PDA

Zobacz pełną wersję : KIEDY DOJRZAŁOŚĆ ?



Gadzinka
17-11-2011, 08:59
Czy wszystkie legwany przybierają dojrzałe barwy w tym samym okresie życia?
Rysiek - w jakim wieku Twój Gucio zaczął przybierać dojrzałe barwy?

Pozdrawiam w Nowym Roku 2003
[gadzinka]

Rysiek
17-11-2011, 11:22
Wyczytałem, że legwany osiągają dojrzałość płciową w wieku ok. 3 lat. Co do kolorów trudno mi powiedzieć. Kiedyś dr. Robert pisał , ze jak przychodzi okres godowy to barwy sie zmieniaja. Pozdrówko! Rysiek
Ps. Ja u Gucia nie zauważyłem jakichś intensywnych zmian barwy. Tylko jak wychodzi na słońce i Ultravitalux powodują intensywniejsze barwy ciemnych pasów na tułowiu.

bodzio
17-11-2011, 12:01
NIE. BARWY LEGWANÓW ZMIENIAJĄ SIĘ Z WIELU PRZYCZYN.
1.TEMPERATURA
2.STAN ZDROWIA
3.PROMIENIE UV (CIEMNIEJE ŻEBY ICZ ZEBRAĆ JAK NAJWIECEJ)
4.KIEDY JEST WYSTRASZONY...
GENERALNIE TO PO 2 ROKU ŻYCIA WSZYSTKIE LGWANY POWOLI TRACĄ JASKRAWOZIELONĄ BARWĘ.

POZDRAWIAM. BODZIO

Gadzinka
18-11-2011, 13:27
Rysiek - nie bez przyczyny zadalam to pytanie. Moj legwan jest w takim samym wieku co Twój, ale ma inny kolor, slyszalam ze kolor wpadajacy w pomaranczowy (Gucio ma taki) swiadczy o doroslosci samca - nie wiem może się mylę???
Moj Filipo jeszcze takiego koloru nie ma, fotka w załączniku byla robiona we wrzesniu, ale do tej pory kolor mu sie nie zmienil. Sadze ze jeszcze nie dojrzal do GODOW ?

Ps. Nie polecam takiego zwiazku (jaki jest na fotce), trzeba pilnowac ogon, ale coz zrobic ... milosc nie wybiera ;)

Pozdrawiam
[gadzinka]

Mad
18-11-2011, 13:51
O kurde - ten twój "niedojrzałek" Gadzinko to też niezły okaz. A masz może zdjęcie tego nieszczęśnika którego adoptowałaś?

Marblo
18-11-2011, 14:12
Hehe mam w domu taki sam "zwiazek" i wiem cos o tym. Chociaz leg jest jeszcze maly a krolik jest wyrosniety to po kazdym spotkaniu wlasnie krolik przekonuje sie kto tu rzadzi :))))))))))))

Rysiek
19-11-2011, 01:30
Piękny legwan, gadzinko. On chyba nie bedzie ubarwiony tak jak Gucio . Do szczęścia mu to nie potrzebne, a zależy od wielu czynników, nie tylko dojrzałości . Doktor Robert kiedyś pisał o czarno czerwonym kolorze samca rhinolopha w okresie godowym. To musiało wyglądać. Pozdrówko! Rysiek
Ps. Jak masz fotki tego okaleczonego legwana-rzuć na forum.

Gadzinka
19-11-2011, 09:23
Marblo - hehe u mnie tak bylo na poczatku, ze sie krolicy obrywalo, ale pozniej to sie wycwaniła i przeskakiwala przez ogon.Teraz jest odwrotnie trzeba pilnowac ogona, bo dragon zakochany w kroliczce zapomina do czego sluzy jemu ogon, a ta ciagle mysli ze to patyk do scierania zebow. Mało tego jeszcze czasami skubnie go za worek. Moze to zaloty? ;) ale trochę kłopotliwe i niebezpieczne.
Twojego lega widzialam razem z Guciem :))) - taka fajna mała kruszynka na wielkim smoku. Zobaczysz szybko Ci urosnie i bedzie chcial sam wychodzic z terra. Mój leg gdy zobaczy krolika biegającego po mieszkaniu tez chce, wtedy sam otwiera terra i wychodzi.
Jeżeli masz zdjęcie królika załącz do postu. Może masz samczyka? wtedy moja króliczka może by zmieniła zainteresowania i ogon pozostawiła w spokoju ;)

W załączniku jeszcze jedno ujęcie "zakochanej pary" (jeżeli chodzi o tą fotkę była robiona rok temu).
Pozdrawiam
[gadzinka]

bizon
19-11-2011, 09:31
Nawet nie chce pytać co ten lego robi temu królikowi :-)))))))))))

Pozdrawiam

Gadzinka
19-11-2011, 10:18
hehe Bizon ... to tylko drapanie po pleckach ;))) ... szuka jej pchełek - pewnie ma zapotrzebowanie na białko ;P

Pozdrawiam
[gadzinka]

Marblo
19-11-2011, 10:57
Heh niestety tez mamy samiczke. Mam nadzieje ze moj Diablo tez ja kiedys zaakceptuje ;))))

Gadzinka
19-11-2011, 11:26
Dziękuję i miło mi, że mój smok się podoba :)))
MaD i Rysiek - obiecuję, że niedługo podrzucę zdjęcia legwanka po przejściach (muszę jeszcze zrobić parę zdjęć, wywołać i zeskanować) ... jeżeli wyjdą - w tej chwili nie mam dobrego aparatu :(

Pozdrawiam
[gadzinka]

Marblo
19-11-2011, 17:02
Hehe ale jaja wlasnie rozmawialem z bratem ktory byl dzisiaj u weta z krolikiem. Wet stwierdzil z cala pewnoscia ze to samiec!!!!!!! W blad wprowadzila nas inna pani wet no pomylila sie poprostu.

Rysiek
20-11-2011, 01:29
Marblo, ty o Diablo się nie martw ( jeśli to panienka ). Gucio czeka w barwach godowych :-)))))))))))))))). Pozdrówko! Rysiek
Ps. Pokazałem mu fotkę lega gadzinki. Tak na wszelki wypadek, żeby wiedział jak... ;-)))))))))

Marblo
20-11-2011, 02:28
Hehe dobre :DDDDDDDDDDDDDD

Gadzinka
20-11-2011, 07:03
Blad lekarza ...cos o tym wiem, mozna by takie przypadki mnozyc. Dobre na następny temat.

Rysiek - ucz go ucz ;) szkoda zaprzepascic potomstwa ;)
Widzicie jaki mój "chłopak" pojętny ... sam się nauczył :)))

Pozdrawiam
[gadzinka]

Alicja
20-11-2011, 09:22
z tą małą poprawką, że kopulacja gadów wygląda nieco inaczej niż ssaków :P z tego co pamiętam jest chyba zdjęcie godujących legwanów w opisie na Terrarystyce ...

Co do królików to dojrzałe samce mają dobrze widoczne, nieowłosione jądra więc chyba nie ma jak się pomylić :PP Troche gorzej u młodych z rozpoznaniem ;)

Rysiek
20-11-2011, 11:15
Alicjo, widziałem jak to u legwanów wyglada. Trochę akrobacji. Gucio od razu nie musi wszystkiego wiedzieć :-))). Mi też.... zresztą to nie to forum :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Pozdrówko! Rysiek

RAFCIO
20-11-2011, 14:44
Siemka..
Kiedys ogladałem jakis program na discovery i było kilka słow o legwanach i mowiono tam ze kolor legwana i to w jaki kolor sie mzineia to zalezy od pochodzenia tego podgatunku czy jakos tak niewie czy to prawda ale napisałem...

MOZECIE KOMENTOWAC :)

PoZDrofka. Rafał :)

42d3e78f26a4b20d412==