PDA

Zobacz pełną wersję : Znowu do Ryśka



Siecha
21-11-2011, 11:48
Pozdrowionko.W Kaliszu nie mogłem znaleść nigdzie Osram Ultrawitaluz ale w sklepie zaproponowali mi żarówkę firmy Radium.Jest wedłóg mnie trochę za tania(13 zł) ale daje mnówstwo ciepła i promienie UV także emituje.Poradź mi jak posługiwać się tą żarówką tzn. co ile używać i przez ile minut.
Dzięki z góry

Marblo
21-11-2011, 15:03
Yo!
Siecha roznica w cenie zeczywiscie znaczna, nie wiem co to za zarowa ta radium i trodno mi cokolwiek na jej temat napisac. Ale jesli nadal jestes zainteresowany kupnem Ultravitalux-a mozesz to zrobic tu - http://www.sunny-travel.com.pl/html/o12a.html

Rysiek
22-11-2011, 01:52
Nie znam tej żarówki radium i nawet o niej nie słyszałem. Niestety nie mogę Ci pomóc, ale może ktoś wie i coś napisze. Pozdrówko! Rysiek

Rysiek
22-11-2011, 03:30
Jeszcze jedna ważna sprawa ! Jeśli nikt nie da Ci sprawdzonej informacji o tej żarówce nie ryzykuj naświetlania legwana ! Sprzedawcy w sklepie nie ufaj. Chyba nie miał doświadczenia z gadami. Dla przykładu Ultravitalux stosuje się tylko ok. 10 min. co drugi dzień. Można nawet ciut dłużej i nic się nie stanie. Dla porównania świetlówki można stosować po 12-14 godzin, ale i one mają swoje przeznaczenie, mimo, że w porównaniu do Ultravitalux dawkują łagodnie UV. Dla legwanów są przeznaczone repti glo 5,0, a nie 8,0 lub 2,0. A różnice są niezbyt duże . O tej żarówce radium nic nie wiesz i jeśli ją zastosujesz nie dasz legwanowi UV tyle ile mu potrzebne i na zdrowie mu to nie wyjdzie. Albo ktoś Ci coś napisze, albo z niej zrezygnuj. Taka jest moja rada. Pozdrówko! Rysiek

Siecha
22-11-2011, 09:33
Dzięki wielkie Poczekam na kogoś możę ktoś bedzie wiedzial cos o tej żarówie

Rysiek
23-11-2011, 04:03
Poczekaj, jeśli nikt Ci nic nie doradzi zrezygnuj z niej. Wiem, że świetlówka lub Ultravitalux kosztują więcej, ale zdrowie legwana ważniejsze. Pozdrówko! Rysiek

Mad
23-11-2011, 04:18
Posłuchaj Ryśka. Ja też długo broniłem się przed świetlówką i na siłę szukałem żarówki, ale takiej która mogłaby się świecić cały czas w terrarium. W sklepie zoologicznym pani wcinęła mi żarókę terrarystyczną na której był opis alke w języku czeskim. Okazało się później, że ta żaróka emituje promienie UVA, a legwanowi potrzebne są UVB. Do tego przepaliła się po 2 miesiącach więc kupa pieniędzy poszła w błoto. W końcu zamówiłem oprawę do świetlówek (specjalną do terrariów, bo zwykła przepaliła mi się po 3 dniach ze względu na wilgotność - kolejne 50 zł. w plecy) i świetlówkę Arkadii. Gdybym zrobił to od razu całość kosztowała by ok. 150 zł. tymczasem ja wyrzuciłem prawie 300.
Wniosek jest prosty - najwięcej płaci się za niewiedzę i kombinowanie jak zaoszczędzić. Moja rada jest więc taka - jeśli nie odpowiada ci świetlówka, to kup sprawdzoną UltraVitalux, bo nie warto eksperymentować, na zwierzaku i własnej kieszeni :)))))))))))))))

42d3e78f26a4b20d412==