PDA

Zobacz pełną wersję : suchy pokarm dla legów



BaSiA
14-10-2011, 04:02
w "Terrarium"(tym miesięczniku reklamowanym ta tej stronie www)zobaczyłam reklamę suchej karmy dla legwamów czy coś w tym stylu. Mam pytanie czy ktoś tego używał i czy to się sprawdza?

mr_JUZIK_
14-10-2011, 08:50
Cześć.
Ja używam granulatów różnego rodzaju. Mój leg bardzo to lubi i jak widać służy mu to, bo ostatnio bardzo dużo rośnie. Jak mu sie wylinka konczy to odrazu zaczyna sie następna. Oczywiście granulatu mu non-stop nie podaje, urozmaicam mu menu.
Jeśli chcesz sie dowiedzieć czegoś więcej to pisz na gg nr. 1760670

aneta
14-10-2011, 13:48
wiem ze wiekszosc legwanow wrecz przepada za tego typu karma i bardzo szybko wtedy rosna ,mojemu legwanowi czasami podaje granulat dla legwanow firmy sera , czasami zje kilka granulek a czasami wezmie do pyszczka i wypluje ..... no coz wybredny ten moj leg Pozdrawiam

BaRBaDo
15-10-2011, 05:26
mój uwielbia Raffy Mineral firmy Sera

info z opisu w Colisie:
"Wysokoenergetryczny pokarm dla żółwi i innych gadów, zawierających wszystkie ważne minerały i aminokwasy. Wspomaga zdrowy wzrost skorup i szkieletów gadów."

BaSiA
17-10-2011, 05:07
dzięki za odpowiedzi.Pozdrawiam

Oli
29-10-2011, 18:48
Cześć. Mój Nikoś nie znisi suchego pokarmu(ZOO MED'S), ale ja się tym nie przejmuję i zgniatam go, a następnie posypuję nim każdy inny pokarm.A tak w ogóle mój legwan je dużo(nie ma pasożytów wewnętrznych) i jest wiecznie głodny, wręcz czeka na kolejny posiłek. a gdy widzi, że idę z miską rzuca się na szybę jakby nie jadł od kilku dni. Do weterynarza chodzę z nim 3-4 razy w roku na badania kontrolne i jak narazie jest wszystko OK. 3-razy w tygodniu posypuję mu jedzenie vibovitem. Mam go od prawie dwóch lat, a "smyk" mniał ok. 1,5 roku.

BaSiA
31-10-2011, 08:35
kupiłam ten suchy pokarm ale mój leg wcale go nie chce jeść.nie przejmuję się tym i daję go legowi.może kiedyś zacznie jeść.

Marblo
31-10-2011, 14:49
Czesc.
Ja tez kupilem sucha karme (na zime) i moj leg takze nie chce tego ruszyc ale rozgniatam granulat na pyl i posypuje mu tym salatke, aby zabic zapach granulatu daje duzo kopru do salatki. Ilosc kopru delikatnie zmniejszam zeby przyzwyczail sie do zapachu i smaku granulatu mam nadzieje ze jak sie przyzwyczai to sam go zacznie jesc. Moze on narazie nawet nie ma pojecja ze to nowe co dziwnie wyglada to jest jedzenie???

Gadzinka
01-11-2011, 09:43
Moje legi tych granulek nie lubia i dawac im nie bede. Wiem jedno, ze legi po tych granulkach szybko rosna i przybywaja na wadze. Moze ktos wie jaki jest dokladny sklad tych "sterydek"???

[gadzinka]

Marblo
01-11-2011, 11:51
Ja je kupilem zeby przetrwac zime, na wiosne pojda w odstawke ;) I jak pisalem nie traktuje tego jako pokarm podstawowy tylko jako dodatek do zieleninki ktora teraz w zime jest bardzo uboga. Ja kupilem Iguana baby sticks z tropicala a co do skladu to jesli chcesz to moge przepisac Ci ten wypisany na etykietce :)

Nika
01-11-2011, 23:48
Hej,
Też dorzucam mojemu legowi troszku suchego jedzonka w tych ciężkich, zimowych czasach. Znalazłam jednak lepszy (moim zdaniem) sposób na brak naturalnej (z łąki) zieleniny. Wstawiłam do terra trzy doniczki z roślinami, które mój leg podskubywał latem na kwietniku. Oprócz miski z jarzynkami, owocami, cykorią, kap. pekińską, ma stały dostęp do liści i bardzo chętnie uzupełnia sobie nimi zimową dietę (i nigdy nie jest głodny). Przez całe lato szczepiłam, przesadzałam specjalnie dla niego te kwiatki i myślę, że zimę przetrwamy.

Pozdrawiam,

Nika

42d3e78f26a4b20d412==