PDA

Zobacz pełną wersję : WYSTRUJ TERA



lesiu
16-10-2011, 11:15
MAM W PLANACH BUDOWĘ WIĘKSZEGO TERA A MIANOWICIE 200\150\70 I CHCEM ŻEBY BYŁO TAM ZIELONO ALE NIE WIEM CZEGO UŻYĆ W TYM CELU. MYŚLAŁEM NAD FOTO TAPETĄ ALE NIE WIEM CZY GADZINA MI TEGO NIE ZNISZCZY I CZY WYTRZYMA ONA W TAKIEJ WILGOTNOŚCI. I JESZCZE JEDNO MAM PROBLEMY Z OSADZAJĄCYM SIĘ KAMIENIEM NA ŚCIANKACH TERA I OBAWIAM SIĘ ŻE PO MIESIĄCU NIE BYlOBY WIDAĆ CO NA TEJ TAPECIE W OGÓLE SIĘ ZNAJDUJE.

PA PA!!!!!!!

Yoda
16-10-2011, 12:45
A zywych roslin nie chcesz?Y

lesiu
16-10-2011, 13:46
Z TEGO CO MI WIADOMO TO ŻYWE ROŚLINKI SIĘ NIE SPRAWDZAJĄ BO LEGI ALBO JE ZJADAJĄ ALBO DEWASTUJĄ. OCZYWIŚCIE MAM ZAMIAR WSADZIĆ DO TERA SZTUCZNE ALE CHCIAŁEM COŚ JESZCZE NA TŁO {BĘDZIE EFEKTOWNIEJ WYGLĄDAĆ I BĘDZIE BARDZIEJ ZIELONO}
NARKA!!!!!!!

Yoda
16-10-2011, 14:38
Czego sie nie robi dla swojego pupila!Niech dewastuje! Na zdrowie! Moj nie zjada wyposazenia wnetrza, lecz depcze, ale pewnie to osobnicza sprawa.Y

Rysiek
17-10-2011, 02:55
Ja mam sztuczne rośliny. Łatwo utrzymać w czystości, a Guciowi i tak to obojętne :-))). Ale jeśli ktoś ma ochotę na prawdziwe kwiaty- to czemu nie. O ile legwan szybko ich nie zniszczy. Pozdrówko! Rysiek

BaSiA
17-10-2011, 05:41
a czy twój leg nie próbuje zjadać tych sztucznych roślin? bo mój próbuje jeść wszystko i dlatego u mnie nie ma nic oprócz gałęzi. kiedyś próbowałam wstawić żywe rośliny ale długo nie wytrzymywały i po kilkuset próbach zrezygnowałam.mój leg dewastator.Pozdrawiam

Rysiek
17-10-2011, 06:48
Nigdy nie próbował, co trochę mnie dziwi. Te sztuczne rośliny dobieram dość starannie . Mam filodendrona, paprotki, pędy bambusa- wyglądają jak prawdziwe. Gucio zjada duże ilości liści i to różnych, a tych w terrarium nie tknie. Jak był mały i wspinał sie po yukach to niekiedy próbował coś skubnąć. Pozdrówko! Rysiek

Seb
17-10-2011, 07:41
Co do fototapety ja mam takową i na razie nic się z nią nie dzieje złego pomimo wilgotności . Z drugiej strony jak kupiłem jedną sztukę to zostało mi tyle że mogę w razie czego wykleić na nowo ale na razie nie ma potrzeby. Co do roślinek ja mam w większości żywe roślinki i robal dbając o wystrój tera nic nie niszczy owszem zjadł kilka lisci ale nie oszpecił tera. Z roślinek mam Dracene , paprotkę, tzw. nikotyne i coś pnącego (nie bluszcz- Nika wie jak to to się nazywa) Wnet będę miał nowe fotki to podeślę.

pozdrawiam
seb

Rysiek
17-10-2011, 07:53
Seb, do Ciebie jest pytanie na stronie "terrarystyki " Pozdrówko! Rysiek

Fatman
18-10-2011, 08:51
Seb napisz mi jak sie ta pnaca roslinka nazywa

Andrzej Siemieniuk
19-10-2011, 01:44
Ja przykleiłem fototapetę na zewnetrznej ścianie terra (bo mam z szyby) i jest ok, nie mam problemu, że legwan zniszczy albo rozmoknie.

Pozdrawiam

Boro
19-10-2011, 02:19
bluszcz pospolity też nadaje się do terrarium, ma gładkie listki i wygląda troszkę inaczej od tego "z lasku". a skoro nadaje się to chyba nie szkodzi jego zjedzenie?
na pewno nie nadaje się diffenbachia, jest trująca!!! wygląda ładnie, jest zieloniutka, ale niestety trująca.
a fototapeta nie może być przyklejona od zewnątrz?

lesiu
19-10-2011, 14:05
problem w tym że moje nie bedzie całe ze szkła bo by mnie wyniosło nie wiadomo ile, bo będzie spore.

Nika
20-10-2011, 01:26
O tym chyba wspominał Seba. Mój leg preferuje odmianę złotą :).

http://www.ogrodnik.pl/doniczkowe/doniczkowe_09_07.asp

Boro
20-10-2011, 01:52
a farbki do malowania na szkle? przy odrobinie fantazii i minimum zdolności, może udać Ci się zrobić coś ciekawego. malowane oczywiście od zewnątrz.

Boro
20-10-2011, 01:55
zapomniałam, że nie będzie ze szkła:)

42d3e78f26a4b20d412==