubi. Zima mozna podawac male ilosci kapusty pekinskiej (ale np. moj ma od tego lekkie wzdecia). teraz liscie od brokulow i kalafiorow-moj bardzo lubi. A co do tej salaty to niektorzy nie polecaja. A przeciez poki rosna mlecze i sa latem liscie na drzewach owocowych mozna sobie salate odposcic. Legi podobno jedza tez kielki, to mozesz tez sam wychodowac.

dr Robert
22-09-2011, 05:05
Kiełki soi, słonecznika, fasoli (dostępne w niektórych sklepach), tarta marchew, cukinia, ogórki, kapustne (jarmuż, kalafior, brokuły) w małych ilościach, sałata wcale lub w małych ilościach, liście rzodkiewki, koper, papryka, różne owoce. Niestety przez ten krótki okres często trudno przetrwać nie zwiększając w diecie ponad normę udziału owoców.

KUB
22-09-2011, 06:42
CZY MOZE JESC CEBULE,MOJ OSTATNIO POCHLANIA Z CALEJ SALATKI TYLKO JA

bizon
22-09-2011, 09:37
Problem polega równiez na tym że mój leg na zime zmienia upodobania kulinarne. Jak wczesniej szalał za bazylią i liscmi rzodkiewki tak teraz nie chce tego tknąć. Trzeba kombinować i znaleźć coś co w tym okresie będzie mu smakować.

Pozdrawiam

cubante
22-09-2011, 09:49
Cebula? - kurde wypowiedzcie sie bo moim zdaniem cebula nie nadaje sie na skladnik salatki, ale to moze dlatego, ze ja jej nie jadam:)

zelik
22-09-2011, 12:04
ja kupuje raz w tygodniu bazylje oregano majeranek melise kolendre rucole to sa jego glowne skladniki zarcia ktore mu troszke urozmaicam innymi warzywami z owocow to mango i banany wychodzi to tanio za roslinki place 32 zł tygodniowo tylko moj legus jest malutki bo ma 42 cm

Gadzinka
22-09-2011, 12:54
Unikaj salaty, kapusty pekinskiej, ogorkow - one nic legą nie daja wartosciowego, co najwyzej mozna je struc. Tyle jest roznych owocow i warzyw, ze mozna z powodzeniem urozmaicac menu naszym milusinskim. Mozna jeszcze urwac liscie mlecza i chrzanu, cykorie moj bardzo je uwielbia (pewnie lubi jak go troche popieką), lubi tez utarta rzodkiew czarna i biala. Awokado,pomarancze,grejfruty, morele, brzoskwinie, rodzynki, figi, daktyle. Utarta marchew, seler, jabluszko, por pokrojony,szczypiorek. Ugotowana zielona fasolka, groszek zielony, jarmuz,kalafior, brokuly od czasu do czasu jajeczko ugotowane, ale to wszystko bez soli.
Życzę smacznego legusiowi

dr Robert
22-09-2011, 14:29
Cebula, podobnie jak sałata czy wszystkie kapusty (kapusta, kalafior, jarmuż, brokuły, rucola) mają trochę szczawianów (co powoduje "niewchłanialność" wapnia), ale jeżeli jest to tylko część diety i tylko przez część roku to nie zaszkodzi. Ja w dalszym ciągu daję mlecz, powinien być do większych mrozów.

Loke
22-09-2011, 15:20
Ja dzis mlecz wyciagalem spod sniegu :)

Po umyciu w zimnej wodzie wygladal jak zwykle swierzutko

misiekk
22-09-2011, 15:46
u mnie tezs juz zasypalo wiec z mlecza nici:(

Loke
22-09-2011, 16:59
spox jutro ma byc 5 st moze jeszcze z tydzien albo dwa sie uda ...

Rysiek
23-09-2011, 12:39
Mój ciągle ma mlecz, koniczynę i babkę z działki. Koniczynę specjalnie zasiałem wiosną na działce i mam do dzisiaj ! Dostaje też liście poziomki , bo są zielone. Warzywa i owoce na bierząco ok.30% pożywienia. Tak będzie dopóki się da . Pózniej owoce, warzywa, kapusta pekińska, kalafior, nieco sałaty i tak przezimujemy do marca. Pozdrówko! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==