PDA

Zobacz pełną wersję : krojenie



asdfg
17-10-2011, 15:12
nie mam legwana ale sie nimi interesuje i chcial bym zapytac w jakiej postaci podajecie mu takie warzywa jak ogorek czy pomidor lub inne warzywa ktore sa podobnie twarde jak ogorek, jak drobno kroicie te warzywa ze by mogly je spokojnie przetrawic? wiem ze to glupie pytanie ale jestem ciekawy :)

asdfg
17-10-2011, 15:24
acha i jeszcze jedno pytanko ile trwa oswajane mlodego legwanka a ile troszke starszego?

dr Robert
17-10-2011, 15:29
Kroimy nożem :)
A czasem jak legwan malutki to na grubszej tarce można zetrzeć. Marchew, która jak wiadomo, jest bardzo twarda trę na tarce także dla dorosłych legwanów. Legwany dobrze trawią warzywa i wszelką zielonkę bo mają do tego przystosowany przewód pokarmowy, m.in. wskutek obecności odpowiedniej flory bakteryjnej w jelitach.

Oswajanie zależy przede wszystkim od indywidualnych cech osobnika, płci (samce oswajają się trudniej). Poza tym zależy co masz na myśli mówiąc: oswajanie. Raczej nie będzie biegał za człowiekiem jak pies.

asdfg
17-10-2011, 15:56
chodzilo mi o agresywne zachowanie wobec wlasciciela lub strach

dr Robert
17-10-2011, 16:08
Niestety nie ma reguły. Zależy od przeszłości legwana i jego cech osobniczych. To wielcy indywidualiści. Zwykle nawet "dzikusy" po kilku tygodniach się przyzwyczajają. Dużo zależy od czasu jak można im poświęcić. Jeżeli terra stoi w pokoju, gdzie stale przebywają ludzie legwan szybciej się przyzwyczai, ale jeśli jest bardzo dziki i np. nie chce jeść to kontakty trzeba ograniczyć do minimum i nawet zakleić papierem szybę w terra, żeby czuł się bezpieczniej i jadł.

Rysiek
18-10-2011, 11:22
Strach na początku to naturalna sprawa. Z czasem się przyzwyczai. Jesli chodzi o jedzenie to podaję na kawałkach liści ( mlecz, rzodkiewka ) cieńkie plasterki warzyw i owoców. Marchew potartą mimo, że Gucio ma 150 cm . Im mniejszy jaszczur tym drobniej. Pozdrówko! Rysiek

bizon
18-10-2011, 12:25
Ja siekam marchew, ogórka itp. obieraczką do ziemniaków - taki nożyk od ruskich :-)
Jeżeli chodzi o oswojenie (ja używam słowa - przyzwyczajenie) to okreslenie "szybko" oznacza kilka - kilkanaście miesięcy (oczywiście jest to rózny indywidualny stopień przyzwyczajenia).

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==