PDA

Zobacz pełną wersję : Roztocza



Pawel piechowicz
11-11-2011, 17:04
pomozcie bo juz nie wiem co mam robic napoczatku mylem mojego lega w wodzie cieplej z mydlem ale srednio to pomoglao pozniej kupilem taka plytke i ona miala pomoc ,pomozcie bo juz nie wiem co mam robic ,wiem tylko tyle ,ze bardzo przeszkadzja mu te roztocza

misiekk
12-11-2011, 04:26
nie myl lega mydlem!!!!!!!!!!!!!!!!!...a wywaliles wszytsko z terra i umyles DOKLADNIE wszystkie galezie ??????? jak nie zrob to wyczysc dokladnie terra w laczach jak masz sztuczne roslinki tez dokladnie wyczysc potem wszytko wstaw od nowa .... a jak nie pomoze wymien cale wyposatzenie galazie rosliny itp

Marblo
12-11-2011, 05:08
Yo!
Pawel przeczytaj sobie te posty http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=2854&t=2854 http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=610&t=610
Jest tam troche na temat roztoczy. Powodzenia!!!

aneta
12-11-2011, 09:27
ja tez mialam roztocza , i wiem z doswiadczenia ze trudno je wytepic , pryskalam terra preparatem na rozne pasozyty (specjalnym do terrariow) troche ich wytepilam ale za pare dni od nowa bylo ich pelno , mycie ozdob terr tez nie pomagalo bo wystarczy ze kilka w jakiejs szczelinie przezylo , albo jakies jajeczka i od nowa to samo ,ja wyciagnelam wszystko z terrarium , wlozylam do wanny z wrzatkiem terra dokladnie wymylam i zostawilam praktycznie puste , za kilka dni powtorzylam te czynnosc i mialam spokoj , oczywiscie nie zapomnialam o umyciu legwana . Pozdrawiam

aneta
12-11-2011, 09:28
ja tez mialam roztocza , i wiem z doswiadczenia ze trudno je wytepic , pryskalam terra preparatem na rozne pasozyty (specjalnym do terrariow) troche ich wytepilam ale za pare dni od nowa bylo ich pelno , mycie ozdob terra tez nie pomagalo bo wystarczy ze kilka w jakiejs szczelinie przezylo , albo jakies jajeczka i od nowa to samo ,ja wyciagnelam wszystko z terrarium , wlozylam do wanny z wrzatkiem terra dokladnie wymylam i zostawilam praktycznie puste , za kilka dni powtorzylam te czynnosc i mialam spokoj , oczywiscie nie zapomnialam o umyciu legwana . Pozdrawiam

Milka
29-11-2011, 02:55
mam własnie ten sam problem. malutkie czerwone kuleczki.widziałam tylko dwie,ale jak wiadomo takie swinstwo łatwo sie rozmnaza.chciałam własnie zapytac kogos czym zdezynfekowac terrarium(słyszałam ze wybielaczem-ale nie wydaje mi sie to zbyt rozsadne)kupiłam juz torf i dzis chce to wymienic. gałezie zaleje wrzatkiem.problem tylko w tym ze terrarium jest z płyt poliweglanowych,ktorych nie mozna było niczym skleic i jest tak jakby skrecone ze soba srobami(i boje sie ze tam moze byc tego troche).mysle ze zaleje to sylikonem,ale przedtem wyczyszce-tylko czym?

42d3e78f26a4b20d412==