PDA

Zobacz pełną wersję : Leczenie MBD



Jarek Zajączkowski
03-11-2011, 17:17
Mam przyjemność i niekłamaną satysfakcję powiadomić, że po wielu latach obserwacji, oceny skuteczności rozmaitych preparatów oraz metod leczenia udało mi się w końcu opracować skuteczną metodę zapobiegania i leczenia MBD. Wiedząc, że Forum jest odwiedzane i czytane przez wielu lekarzy i studentów wet. (pozdrawiam serdecznie!) świadomie dzielę się swoimi doświadczeniami i z całą odpowiedzialnością polecam do zastosowania w praktyce.

1. Preparat o nazwie "Pantosal New" w dawce 1 ml/litr wody w basenie
jeśli zwierzę nie pije podczas kąpieli, podać roztwór sondą przełykową 1-2 razy w tygodniu w objętości dostosowanej do wielkości zwierzęcia

2. bezwzględne naświetlanie promiennikiem UV

3. optymalizacja środowiska utrzymania

4. urozmaicona dieta roślinna z kategorycznym wyłączeniem sałaty oraz innych roślin o dużej zawartości kwasów organicznych

Pełny opis metody wraz z dokumentacją fotograficzną i RTG postaram się w najbliższym czasie opublikować w "MW".

Liczba wyleczonych zwierząt - 24 - 100% przypadków.
Czas trwania kuracji - 1-2 miesięcy
Cofnęły się zmiany : obrzęki ud, obrzęki żuchwy, "miękki nos", zaczerwienienie czubka języka. Podczas trwania leczenia zaobserwowano stopniowy wzrost apetytu oraz poprawę aktywności ruchowej.
Preparat Pantosal New zastosowałem również przy leczeniu syndromu miękkiego pancerza u żółwi lądowych i wodno-lądowych (w postaci kąpieli)

Mad
04-11-2011, 14:44
Co to jest ten "Pantosal new" i gdzie go można nabyć?

Nika
06-11-2011, 07:44
Czy można na własną rękę (bez konsultacji z weterynarzem) podjąć leczenie tym preparatem ?

Pozdrawiam,

Rysiek
06-11-2011, 10:21
Nika, czy Ty masz chorego legwana ?? Pozdrówko! Rysiek

Nika
07-11-2011, 00:26
Nie, nie, mój leg jest jak najbardziej zdrowy, ale pytam profilaktycznie. dzięki za troskę :)

Pozdrawiam i życzę wszystkim z okazji Świąt i Nowego Roku zdrowych i wesołych legów oraz szampańskiego Sylwka, a dla zielonych spokojnego Sylwka.

Nika

Jarek Zajączkowski
07-11-2011, 03:32
Pantosal New - to nowy preparat (włoski), zawierający w swoim składzie wiele mikroelementów - wapń, fosfor, kobalt, miedź itp. Nie wiem czy mogę podać nazwę firmy dystyrbcyjnej na RP, ponieważ jest to lek weterynaryjny - reklama :)))). Używają go lek. wet. leczący ptaki (duże stada). Jest dość drogi ponieważ majmniejsze opakowanie to 5-litrowy karnister. Przy dawce 1 ml/ litr wody - "butelka" wystarczy na 5000 litrów wody!!!!!!!!!

Rysiek
07-11-2011, 11:08
Dr.Jarku, mam pytanie. Czy ten preparat jest na tyle rewelacyjny, że warto go stosować u zdrowych zwierząt zapobiegawczo zamiast np. Calcium Pantothenicum 0,1 i Calcium Vitrum + D3 ( stosowane na zmianę ) ? Mój legwan nie ma objwów MBD , a pisze Pan, że "Pantosal New" jest skuteczną metodą zapobiegania i leczenia MBD. Chodzi mi głównie o to zapobieganie i dostępność ( oraz cenę ) wyżej wymienionych preparatów. Świąteczne pozdrowienia ! Rysiek

bodzio
16-11-2011, 13:44
Mam dorosla samice, ktora ma wyrazne objawy MBD. Stan jej pgorszyl sie po zlozeniu jaj.Teraz naswietlam ja 2 razy w tygodniu lampa ultravitalux 300 W. Czy dobrze robie? Gdzie moge dostac ten preparat "Pantosal new"?

Jarek Zajączkowski
17-11-2011, 02:34
"Pantosal New - to nowy preparat (włoski), zawierający w swoim składzie wiele mikroelementów - wapń, fosfor, kobalt, miedź itp. Nie wiem czy mogę podać nazwę firmy dystyrbcyjnej na RP, ponieważ jest to lek weterynaryjny - reklama :)))). Używają go lek. wet. leczący ptaki "
Nie wiem jak jest z dostępnością w Twoim kraju, ale pytaj lekarza wet.

bodzio
17-11-2011, 03:15
WIELKIE DZIEKI.

Saurus
15-11-2012, 08:13
moj leg ma czerwony jezyk ale tylko czaami jest bardzo aktywny i ma apetyt czy moze byc chory?dostaje wapn do jedzenia i ma w terra repti glo 5.0

42d3e78f26a4b20d412==