PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa 14 latka



Palulina Wiśniewska
18-11-2011, 11:05
Na 15 urodziny chce sobie kupić legwana lub węża .Na razie mam akwarium z rybkami 112 litrów i chciała bym je zamienić na terarium co potrzebuje mam w akwarim 2 żarówki wymiary ok 110-30-100 doradzcie mi .Może jakiś inny ciekawy okaz kameleon jemeński lub pończosznik ,zaskroniec perski

jUngel
18-11-2011, 11:26
Na początek proponuje Węża Zbożowego !
kameleona szczerze odradzam !!

bizon
18-11-2011, 13:08
Tak kameleon chyba nie jest najlepszym pomysłem. Może na początek pocztaj opisy gatunków gdzie jest napisane czy zwierze jest trudne w hodowli i jakie warunki powinno sie mu zapewnić. Wszystko zależy od ciebie, jak dużo czasu możesz poświęcić zwierzakowi, jakie masz środki, czy jesteś osobą cierpliwą, czy się łatwo poddajesz. To może śmiesznie brzmi ale ma znaczenie. Oczywiście jest jeszcze sprawa "drugorzedna" czyli kasa :-( Może na poćztek cos z agam ???


pozdrawiam

Sir Szajba
18-11-2011, 13:09
Albo lamparciego

xol
18-11-2011, 13:44
akwarium (szczególnie z rybkami :P) raczej się nie nadaje do przerabiania na terrarium...
poczytaj: terrarium.com.pl (opisy gatunków) albo terrarystyka.com.pl

Alicja
18-11-2011, 13:56
Akwarium jest dość ciężko przerobić i w rozrachunku wychodzi korzystniej zrobienie terrarium od początku ...Poza tym Twoje akwarium jest bardzo wąskie. Jeśli to będzie Twój pierwszy gad wybierz coś niezbyt wymagającego jak wąż zbożowy czy gekon lamparci. Musisz przede wszystkim dużo poczytać - gady mają specyficzne wymagania co do światła, temperatury i wilgotności a także żywienia.

Marblo
18-11-2011, 14:46
Yo!
jUngel & Bizon chcialbym sie dowiedziec dlaczego odradzacie chodowle kameleona? Czy wynika to tylko z tego ze jest on bardzo wymagajacy i nie nadaje sie zabardzo dla poczatkujacych terrarystow, czy sa jeszcze jakies inne powody dla ktorych odradzacie tego zwierzaka? Pytam z ciekawosci bo kamcio bardzo mi sie podoba i zastanawiam sie czy kiedys w baaaaaaardzo dalekiej przyszlosci nie sprawic sobie takiego stwora :)

bizon
18-11-2011, 23:38
Tak chodzi o wymagania hodowlane, dla poczatkującego moga być zbyt trudne.

pozdrawiam

Rysiek
19-11-2011, 01:48
W tych książkach, które Ci dałem jest coś o kameleonach. Jeśli nie to wpadnij, jeszcze coś mam. Pozdrówko! Rysiek
Palulino, jeśli nie masz możliwości na duuuże terrarium , pomyśl o agamie brodatej. Jest również ciekawą jaszczurką , ale mniejszą. Oczywiście terrarium dla legwana nie musi być zaraz takie wielkie, ale w przyszłości bedzie potrzebne. Koszty wzrosną.

jUngel
19-11-2011, 03:05
Ja odradzam kameleona ze względu na jego wymagania
ale nie tylko. Kameleony pochłaniają olbrzymie ilości pokarmu
i jeśli nie hodujesz owadów karmowych to się troszkę wykosztujesz !!

Rysiek
19-11-2011, 04:52
Dlatego Alicja zwróciła uwagę, aby zapoznać się z opisem gatunków. Legwan zielony jest roślinożerny, a kameleon i robaczki to nierozłączność na całe jego życie. W Palmiarni w Gliwicach były agamy , legwany i kameleon. Niestety mimo dość ładnego terrarium i kompetentnej osoby do opieki nad gadami kameleon padł :-(. Później mieli drugiego i też mu się to przytrafiło :-(. Nie wiem, czy jeszcze jest kameleon . Dawno nie byłem w Palmiarni. Pozdrówko! Rysiek

Alicja
19-11-2011, 06:15
Jedynym gatunkiem kameleona, który dobrze rozmnaża się w niewoli jest kameleon jemeński. Pozostałe gatunki pochodzą z odłowu, a część jest mocno zagrożona wyginięciem. Więc chyba się zgodzicie, że te zwierzęta nie powinny bez sensu i bez potomnie umierać w terrariach, ale albo zostać na wolności albo wziąść udział w jakiś programach rozmnażania. Są osoby, które byłyby za całkowitym zakazem hodowli kameleonów w domu, prócz właśnie kameleona jemeńskiego.

Kameleony są podatne na stres, najlepiej w ogóle nie wyjmować ich z terrarium, a jeśli już to kamek powinien sam wejść na rękę. Potrzebują bardzo dobrej wentylacji (cała jedna ścianka z siatki). Są kosztowne w utrzymaniu ze względu na szybką przemianę materii i słabe trawienie.

Większość kameleonów w sklepach zoologicznych wystawiona na widok publiczny jest niesamowicie zestresowana. Większości chce się pić - kameleony nie umieją napić się z miseczki, a piją dużo. W naturze spijają wodę z liści po deszczu. Jeszcze jak na dodatek są karmione mączniakami nie dziwne, że dużo ginie.

Strasznie lubie kameleony i nie mogę na to patrzeć, a niestety muszę ponieważ w sklepie w moim mieście też tak się męczy jeden kameleon.
Właścicele sklepu wszystko wiedzą najlepiej :/

Sama myślę o jemenach, ale na razie muszę zrezygnować, bo mam młode agamy, które też mnóstwo jedzą i nie starczyłoby mi pieniędzy na karmę dla tylu stforków ;)

Sory, że tyle tego ...

Rysiek
19-11-2011, 08:44
Szkoda tego kameleona, ale jak śledzisz forum wszędzie jest źle :-( . Do jego zakupu zachęca ludzi jego ubarwienie i możliwość jego zmiany ( wojownicze nastawienie, zaloty w przypadku parki ) oraz sposób polowania. Niestety koszt i warunki utrzymania wymagają wiedzy i poświęcenia. Sam też o nim myślałem, ale nie udało mi się przeforsować owadów w damskiej części mojej rodzinki :-) . Pozdrówko! Rysiek

Marblo
19-11-2011, 10:34
Yo!
Heh pytalem tylko tak z ciekawosci, kamcio podoba mi sie i pisalem ze sie zastanawiam nad kupnem ale w bardzo odleglej przyszlosci.... napewno nie nastapi to wczesniej niz na wiosne 2004 r (jesli rzeczywiscie sie zdecyduje). Paulinko Rysiek ma racje Agama to jest jaszczurka godna polecenia z reszta przeczytaj sobie artykul ktory napisala Alicja http://www.terrarystyka.com.pl/artykuly.php?id=20021024235704
Nie wiem jak Ciebie ale mnie by to przekonalo.

Ps. W zalaczniku zdjecie ktore wyslala mi Alicja Te brodacze sa naprawde super!!! :))))))

Alicja
19-11-2011, 18:54
Marblo a gdzie ten załącznik ;)

Marblo
20-11-2011, 02:32
Hehe sorry moja wina zapomnialem <zawstydzony> ale mam nadzieje ze wybaczycie. ;)))))))))))))))))))))))))))))

Marblo
20-11-2011, 02:42
Moze teraz dojdzie ;)))

Palulina Wiśniewska
20-11-2011, 13:06
Jestem osobą cierpliwą i nie mam co robić z czasem rodzice chowają klawiature i mysz do sejfu za bronią ,(tata jest myśliwym)
A sprawa kasy to drobiazg mniej więcej 250 zł kosztuje jaśli zamówie przez internet a w sklepie 350 piękny młody okaz.Interesują mnie
1. legwan zielony
2. kameleon jemeński
3. agama błotna
Z węża zrezygnowałam w czoraj po spędzeniu całego dnia w internecie wiele się dowiedzałam.Moi rodzice zbudowali dom na zime 2003 się przeprowadzamy mój pokój ma 25m.kwadratowych myśle że w rogu 1,5 na 2m na 1, 5 będze idealnie. Ale to póżniej jak urośnie narazie myśle o tym akwarium.

42d3e78f26a4b20d412==