PDA

Zobacz pełną wersję : przymyka oczy



misiekk
15-10-2011, 06:44
...zauwazylem ze moj leg juz nie ma tak szeroko otwartych oczu jak jestem przy terra lub jak na niego patrze... teraz ma je lekko przymkniete... czy to nie jest oznaka jakies choroby??

Rysiek
15-10-2011, 07:35
Jeśli legwan zamyka oczy gdy się do niego zbliżasz lub go dotykasz to tak jakby odcinał się od Ciebie. Nie widzę go, więc go nie ma- tak jest tłumaczone takie zachowanie sie legwana. Wejdź na tą stronę i poczytaj o zachowaniu legwanów- http://www.terrarystyka.com.pl/opisy.php?id=20020704145140&level=20020702211157. Jest tam opisana mowa ciała lega. Pozdrówko! Rysiek
Ps. W przypadku mojego legwana ta mowa ciała całkowicie się sprawdza, chociaż niezbyt często bywa zestresowany.

misiekk
15-10-2011, 14:10
...nie nie tu nie o to chodzi ja juz czytalemmowe legow bardzo uwaznie:).......on jak wkladam reke do terra lub moja reka znajdzie sie za blosko neigo wtedy ma oczy otwarte szeroko ....pprzymyka nei zamyka jak np . ja jetem w pokoju ale nie blisko terra a on siedzi gdzie na galezi...kurde pewnie nic nie zrozumiles ..no a moze jednak :)

Dota
17-10-2011, 05:47
a moze wypoczywa...
przeciez Ty tez nie masz cały czas otwartych oczu :)
mój tez sobie je czasem przymyka
mam wrażenie, że kiedy chce się odciąć to się odcina, a jakdnak czasami przymyka je dlatego, że mu jest dobrze...
mam nadzieję, że potrafię choć trochę to rozpoznać, i że u Ciebie jast podobnie...
jeszcze jedno... kiedyś Ozzy miał niedobór witamin, i wtedy zamykało mu sie oko (tak jakby wolno opadało, a otwierał je tylko w stresie (tzn jak się zbliżałam z ręką itd...) poszłam do weta, kazali dawać witaminki, i polepszyło się b. szybko... teraz jest już extra a przez te witaminki to nawet więcej je hehe :) i rośnie jak na drożdżach (nawet mu się nie kończy jedna wylinka, a już zaczyna druga...)
pozdrawiam Dota

Rysiek
17-10-2011, 06:42
Misiekk, mój legwan też niekiedy przymyka oczy i tak się wygrzewa. Może to nic nie znaczy i nic złego się z nim nie dzieje. Pozdrówko! Rysiek

Janusz.Poz
17-10-2011, 07:17
Chyba nic złego... :)))
Od dwóch dni mam nowego małego legusia. Już "wyczaił", gdzie jest najcieplej (oczywiście pod lampą!) i tam się wygrzewa. Ale na razie jest strasznie zestresowany. Siedzi czujnie z baaardzo szeroko otwartymi oczami. Czasem tylko "rozluźnia" worek...
Za to starszy legwan (jest u mnie półtora roku), gdy się położy na swoim ulubionym korzeniu, to wygląda jak salceson na półce :) Łapy, albo luźno zwisają, albo są wyciągnięte wzdłuż tułowia; pysk na płasko; oczy przymnknięte. Bardzo muszę sie starać, żeby a mnie zwrócił swoją uwagę i otworzył choć jedno oko :)))

misiekk
17-10-2011, 10:21
:)... fajowo... ale to moze wlasnie jest z braku witamin moj leg jest u mnie juz 3 tydzien no i nie je za duzo plasterek pomidora i mlecz ..teraz mi sie mlecz skaczyl i rosnie nastepny wiec musze go przekonac do innej zileniny a jakos to nie wychodzi...dota a jak podajesz te witaminki ??/ dosypujesz do jedzenia..ja tak robie...ale moze on nei pochlania tyle wit. ile powinien skoro na razie jakos slabo je ..podawac mu wit. na sile??

Rysiek
17-10-2011, 12:43
Mlecz to bardzo dobra zieleninka dla legwana. Ma stosunek wapnia do fosforu 2,5:1 . Czyli tak jak być powinno . Idealnie było by 2:1, ale wiekszość owoców, warzyw i liści nie ma tak korzystnej proporcji , tak że te 2,5:1 jest jak najbardziej ok. Mlecz jeszcze można znaleźć na łące lub w lesie. Dzisiaj nazbierałem ponad 100 listków. Witaminy i wapno są potrzebne, tym bardziej że niezbyt dużo je. Jeśli zjada mlecz i pomidorki to spróbuj na listku mlecza dać witaminy i przykryć pomidorem. Musisz nauczyć się go oszukiwać ! Będzie to trudne, ale warto. Pozdrawiam! Rysiek

Yoda
17-10-2011, 13:32
Misiek,moj nie jadl na poczatku wlasnie z powodu witaminek!Odstawilam-zaczal jesc! Moze to jest powod? Moze odstaw i oszukuj Lestata jak radzi Rysiek. Moj teraz je wapno w pigulach i inne witaminki schowane w rozne pysznosci (dzieki Rysiek za figi i morele!!!juz nie tylko zielone!).Pozdrawiam Y

misiekk
17-10-2011, 13:54
...dzieki wam ... ale z podawaniem wit u mnei jest tak ja sypie troche vibowitu i reppt..cos tam H ..wiecie co to ..na zmiane to jest w prozku wiec jak posypie tym pomidorka to zaraz znika i ewntualnie tylko zapach wydziela... mlecz jadl tylko z gornej galezi jak polozylem razem z pomidorem pmidor zjadl mlecza nie ruszyl :) bystra bestia hehe...ale nic proboje dalej dzisi jeszcze melise dokupilem do skladu zieleniny jutro podam moze na to sie skusi...dalej panicznie ucieka od mojej dloni:( ale nei tracmy nadzieji:) u mnei mlecza bys juz nei znalazl wszystko sniegiem zasypane -5 na podworku istna syberia :( ..ale sie nie martwie bo posadzilem / znaczy moj ojciec posadzil ja sie nei znam/ pare korzeni mlecza w domu i sie przyjely narzaie rosna za pare dni powinny byc juz spore listki wiec znowu zaczne je podawac legowi:) pozdrowienia

Yoda
17-10-2011, 14:11
Misiek, Vibovit i repti-cos tam_ smierdza ktoras z vit B - sprawdz.Y

misiekk
17-10-2011, 15:31
...no tak wydzielaj zapach ale czy to jest zapach ktory legom przeszkadza...w sklepie babka wychodowala i [pieknie oswoila lega karmi go po prostu lyzeczka mowila ze na poczatku musial atroche na sile ale teraz jak tylko widzi lyzeczke z tymi repti pomieszane z jedzoinkeim to otwiera sam paszcze ....wyglada na zadbanego jest "grobiotki" i slicznie zielony ani sladu starej wylinki

Rysiek
18-10-2011, 10:55
Te repti coś tam to repti mineral H ( dla roślinożernych ) i jest dobrym zestawem witamin. Tylko żeby jadł. Mlecza mu nie żałuj jak będzie wcinał :-) . Pozdrówko! Rysiek
Ps. A figi i morele maja dobry stosunek wapnia do fosforu. Polecam, chociaż teraz świeże nie do kupienia. Ja dawałem też suszone.

Yoda
18-10-2011, 12:45
Rysiek, ja kupuje figi i morele regularnie co kilka dni. Oczywiscie na sztuki, bo legus nie zjada kilograma,tylko 1 dziennie, a ja nie lubie.
No i tradycja jedzenia wylacznie zielonego moze sie konczy.Moze przyjdzie czas na marchewke.Pewnego dnia...
pzdr
Y
1 figa kosztuje 4,49 PLN, a za 2 sztuki moreli place zwykle ok. 4 PLN (sa na wage)

misiekk
18-10-2011, 14:12
...tyle ze mlecz powoli sie konczy a nei rosnie on szybko :( sa juz malutkie listeeczki ale one beda dobre /wielkosciowo/ gdzies za 2 tygodnie :(....no wlasnie zeby jadl a co jak nie je tych repti H ??

misiekk
18-10-2011, 14:16
...aha nei jestem do konca pewny ale dzisij chyba lestat skusil sie na bazylje i melise cos na pewno skubna ..jutro znowu to dam no i owoce warzywa jak co dzien ... prawie co dziennie daj e mu talerzyk owocow warzyw a wieczorem prawie taka sama ilosc wyrzucam ,..wybredne stworzenie:)..ale nie rezygnuje i codzien podaje swierze ale chyba pomidor najlepije mu smakuje

Rysiek
18-10-2011, 15:53
Warzywa i owoce to dodatek. Oby tradycja urozmaiconego zielonego trwała "wiecznie" ! Zdradź tajemnicę gdzie kupujesz figi i morele. Nie są suszone jak rozumiem ? Pozdrówko! Rysiek

Yoda
18-10-2011, 16:09
Rysiek, figi i morele to naprawde dodatek. 1 maly owoc dziennie (jego masa) to 1/20 calego dziennego zuzycia zieleniny. Podstawa to: roszponka i cykoria; melisa, koper, bazylia, kielki slonecznika i lucerny to nr 2 albo 1 zalezy od dnia (nie mojego), jarmuz i kapusta wloska to nr 3, ale malo plus rukola (wiecej), figi, morele i sliwki (!) to nr 4. A+D3 oraz calcium p. i duzo milosci, ciepla i uwagi.
A figi, morele i sliwki -SWIEZE - kupuje w sklepie Hypernova w Galerii Mokotow w w-wie. Sa tez (uwaga!) jezyny, maliny, truskawki i poziomki,ale one sa zbyt kolorowe jak na moje zielone stworzenie, wiec na razie nie testuje.
No i zdjecie paszczki z koprem-jak mi sie uda zalaczyc, bo cos mi komp protestuje.
pzdr
Y
PS Raz byly maczniki! I znowu beda, w sobote. Musze troche dopingu dolozyc, bo po poprzednim wlascicielu rowniez mam atrofie miesni do naprawienia.
PS2 No i nie moge tych zalacznikow ze zdjeciami zalaczyc. Wysle na priva-pliz-chlopak czy dziewczynka?

Rysiek
18-10-2011, 16:16
Jesli tyle różnych smakołyków je to super. Zazdroszczę, że nie mogę dostać tych moreli, jeżyn i fig ( owoców :-))) ). Świeżych ! Wyślij fotki na priva, jeśli inaczej się nie da. Pozdrawiam! Rysiek

Yoda
18-10-2011, 16:21
Moge kupic i wyslac do Ciebie, no problem. Tylko napisz co trzeba dokladnie i ile.pzdr.Y
Na priva wysle jutro, bo zasypiam na siedzaco.

Rysiek
18-10-2011, 16:28
Nie będziemy przesadzać :-). Stokrotne dzięki za chęci ! Gucio i tak ma urozmaicony jadłospis, a z tym co wymieniłem poczekamy do wiosny. Teraz je winogrona, banany, kiwi, jabłka, gruszki, awokado, mango, por, marchew, mandarynki, śliwki, rzodkiewki, a figi i morele niedługo dostanie suszone. To wszystko tylko dodatek do zielska. Dobranoc! Rysiek

Alicja
19-10-2011, 05:24
Stosunek wapn:fosfor dobry ale niekorzytna (wysoka) zawartosc cukrów ... owoce w ostatniej kolejnosci po lisciach, pedach, kielkach, kwiatach i warzywach.

misiekk
19-10-2011, 09:26
...to wszytsko wiadome ale on nie chce mi jesc zieleniny:(

Rysiek
19-10-2011, 11:34
Więc żeby przeżył daj mu to co je. Rysiek

misiekk
19-10-2011, 12:01
...daje daje .... dzis znowu sie uparl i malo zjadl parwie wogole

42d3e78f26a4b20d412==