PDA

Zobacz pełną wersję : końcówkowy problem



Yeter
06-11-2011, 12:43
Mój leg odkąd go dostałem miał czarną, tak jakby martwą końcówkę ogona. Tak sobie była no i dobra ale dzisiaj odpadła, widać mięsko ale nie krwawiące tylko zabliźnione i wogóle wygląda tak jakby miało się zagoić (lepiej niż ta czarna końcówka). 2 pytanka- co to było? Co z tym zrobić?
Wesołych świąt i jeszcze weselszego sylwestra wam i waszym legom (chociaż ten sylwester niech mają spokojny)

Seb
06-11-2011, 14:00
Witam
Martwica końcówki bardzo częsta sprawa u Legów (chyba każdy z naszych podopiecznych miał z tym do czynienia - jak nie to ma szczęście). Jak odpadło i nie widać żeby posuwała się dalej to spoko nic się nie przejmuj a jak widzisz jakieś zmiany na pozostałej końcówce to udaj się do weterynarza powinien to amputować aż do zdrowego miejsca (mój Robal stracił w sumie jakieś 10cm ale teraz jest już OK)

Pozdrawiam i przyłączam się do życzeń !!!
Seb_co_pojawia_sie_od_święta:-))

Seb
06-11-2011, 14:01
Witam
Martwica końcówki bardzo częsta sprawa u Legów (chyba każdy z naszych podopiecznych miał z tym do czynienia - jak nie to ma szczęście). Jak odpadło i nie widać żeby posuwała się dalej to spoko nic się nie przejmuj a jak widzisz jakieś zmiany na pozostałej końcówce to udaj się do weterynarza powinien to amputować aż do zdrowego miejsca (mój Robal stracił w sumie jakieś 10cm ale teraz jest już OK)

Pozdrawiam i przyłączam się do życzeń !!!
Seb_co_pojawia_sie_od_święta:-))

Seb
06-11-2011, 14:02
UPS awaria kompa SORY !!!

Krzysztof.W
06-11-2011, 14:06
To była martwica koniuszka ogona. Masz szczęście że twój legwan miał tylko taką martwice nieznaczną.Czasami legwanowi trzeba odciąć połowe ogona z powodu martwicy.

Ps. Nowy koniuszek ogona, powinien niedługo odrosnać.


Pozdrowienia Krzysztof.W

bizon
07-11-2011, 00:38
Moj też miał ten problem zaraz po zakupie, staracił jakieś 1,5 cm. ogonka.
Jednak weterynarz po obcięciu wypalił rane jakimś czymś :-) i niestety choć minąl już rok ogonek nie odrósł. Czy to winna tego wypalenia?????

Pozdrawiam

Krzysztof.W
07-11-2011, 12:36
Możliwe że to wina tego wypalenia.

Cześć

Alicja
07-11-2011, 16:06
myślę, że tak ... co ten wet miał za dziwny pomysł?

42d3e78f26a4b20d412==