PDA

Zobacz pełną wersję : o hodowli legwanów zielonych.



ANIA (ANULKA0
04-11-2011, 06:48
LEGWANĄ MOZNA ROBIĆ SAŁATKI Z : KAPUSTY PEKIŃAKIŃSKIEJ(CIENIUTKO POKROJONEJ)marchewki (potartej) i sera białego następnie wszystko wymieszć.LEGWANY UWIELBIAJĄ TEŻ BIAŁKO Z JAJKA.CO DO TRZYMANIA LEGWANÓW W TERRARIUM legwany powienny mieć terarrium od 80cm wysokości i 1m szerokości a w terrarium:kore na dnie, patyki, mały basen(tak aby się do niego zmiścił) patyki (dosyć grube) , kamień grzewczy i lampe.Jeśli kupicie legwana przynajmiej rocznego to bardzo cięko potem jest go oswoić.Ja mam legwana już rok ma około 2 lat w tej chwili i przez rok nie oswoił się.Wcześniej miałam legwana miał dwa tygodnie ZDECH Z POWODU JEDZENIA SAŁATY NAWET PO UMYCIU JEJ.LEGWAN MA ZĘBYWIĘC GRYZIE JEST JASZCZURKĄ WIĘC ZOSTAWIA OGON GDY CZUJE NIEBESPIECZEŃSTWO NAWET GDY TRZYMAMY GO I NIE CHCEMU MU NIC ZROBIĆ MOŻ ZOSTAWIĆ OGON W RĘCE.Legwany są gadami.Legwan rośnie do 2,5m.

Nika
04-11-2011, 06:55
Dziewczyno ! Skąd te brednie zaczerpnęłaś? Większość jest bzdurą !!

Janusz.Poz
04-11-2011, 07:00
ANIU (ANULKO)!!! Dzięki za bożonarodzeniowy żarcik!
Ale... Słaby był... :(
Powinnaś z nim poczekać do 1 kwietnia. Ale... też by był słaby... :(
A teraz zbliża się Wigilia.
Podziel się więc ze swoim legwanem opłatkiem (tylko nie rób z tego opłatka sałatki!!!).
A potem podziel się z nami tym, co Ci Twój legwan opowiedział o hodowli...
Z gadzim pozdrowieniem: wrrrrr!!!

Mad
04-11-2011, 09:08
hehehe dobre!!!!
I wreszcie wiem, że mój Legwan jest gadem!!!
Zaraz zrobię mu kanapkę z serem i polędwicą. Dobrze, że nas ostrzegłaś to nie włożę sałaty bo zdechnie jak twój pierwszy.


PS
Anulko skoro masz dostęp do internetu, to pstudiuj trochę o hodowli Legwanów - dla dobra swojego i legwana.

Rysiek
04-11-2011, 09:27
Ponoć w Wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem, więc lepiej nie spędzaj świąt ze swoim legwanem. Nie chciałabyś usłyszeć co o tym myśli ! Tak już na poważnie to polecam na wolne , świąteczne dni lekturę tego forum. Ze świątecznym pozdrowieniem ! Rysiek

agnieszka kaminska
04-11-2011, 10:39
Aniu!!!!!!!
czytajac te bzdury zastanawiam sie czy ty masz wogóle pojecie o hodowli legwanow.Przypuszczam ze ten pierwszy nie zdechl ci od salaty ktora faktycznie nie jest najzdrowsza tylko od sera i tych Twoich salatek.Jak tak dalej pojdzie tym drugim tez sie dlugo nie nacieszysz.Posłuchaj tych co ci dobrze radza i poczytaj przez swieta wszystkie posty.
P.S tak na przyszlosc to tego typu historyjki zamieszczaj w "Skandalach"
:-))))))))))))))

bizon
04-11-2011, 12:13
takie krótkie kompendium wiedzy ??? :-)

Pozdrawiam

Jarek Zajączkowski
04-11-2011, 12:16
Aniu, zgadzam się z Tobą w 100% (może nie zupełnie jest tak z tym ogonem........). Wiem ile lat ma Twój zierzaczek. Kobiet się o to nie powinno pytać ale zaryzykuję. Ile (mniej więcej) wiosen sobie liczysz?
A poza tym - Wesołych Świąt!
ps. więcej informacji w "opisie gatunku".

Alicja
04-11-2011, 12:19
Boshe co to za brednie :(

Jarek Zajączkowski
04-11-2011, 12:25
Proszę wszystkich - nie bijcie młodszych. Wytłumaczcie........... ;))
Oto wyrasta na naszych oczach "doświadczony" - (jeden kopczyk) - hodowca gada.
Trzeba tłumaczyć bo niedługo Anulka podwoi swoje doświadczenia.

Alicja
04-11-2011, 16:00
Dr Jarku chyba nie bardzo rozumiemy. Oczywiście wiadomości w poście Ani w większości są błędne. Więc o co chodzi, może nam Pan to wyjaśnić?

Jarek Zajączkowski
04-11-2011, 16:10
Masz rację! Ale zauważ że zagrożone jest życie 2 lega. Jak zbesztasz i pogrozisz maluch (założenie chyba słuszne!) się obrazi i już nie poczyta "więcej informacji w opisie gatunku" I będzie po ptokach - wcześniej czy później.
Czyli pogłaskać i kazać się uczyć - ale delikatnie :))))

Rysiek
05-11-2011, 03:01
Maluch się nie obraził i napisał drugi temat !!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrówko! Rysiek

Marblo
05-11-2011, 16:54
Zapomnialas jeszcze dodac ze ich przysmakiem jest jajecznica na boczku, kielbaska z grila, strogonow, i bigos a wszystko to najchetniej popijaja piwkiem, starszym osobnikom mozna podac zubrowke z sokiem jablowym. Buhahahahahaaaaaaa ale jaja :DDDDDDD

Ps. Anulko ile ty masz latek???

Tusipek
06-11-2011, 02:17
Dziwne - tyle odpowiedzi na posta zamieszczonego przez małą dziewczynkę...

Marysia
06-11-2011, 02:22
No comments....

42d3e78f26a4b20d412==