PDA

Zobacz pełną wersję : Sobotni wieczor



Yoda
08-10-2011, 11:19
Pytanie brzmi: dlaczego kilka osob w sobotni (czytaj:u mnie deszczowy) wieczor zamiast gdzies prysnac, siedzi przed kompem i prowadzi inteligentne konwersy?Oczywiscie tematyczne. Jaki dzisiaj film po "Dzienniku"? A o ktorej gasnie dzienne swiatelko w Waszych terrariach?Pytanie: kiedy odkryliscie plec u swojego lega najwczesniej?Bo moj ma 80 cm z ogonem, nie wiem ile ma lat ( z tabel wynika, ze ok. roku), bo mam go od niedawna, a nie moge sie ustosunkowac wzgledem plci. Od ktorego cm, wiadomo, ze to ON lub ONA?
Bede wdzieczna/-y. Y

Rysiek
08-10-2011, 12:13
Co do wieku to mniej więcej zgadza się 80cm = ok.1 roku. Przyrost maleje z wiekiem . O płci poczytaj w opisie legwana w gatunkach, niekoniecznie na tej stronie. Do kompa siadam jak mnie dzieci puszczą :-))), a po wiadomościach "leci" Twierdza. Chcę popatrzeć na ten film, bo nie widziałem . Pozdrówko! Rysiek
Ps. Światełko gaszę ok.22.00 a zapalam między 8.00 a 9.00.

Yoda
08-10-2011, 12:27
Twierdz, Twierdza!!! Fajny (zwlaszcza Sean Connery), widzialam, ale chetnie raz jeszcze.
Co do plci, czytam rozne strony, i dalej nie wiem. Albowiem rozpoznanie nastepuje (sugestie ze stron) przez porownanie, wieksze/mniejsze, dluzsze/krotsze itd. A z czym lub kim mam porownywac, jak sam bidulek siedzi w szklarni?!
Na poczatku wydawalo mi sie, ze to facio, ale teraz nie mam pewnosci. Czy zgrubienie od/ponizej nasady ogona o czyms swiadczy? Chociaz z paszczy to dziewczynka powinna byc, taka jakas subtelna, a nie gadzi buldog. No nie wiem.
A wstajemy wczesniej,razem, o 6:30 z ta roznica, ze moj dzien jest zdecydowanie dluzszy niz Yody, niestety.Za to, pocieszajace jest to, ze nie zajmuje mi lazienki rano.
pzdr
Y
Dzisiaj zaczeli grac nowego Bonda!!!

Alicja
08-10-2011, 12:52
na stronie, ktora mam pod nickiem w opisie lega zamieszczone sa zdjecia samca i samicy, moze to w czyms pomoze :)
A najlepiej zrób fotke, całego ciała i łepetynki i będziemy próbować rozpoznać.

Rysiek
08-10-2011, 15:28
Zobacz na gruczoły pod udami. Chociaż to jeszcze młody legwan, to u samców są one wyraźne i duże . To takie "kulki" ustawione w rzędzie wzdłuż uda. Mój Gucio to samiec 3,5 letni. Gruczołów ma chyba z 16 na jednym udzie, a te największe to średnicy ok.4-5mm. Poza tym dorosły samiec jest większy, ma większe kolce i większe wypustki na karku- tak wyczytałem. Pozdrówko! Rysiek

Yoda
08-10-2011, 15:33
No wiec, Yoda teraz spi, to mu nie bede pod ogon, za przeproszeniem, zagladac. Ale na udach ma takie jakby dziurko-cos, kolce i wypustki ma takie sobie. Ale ma cos jeszcze. Od kloaki w kierunku ogona ma takie cosie pod skora, wypuklejsze niz ogon, miekkawe, dlugawe. Czy to jest to o czym mysle? Czy zludzenie optyczne i nadinterpretacja, tudziez pobozne zyczenia? Az jutro przyjrze sie dokladniej. A poki co, to musze wyjsc z psem, bo patrzy na mnie takim strasznym wzrokiem... pzdr Y

Rysiek
08-10-2011, 15:39
No nie wiem o czym myślisz...;-))). Mój legwan też ma to zgrubienie. Co do gruczołów to napewno są mniejsze u młodego legwana. Ale zobacz. Rysiek

Yoda
08-10-2011, 16:13
Oj, popatrze.Y

42d3e78f26a4b20d412==