PDA

Zobacz pełną wersję : Jest coś mniejszego od legwana zielonego????



DAGUSIA
28-09-2011, 16:08
Witam wszystkich!
Od około 1 roku jestem zainteresowana legwana zielonego. "Przestudiowałam" już wiele książek, czasopism itp na temat tego gada. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie te jego duże rozmiary. Czy jest coś podobnego do legwana (moze jego miniturka)? Bardzo mi zalezy na zakupie, lecz jest on troszkę za duży......... Proszę pomóżcie mi coś wybrać....

Z góry dziękuję za pomocną dłoń

PawełL
28-09-2011, 16:57
a morze anolisa albo agame lub kameleona

Fryta
28-09-2011, 16:58
morze anolisa. Piekna nazwa. Ale powinno być przez M i A. Tylko gdzie ono ma być?

zelik
29-09-2011, 03:17
Jest duzo Legwanow okolo 8 lacznie z zielonym albo anolisa o ktorym wspominaja koledzy w postach.
Wracajac do Legwanow to moze obroznego http://terrarium.com.pl/legwanobrozony.php
albo pustynnego http://www.republika.pl/agagad/index14.htm

Rysiek
29-09-2011, 05:48
Są gady mięsożerne( owadożerne) i roślinożerne. Musisz sie liczyć z tym, że dla owadożernych trzeba zadbać m.in. o żywy pokarm. Ładnymi i małymi jaszczurkami są np. anolisy ( czerwonogardły, brązowy , rycerzyk ) . Są też agamy, biczogony ( afrykański, indyjski ) . Są gekony, szyszkowce i scynki. Nie wiem czy wszystkie z wymienionych są w handlu dostępne, ale istotną sprawą jest CITES . Pytaj o to przy zakupie. Pozdrawiam! Rysiek

Alicja
29-09-2011, 07:55
Agama błotna jest bardzo podobna z wyglądu i wymagań środowiskowych do legwana a mniejsza (samce do 100cm, samice do 80cm). Różni się wymaganiami pokarmowymi (jest przede wszystkim drapieżnikiem).
Nie ma gada który wygląda jak legwan zielony, je jak legwan zielony tylko jest jego miniaturką ...

SNAKES
29-09-2011, 08:03
Racja - nie ma takiego gada.
Wbrew temu co można czasami usłyszeć w niektórych "sklepach":-(

ja
29-09-2011, 09:16
A legwan obrożny???

Alicja
29-09-2011, 10:46
Legwanik obrożny .. nie bardzo. Z wyglądu już bardziej pasuje agama błotna. Wymagania środowiskowe całkiem inne, żywieniowe też.

Gdybym chiała coś podonego do lega ale nie aż tak dużego wziełabym błotną (oczywiście jeśli komuś nie przeszkadza całkiem inna dieta)

42d3e78f26a4b20d412==