PDA

Zobacz pełną wersję : kotek :D



geckonum
21-12-2012, 14:09
czy wiecie jak gdzie i czy mozna kupic karakala, zwanego rysiem stepowym??? mowie serio, i prosze mi tu nie gadac takich "moze chcesz zabawkowego?", albo "a majk tajson ma dwa tygrysy", co mnie to co maja inni, kiedy ja nie mam :D
pozdrawiam

Fryta
21-12-2012, 14:39
Caeacal caracal jest chroniny konwencją waszyngtońską CITES w jej pierwszym załączniku. A to oznacza (cytat z tekstu Konwencji):
Art. II pkt 1.
Załącznik I obejmuje wszystkie gatunki zagrożone wyginięciem, które są lub mogą być przedmiotem handlu. Handel okazami tych gatunków powinien być poddany szczególnie ścisłej reglamentacji w celu zapobieżenia dalszemu zagrożeniu ich istnienia i może być dozwolony jedynie w wyjątkowych okolicznościach.

W praktyce tymi gatunkami niemal sie nie handluje, gdyż handlowi podlegaja właściwie jedynie uzyskane w hodowli osobniki kolejnych pokoleń (np. F2).

Poza tym to chyba nie najlepszy kotek do hodowi domowej. Lepszy byłby np kot pustynny.

ross
21-12-2012, 14:57
On jest naprawde ladny. Mimo tego ze nie lubie kotow i psow to ten jest fajny. W jakies on wogoel moze byc cenie?

mordd
21-12-2012, 14:59
Akurat w przypadku tego gatunku wszystko się zgadza, ale nie można być tak restrykcyjnym: sam mam ten problem - są takie gatunki, które znajdują się w I załączniku pomimo tego, że są popularne, łatwe w hodowli o ogólnodostępne.......tu ograniczenia w obrocie traktuję jako kuriozum i ograniczenie zwiększania populacji w niewoli. Mam na myśli papugi Modrolotki......... to, że są rzadkie w środowisku naturalnym nie zmienia faktu, że są bardzo popularne w hodowli........ Tak więc różnie to bywa.

Awikularia
21-12-2012, 15:02
Mordd, ale karakale nie sa bardzo popularne w hodowli... Pantery sniezne tez sa naprawde ladne... To ze mi sie podoba to wcale nie znaczy, ze mam miec ja w domu!!! Zastanowcie sie troszke, zwykly kot wam nie wystarczy?

mordd
21-12-2012, 15:04
Dyć mówiłem, że w tym wypadku wszystko się zgadza......tylko jako zasada nie za bardzo:))))))

dr Robert
21-12-2012, 15:07
Karakal nie jest popularny ani w naturze ani w hodowli. Na szczęście w Polsce jest nie do kupienia.
W skrajnych przypadkach ( a do takich zaliczam chęć posiadania karakala, tygrysa czy słonia) proponuję zażyć np. ziółka uspokajające (przy mocnych głowach potrzebne będzie Valium) i udać się w długi, spokojny sen. Jest nadzieja, że rano choroba przejdzie :).

Fryta
21-12-2012, 15:09
:))))
a co do modrolotki to kozia (cookie?) podobnie jak aleksandretta obrożna ma duże szanse wyjść z CITES (podobno juz były takie przymiarki).

mordd
21-12-2012, 15:10
Zalecenia w pełni uzasadnione, podstawa myślowa również. Z jenym się nie zgodzę: nie ma niczego "nie do kupienia"....... kakadu palmowe też były w zasadzie nie do kupienia a jednak ktoś je "kupił". Jeśli trafi się desperat to kupi wszystko, zwłaszcza, że tuż obok szalenie obrotny i mało prawny rynek wschodni.........

mordd
21-12-2012, 15:12
Szczerze mowiąc wątpię, zwłaszcza, że kandydatów do opuszczenia listy jest sporo (niektóre nierozłączki, rozelle............. to wprawdzie II, ale też bez sensu).

MataManX
21-12-2012, 15:24
tak wpuść karakala na nowy skórzany wypoczynek rodziców a na pewno będą szczęśliwi kwalfikujemy cię do telexpresowej galerii ludzi zakręconych będziesz na półce obok posiadaczy krokodyli i pani zeni z fromborka co ma 300 kotów

MataManX
21-12-2012, 15:25
a najbardziej cool jest to że masz 15 lat (rocznikowo) naprawdę pewnie 14 z kawałkiem i ciekawe jak zapewnisz karakalowi odpwiednie warunki ??

dr Robert
21-12-2012, 15:30
Będzie siedział w terrarium z modliszką :).

MataManX
21-12-2012, 15:33
u mnie w boxie z patyczakami by siedział :P u pana doktora by mial wybór współlokatorów hehe

pppppp
22-12-2012, 01:59
może trochę zbacza z watku ale

Jesli szukasz kogos, kto przyniesie Ci gazete i nie wymietoli jej
przegladajac rubryke sportowa ........... kup psa.

Jesli szukasz kogos, kto bedzie cieszyc sie na Twój widok
........... kup psa.
Jesli szukasz kogos, kto zje wszystko co mu ugotujesz i nigdy nie powie
Ci, ze nie jest tak dobre jak u jego matki to ........... kup psa.

Jesli szukasz kogos, kto zawsze jest sklonny wyjsc z Toba,
obojetnie o której godzinie, wszystko jedno na jak dlugi spacer i
dokadkolwiek chcesz ........... kup psa.

Jesli szukasz kogos, kto sploszy wlamywaczy bez uzywania
smiercionosnej broni, która przeraza Ciebie i naraza zycie Twojej
rodziny i wszystkich sasiadów ........... kup psa.

Jesli szukasz kogos, kto nigdy nie dotyka pilota, nie wrzeszczy
podczas meczu i kto usiadzie obok Ciebie gdy ogladasz romantyczne filmy........... kup psa.

Jesli szukasz kogos, kto jest w stanie przyjsc do Twojego lózka
tylko po to, by ogrzac Ci stopy, i kogo mozesz wypchnac z lózka, gdy
chrapie........... kup psa.

Jesli szukasz kogos, kto nigdy nie krytykuje tego co robisz, nie
obchodzi go, czy jestes ladna czy brzydka, gruba czy chuda, mloda
czy stara, kto zachowuje sie tak, jak gdyby kazde slowo, które
wypowiadasz bylo specjalnie godne sluchania, i kto kocha Cie
bezwarunkowo,calkowicie ........... kup psa.

Ale z drugiej strony jesli szukasz kogos, kto nigdy nie przyjdzie
kiedy go wolasz, ignoruje Cie calkowicie kiedy wracasz do domu z
pracy,wszedzie zostawia wlosy, mija Cie obojetnie w przedpokoju, nie wraca na noc, przychodzi do domu tylko po to, by zjesc i wyspac sie, i zachowuje sie tak, jak gdyby sensem Twojego istnienia bylo wylacznie zapewnianie mu szczescia, wtedy moja droga ............ kup .... kota

dr Robert
22-12-2012, 03:15
To oczywiście nieprawdziwy żart :).
Mam kota.

Neu
22-12-2012, 09:08
Co wy go tak zbesztaliscie ?

MataManX
22-12-2012, 09:12
bo koleś jest śmieszny a co ty bys mu poradził ??

Saurus
23-12-2012, 12:31
koty rzadza ze wszystkich typowych zwierzat domowych(takich, jakie sa typowe dla "normalnych" ludzi bo wiekszosc z osob piszacych na tym forum za typowe zwierzatka uwaza gady, plazy owady itp. czemu wcale sie nie dziwie sam kocham mojego lega i wcale sie nie dziwie widzac go codziennie :-)

koleś
24-12-2012, 06:54
w ZOO czasem sprzątam u karakali i pomimo że są takie słodkie i małe z wyglądu, to jalk zawarczą i pokażą zęby to ciarki przechodzą, a jak zaatakuje to odskakuje do tyłu pomimo że oddziela go od nich stalowa krata

Fryta
25-12-2012, 00:50
:) fajne kociaki Koleś co?
ja swego czasu sprzatałem u rysi, bez zamykania ich oddzielnie. Robia wrażenie kociaki. :)

koleś
25-12-2012, 12:48
żeczywiście fajne... a gdzie przebywałaś z ryśkami w tym samym pomieszczeniu bo w Chorzowskim ZOO zawsze się je przepuszcza do osobnego boksu.

Fryta
26-12-2012, 00:32
Wrocław, ale to już dawno było ;)

geckonum
26-12-2012, 01:33
ale ja mowie o felis caracal :D

koleś
26-12-2012, 14:23
Ale my troche zmieniliśmy temat :-)

42d3e78f26a4b20d412==