PDA

Zobacz pełną wersję : Jak rozpoznać krzywicę ???!!!



Yeter
01-11-2011, 10:48
Poczytałem kilka starszych postów i one po prostu przeraziły mnie do bólu. Moj leg ma 60 cm. kupiłem go od gościa bo po prostu miał go dość. Ludzie ja mam pewność że przez ten czas odkąd żyje nie dostawał UV a z witaminkami też było kiepsko, mimo to myślę że jest w dobrej kondycji (pocieszam się?). Przed chwilką przyjechałem z apteki z witaminkami (calcium pantothenicum i vitrum+D3) już mam kase na UV ale boję się że leg może mieć krzywicę. Jak ją rozpoznać i czy da się ją (wy)leczyć?????
Tak wogóle to dzięki wszystkim za pomoc. To forum to naprawdę przydatna rzecz i znalazłem tu wszystkie odpowiedzi na moje pytania.

Alicja
01-11-2011, 15:07
http://www.terrarystyka.com.pl/zdrowie.php?id=20020828121802

Rysiek
02-11-2011, 02:06
Odpowiedź na pytanie jak rozpoznać krzywicę znajdziesz na stronie, którą podała Alicja. 60cm legwan jest młodym zwierzęciem i jeśli nie wykazuje oznak takich jak w opisie MBD to jest ok. Jeśli jednak te objawy występują trzeba działać jak najszybciej podając dawki wapna ( na zmianę to co kupiłeś ) , ale witaminki także ( może być Vibowit, lub specjalne dla gadów roslinożernych Sera reptimineral H ). Konieczne będzie UV . Do normalnego zastosowania w terrarium wystarczy Repti Glo 5,0, jeśli ma objawy krzywicy wskazane nawet Repti Glo 8,0. Świetlówki dają UV ok. 7-8 miesięcy . Potem świecą, ale UV nie emitują. Ja stosuję żarówkę Ultravitalux , ale to temat w starszych postach. Pozdrówko! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==