PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



misiekk
23-09-2011, 07:37
....wlasnie mialm starcie z ojcem ktory bezemni pojechal do hurtowni i kupil swietlowke facet w hurtowni twierdzil ze ta swietlowka ktroa ojcu sprzedal wyzwal promienei UV...MOJE ZDANIE JEST TAKIE KOELS POPROSTU WCISNA KTOI DLA OJCA !!!...swietlowka napisane ma na opakowaniu "aqua relle" firmy philips ...terz juz sam neiwiem co am zrobic klucic sie z nim dalej czy moze jednak ta swtlowka naprade wytwarza potrzebne promienie takjak wierdzil koles w hurtowni...pomozcie juz niewiem co mam robic??????????????

bizon
23-09-2011, 08:50
jak rozszyfrujesz słowo aqua i słowo repti wszystko stanie sie jasne.

misiekk
23-09-2011, 08:55
TO MA BYC ZART???

misiekk
23-09-2011, 08:58
I TAM NEI MA SKOWA REPTI :)........TYLKO RELLE........A MOZE SA SWIETLOWKI CO EMITUJA TE PROMINEI I SLUZA DLA RYBEK ALE ROWNIE DOBRZE MOZNA JE STOSOWAC DLA GADOW

dr Robert
23-09-2011, 09:39
Przede wszystkim bardzo chaotycznie piszesz, trudno się nawet zorientować o jaką świetlówkę chodzi. Z tego co zrozumiałem to świetlówka akwarystyczna Philipsa pod nazwą Aquarelle. Świetlówka ta nie wydziela UV. Dobry przegląd świetlówek terrarystycznych znajdziesz w www.colisa.com.pl
Tam trzeba wejść w "oświetlenie" i szukać świetlówek terrarystycznych emitujących UV. Musi być wyraźnie napisane, że emitują UV. Tam masz świetlówki UV z różnych firm.

bizon
23-09-2011, 09:43
chodzi o to że w nazwie wystepuje słowo "aqua" czyli woda, a powino "repti" (reptile ) czyli gad.

BaRBaDo
23-09-2011, 09:50
ten temat był już dokładnie przanalizowany przez jednego terrarystę
tu masz wszystko - poczytaj!!!
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=1&i=1006&t=1006

misiekk
23-09-2011, 13:57
tam jest tak namotane ze wkoncu neiwiem czy moze byc czy nie?

Fryta
23-09-2011, 14:50
UV nie daje ale daje ładne swiatło. Wiele zmienia w terra jako oświetlenie. Kolory są wyraźniejsze, rosliny świetnie rosną i wygladaja zdrowiej. Ale jako UVka jest do bani.

misiekk
23-09-2011, 15:51
,...i jak ja mam to wytlumaczyc dla starego????????????????:(

Fryta
23-09-2011, 15:55
gad potrzebuje UV, zwłaszcza Twój. Ta swietlówka mu go nie da. Spróbujcie zwrócic ją (wymienić?). Potrzebna jest specjalna, niestety inna niż ta, którą masz.

misiekk
23-09-2011, 16:27
..dzieki ale dla mojego starszego cieszko cos wytlumaczyc nie chce sie przyznac ze zjebal sprawe i neiwiem jakich uzyc argumentow zebym mogl mu to piokazac w necie wyraznie napisane ze ta co mam nie jest dobra to moze by podzialallo....moze sa jakies strony gdzie jestttt ta swietlowka opisana

dr Robert
23-09-2011, 16:40
Człowieku, przecież podałem Ci adres sklepu Colisa, gdzie są wszystkie typy świetlówek i przy tej co kupiłeś nie ma nic o UV i jest ona w grupie świetlówek akwarystycznych a nie terrarystycznych. Zresztą wtych terrarystycznych też jest podział na te z UV i bez. Przy tych z UV jest to wyraźnie napisane.

Przemek Łukiewicz
23-09-2011, 16:43
ja żeby ominąc ten problem który ty masz zamuwiłem świetlówkę dwa tygodnie wcześniej o kturej starszy nic niewiedział trochę się wkurzył że niby wywaliłem pieniądze poniewarz zobaczył taką samą jak ty opisałeś ale najszczeńście po dniu mu przeszło.na przyszłość polecam moja strategie

misiekk
23-09-2011, 17:21
....dzieki ale nie mogelm tego przewidziec bo on poszedlo do hurtownie bez mojej wiedzy...

misiekk
23-09-2011, 17:29
cieszka sprawa nei przekonam go on musio miec wyraznie napisane przy tej swietlowce ktora kupil ze nie elituje uv on nie moze uwiezyc i sie przyznac ze koles go oszukal ...znowu bede musial sie z nim klocic hehhe

Rysiek
24-09-2011, 08:20
To nie jest śmieszne, że wy się kłócicie , a gadzina jest bez UV. Jeśli ojciec nie wierzy , że źle kupił niech poczyta co tu napisane. Rysiek

misiekk
24-09-2011, 08:30
...k... ale to jes patafian dla niego ciszko cos wytlumaczyc a gadzine dopiero dzisiaj kuopilem poszedlem z ojcem do sklepu i koles mu przetlumaczyl ze debil zle zrobil..kupilem legwana jest maly neiwiem ile ma cm. w poniedzialem najpozniej we wtorek bede mial switlowke chyba nic sie nei stanie ..:( mam nadzije ze wytrzyma do tego czasu ... pozniej bedzi emial uv "ile dusza zapragnie" .... narazie siedzi ostro wystraszony dziewczyna eledwogo zlaapla strasznie dziki byl jeszcze drugi bez ogona i byl spokojniejszy wolalem tego bardziej agresywnego...pozdrowienia....mam nadzieje ze na mnie nie krzyczycie ze tak postapilem z ta swietlowka alenie moglem czekac dluzej z legiem dosc szybko je wykupuja

Rysiek
24-09-2011, 09:01
Nie martw się, świetlówek nie braknie, a legwan bez niej przeżyje te parę dni. Nieładnie się wyrażasz o ojcu bez względu na to jakim jest. Nie będę jednak prawił morałów, bo to forum nie od tego... Pozdrawiam! Rysiek

misiekk
24-09-2011, 09:43
...no wlasnie zamknijy temat z ojcem .... aha co do mohjego nowego wspolokatora siedz i sie nie rusza wiem ze to normalne ale cos jednak w tej mojej glowei siedzi ze cos jest ni tak tyle czasu poswiecilem zeby mu zbudowac"plac zabaw|' z konaroi i sztucznych roslinek a on siedzi tylko i nic nie lazi po gal;eziach wogoel jak posag ...zobaczymy co bedzie za pare dni

misiekk
24-09-2011, 09:48
aha ... kupilem go ale w sklepie nic nie mowili o cites..mam nadzieje ze to nie takie wazne...aha i nic nie powiedzieli zebym wybral sie do wete. i zrobil zastrzyk przeciw robalom ...narazie w sumei i tak niegdzie nie bede go wozil dopokie si enie uspokoji jest strasznie agresywny no moze nie agresywny bo nie grzyzie ani nie bije ale strasnie ucieka .... moze jak sie uspokoji zabbiore go do weta na ten zastrzyk

Rysiek
24-09-2011, 14:21
Oj Misiekk, dużo jeszcze przed Tobą! Poświęć trochę czasu i poczytaj to forum, o odrobaczaniu, o żywieniu, o zachowaniu lega. To Ci naprawdę ułatwi życie i pomoże gadzinie :-))). Nie trzeba od razu zastrzyku!!!!!!!!!! Trzeba zbadać kał . Ja sam po konsultacji z dr. Jarkiem zbadałem kał swojego legwana pod mikroskopem ( mam swój ) i wg jego wskazówek stwierdziłem, że po 3,5 roku nie trzeba go odrobaczać ! Więc po co zastrzyk od razu ! Jesli go choć trochę lubisz to poczytaj jak najwięcej. Ja też się z tego forum dużo nauczyłem. Powodzenia !!! Rysiek

Alicja
24-09-2011, 16:19
On nie jest agresywny. On jest przerażony.

misiekk
24-09-2011, 19:03
dzieki wam woge super sprawa ze sa ludzie ktorych mozna o wszystko spytac wlasni wrocilem do domu on tak pieknei przyklejony do sciany spi sopbie i wszystk ojest ok poezja to jest tak codowne i piekne zwierze...czytam czytam juz od 2 miesiecy kazdy moiw co innego i cieszko sie zorientowac....ogolnie jest sliczny i zrobie wszystko zeby taki pozostal zrobei wszystkiooze by czul sie najle[iej chos wiem ze to w 100 procentachh nie mozliwe

Rysiek
25-09-2011, 05:09
To bardzo się staraj! Powodzenia :-))). Rysiek
Ps. Jak masz problemy to pisz na forum i możesz też do mnie na priva. O ile będę mógł pomóc-odpiszę.

misiekk
25-09-2011, 06:37
dzieki ...napeweno pojawia sie pytania mimo ze wiedzy o legwanach pochlonolem naprade bardzo duze ilosci a mimo to jak juz teraz go mam wiem ze trzeba sie przy nim duzo napracowac i poswiecic mu duzo czasu naszczescie tego czasu mam multom ...zauwazylem u niego ze jeden palec u ylnij nogi nie ma pazurk i jest inny niz palce pozostale tak jakbym mial zlamany ale nei najlepiej sie to zroslo ...jak narazie i taknei bede sie temu przygladal nei chce narazie wogoel ingerowac w co kolwiek neich siedzi sobie i obserwuje ..czasami jak sie zblize za blisko terra to warjuje to menie martwi bo sie boije ze se krzywde zrobi wiec przykrylem jedna scianke terra i ograniczam pobyty w pokoju i gwaltowne ruchy itp. mam nadzieje ze za pare dni troche sie uspokoi///pozdrowienia

Rysiek
25-09-2011, 13:01
Niech ma spokój , a Ty cierpliwość. :-))) Pozdrówko!!! Rysiek

misiekk
26-09-2011, 03:29
narazie tak jest jak najmniej spedzam czas przy terra ..wstawilem zaklaz wchodzenia do pokoju itp.:)) .... nadal jets wystraszony moze juz troche bardziej pewny siebie ...tylko neijestem pewny czy co je .zaczynam sie martwic ....pozdrowienia....aha jesli mozesz wejc na moj post zaraaz go napisze o "baseniku w terra"

42d3e78f26a4b20d412==