PDA

Zobacz pełną wersję : Karmienie z ręki....



FIfatrAFa
21-11-2011, 15:52
Czy wasze legwany jedzą Wam z reki?
Intersuje mnie jeszcze czy lega trzeba tego uczyc (przyzwyczajac) czy z czasem gdy podrosnie i przestanie sie bac zacznie to robic.

Marcin Skawinski
22-11-2011, 00:55
Mój leg je tylko z ręki - i w tym cały problem. Zaczą tak jeść jakieś 3 miesiące po przyniesieniu do domu.
Marcin

Jonko
22-11-2011, 02:26
Moja Agata jadla z reki zaraz po przyniesieniu do domu czyli po 4 dnirach i tak jej zostalo. Z tego co czytam na forum legi to charakterne zwierza i to moze zalezec od danego osobnika

Pavtik
22-11-2011, 03:35
Witam
Mój też nauczył się jeść z ręki, rano staje przy drzwiczkach i domaga się karmienia. Mam go 2 miesiące i jest rewelacja, spaceruje po mieszkaniu, nie boi się brania na ręce.

Rysiek
22-11-2011, 03:51
Mój wcina tylko z ręki już ponad 2 lata. Do miski nie chce mu się iść, no chyba, że po coś co bardzo lubi np. morele. Pozdrówko! Rysiek

FIfatrAFa
22-11-2011, 03:58
...a jak bylo z Guciem na poczatku? i jezeli poczatkowo jadl z miski a nie robil tego z reki to po jakim czasie sie to zmienlo?

FIfatrAFa
22-11-2011, 04:00
Jak duzy jest Twoj legwan ze tak sam chodzi sobie po mieszkaniu?
Moj chodzi po moim pokoju tylko wtedy gdy ja jestem w domu.Mam go 3 miesiace,ma ok 50cm dlugosci i uwazam ze jest jeszzce za maly by mogl tak sam sobie smigac po mieszkaniu.
Chyba ze zle zrozumialem i to co napisales odbywa sie u Ciebie na podobnych zasadach jak u mnie

pozdrawiam

FIfatrAFa
22-11-2011, 04:02
Dodam jeszcze ze Shogun ma zawsze w terra swieze jedzenie i ze wzgledu na to malo prawdopodobne jest ze bedzie jadl poza terra ( np.z reki) poniewaz jest praktycznie zawsze najedzony....hmm?

Rysiek
22-11-2011, 04:07
Gucio ma 150 cm, ale przebywa w terrarium . Wychodzi nawet na parę godzin, lecz wszystko pod kontrolą. Latem przesiaduje na balkonie. Do miski nie chce mu się ruszyć jak jest w terrarium. Taki leń ! Patrzy na nią z gałęzi i myśli , że papu samo przyleci :-))). Zaczął jeść najpierw synowi z ręki po paru miesiącach pobytu u nas, ale z miski też jadł. Od 2 lat je tylko z ręki . Wszyscy domownicy mogą go karmić. Nie robi mu to różnicy. Jest u nas 3,5 roku, a ma ok. 4 lat. Pozdrówko! Rysiek

Pavtik
22-11-2011, 05:04
Jest mniej więcej taki jak Twój. Oczywiście też patrzę co robi podczas spacerów ( skacze, wspina się, itp.).
Myślę że jeśli chce się mieć zaprzyjaźnionego legwana to trzeba mu poświęcić wiele czasu, często brać go na ręce, spacerować z nim po mieszkaniu. Zdjęcie Teodora w załączniku.
Pozdrawiam
Pavtik

Siecha
22-11-2011, 09:35
Mok leg ma 100 cm i jadl z reki od razu jak go przywolem do terrarium.

bizon
22-11-2011, 10:37
Mój leg również jadł z ręki po około miesiącu, jednak doszło do tego że jadł tylko z reki i zaczął sie problem. Ciężko karmic lega nie będąc w domu, rozpocząlem więc nauke jedzenia z miski :-) Brzmi to dziwnie ale dla kogos kto nie przychodzi reguralnie do domu może to stanowic problem.

Pozdrawiam

Yeter
22-11-2011, 11:33
Mój je z ręki bardzo chętnie ale nie mogę powiedzieć że jest oswojony, moja obecność albo jest ignorowana albo wkurza go ale z ręki zawsze je.

Alicja
22-11-2011, 12:49
To co pisze Bizon wcale nie brzmi dziwnie. Podawanie z ręki należy wykorzystać w oswajaniu ale później trzeba to ograniczyć. Niektóre osobniki potrafią oduczyć się samodzielnego pobierania pokarmu. Czekają aż właścicel nakarmi je z ręki, co podczas dłuższych nieobecności może stać się prawdziwym problemem. Hatfield w swojej książce podaje jak niedopuścić do tego i jak oduczyć legwana jedzenia wyłącznie z ręki.

FIfatrAFa
22-11-2011, 15:49
To moze moj problem nie jest tak wielki jak mi sie wydaje.
Nie mam mozliwosci by byc w domu czesto,ale jak tylko jestem to leg jest poza terra ......czyli ze mna.
Skoro je z miski bez zadnych obaw to i niech tak zostanie,a z raczki kiedys jak bedzie chcial to zje

stefan
23-11-2011, 09:41
Mój gdy widzi coś smaczego w ręce to skacze po to ( kwiaty mleczu odgrzewane w mikroweli)

FIfatrAFa
23-11-2011, 17:16
ooo ładne zdjecie!
Jak nauczyyles go tak jesc? od razu taki byl czy kwestia czasu i przyzwyczajenia?

pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==