PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejny sklep-Gliwice



Rysiek
18-11-2011, 06:23
Minął dokładnie miesiąc jak opisałem Zoo Afrika w Tesco Gliwice, a tu natknąłem się na inny , podobny, o dumnej nazwie "Śląskie Centrum Zoologiczne". Chyba się nie pomyliłem. Sklep mieści się przy Placu Inwalidów Wojennych w Gliwicach. W sklepie rybki, papużki , płazy i gady. W terrarium ( o ile da się to szklane pomieszczenie tak nazwać ) brak ogrzewania, światła, wody i jakiegokolwiek śladu po jedzeniu. W środku dwa legwany i dwie felsumy madagaskarskie ( chyba ) . Jedna bez 2/3 ogona. Oczywiście zwróciłem personelowi na to uwagę, ale pani w nieco podeszłym już wieku ( bizneswomen zajęta żuciem gumy lub cukierka ) stwierdziła, że legwanów już dużo odchowała ( pokazując dłońmi długość ok 25cm ). Takich wielkich się dochowała na sałacie o której raczyła coś bąknąć. Gdy zapytałem o granulat zaczęła grzebać w witaminach. Jak powiedziałem, że tam nie znajdzie to dając mi reptimineral R Sery stwierdziła, że to spokojnie zastąpi granulat :-(((. Ostrzegłem tą panią, że będę częstszym gościem i nie zapomnę co nieco opisać . Właśnie spełniłem obietnicę . Wiem, że to niewiele pomoże, ale po moim wyjściu ( parę osób zwracało uwagę na mój komentarz w sklepie ) te jaszczurki dostaną trochę wody, jedzenia ( oby nie samego reptimineral R ) i zaświeci im światło. Z tym niemiłym, noworocznym akcentem. Pozdrówko! Rysiek

Marysia
18-11-2011, 11:40
Okropne.....

Gadzinka
18-11-2011, 12:24
Sklepy tej branzy powstaja teraz jak grzyby po deszczu. Personel z przypadku!!! nie posiadajacy wiedzy o gatunkach, skad dany gat. jest i jakie mu trzeba zapewnic warunki. Po zwróceniu uwagi patrzą na człowieka jak na intruza, który wkroczył na ich teren. Każdy czlowiek kochajacy zwierzaczki i któremu ich los nie jest obojętny, to sam instynkt powinien podpowiedziec ze to zwierze potrzebuje pic, jesc a do tego jeszcze mineraly itd. Niektorzy z homo sapiens nie wykazuja troski o wlasne dzieci, to co mowic o zwierzeta.
Ps. Rysku jestem pewna, ze z Twoja pomoca zaswieci im swiatlo :)))

Pozdrawiam
[gadzinka]

Krzysztof.W
18-11-2011, 14:11
Dobra robota panie Ryszardzie.

Z takimi sklepami tak zwanymi "zoologicznymi" w których męczy się zwierzeta zanim zostaną sprzedane, trzeba coś zrobić.


Powodzenia.

Rysiek
19-11-2011, 01:38
W Tesco zdecydowana poprawa. Zwierzaki mają wodę, czyste, swieże jedzenie i ciepło ( światło ). Oby i tu pomogło. Prośba do ludzi z Gliwic i okolic. Będąc tam przypadkiem wstąpcie i w razie potrzeby zareagujcie . Sklep na Placu Inwalidów Wojennych. Trudno go przeoczyć-duży. Może i tamte dostaną jeść, pić i będzią miały w miarę przyzwoite warunki do życia. Pozdrówko! Rysiek

RAFCIO
19-11-2011, 05:27
Rysiek...

Heh znam ten sklep byłem tam kilka razy :( W żeczy samej maja tam bardzo niskie i niedogodne warunki dla Gadow... w Jednym NIeza sporawym ( zeczywiscie jesli mozna to tak nazwac ) terrarium znajdują się 4 gady... Agama błotna, Legwan Zielony i chyba 2 Felsumy... jedzenia to zeczywiscie niezbyt częsta zecz w tym terrarium... kiedys miał jeszcze wilgotnosc a teraz susza jak diabli :( Szkoda ze tak jest... Chcieli mi tam kiedys sprzedac Legwanka z giełdy za 250 zł i miałęm im dac 100 zł zaliczki a oni by mi go przywiezli :( bez obejzenia nic :( szkoda ze tak jest.. a co do tej ekspedietki to zeczywsice cały czas zuje gume i cwaniakuje... Kiedys pytała o mojego legwana to powiedziala ze mi zdechnie bo wiekszosc mlodych lgow zdycha w hodowlach domowych :)..... ehh Ryśku moze kiedys razem sie tam wybiezemy :)

PozDrofka

pylius
19-11-2011, 05:35
u mnie w Tychach maja tylko agame blotna i warunki maja dobre , osobiscie sie jeszcze nie spotkalem z takim masakrycznym trzymaniem gadow . Dobrze sie Rysku odezwales , kazdy powinnien cos zrobic .

pylius.

RAFCIO
19-11-2011, 07:43
A tak wlasnie co do Tessco... Rysiek niewiem co teraz jest ale jak ostatnim razem tam byłem to Legwan Zielony był trzymany razem z jakims ladowym Zuwiem :) hehe wydaje mi sie ze to tak byc nie powinno ale zapomnialem cos powiedziec obsludze ale moglem.. next time nie zapomne... Ostatnio sie czesto spotykam z czyms takim... u nas w Pyskowicach w sklepie zoologicznym jest legwan zielony okolo 50 cm + 3 zowie jakies lądowe... Przepięknie...


Pozdrofka...

Rysiek
19-11-2011, 08:26
Jest jak jest i trudno coś zmienić :-( . Te w Tesco przynajmniej teraz mają czystą wodę, świeże jedzenie , światło. Żółw jest, tyle, że mały i mam nadzieję, że nic się nie stanie zanim ktoś go kupi, lub legwana. Napisałem w starszych postach temat Zoo-Tesco Gliwice , bo było źle. Nieżywa agama w terrarium, brudna woda, brak jedzenia. Parę dni później był Marblo, potem znowu ja i sytuacja znacznie się poprawiła. Nie wiem czy to po mojej interwencji - nieważne. W tym sklepie o którym teraz piszemy też może się coś poprawi. Przynajmniej podstawa- światło, ciepło, woda i jedzenie ! O takich rzeczach jak UV nawet nie marzę bo ta baba ( przepraszam płeć piękną na tym forum, ale inaczej nie można się wyrazić o tej bizneswomen ) nie ma pojęcia co to granulat, wychowała pokolenia legwanów ( 25cm ) na sałacie itd...Znowu się denerwuję pisząc to...Będę tam częstym gościem. W poniedziałek będąc w centrum nie zapomnę tam wstąpić i sprawdzić, czy żarówka wymieniona i Zakład Energetyczny Gliwice dostarcza prąd. Pozdrawiam! Rysiek

RAFCIO
19-11-2011, 10:42
A tak.. wogule Rysiek to granulaty widziałem podajze własnie w Tessco - Sklep Zoologiczny :) dosc duze podleko za jakies 17 zł... to nie tak drogo..


PozDorfka :D

42d3e78f26a4b20d412==