PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do akwarystów



Jędrek
25-12-2012, 13:34
Może ktoś mi zapodać, czy napowietrzanie wody np 2 razy dziennie po 2 godziny ma sens (w wodzie żyją: kardynałki, dania i glonojad). Temperatura 24-28 stopni C

Remus
25-12-2012, 13:40
A dlaczego nie może napowietrzać działać przez cały dzień???

AGAM
25-12-2012, 13:42
każde napowietrzanie ma sens, ale czemu nie włączyć napowietrzania na cały dzień?? Jeśli akwa jest dość duże i jest w nim sporo rośłin to można zrezygnować z napowietrzacza, chyba że ryby zaczną pływać przy powierzchni. Brak napowietrzania jest groźny zwłaszcza w nocy kiedy rośliny zamiast oddwać tlen pochłaniają go.

Jędrek
25-12-2012, 13:45
Mocno hałasuje, a stoi w miejscu odpoczynkowym. Może znacie inną metodę ograniczenia hałasu. Pompkę można wstawić w jakieś pudełko ale kamień bulgocze nieprzyjemnie.

KORSAKOW
25-12-2012, 14:03
tak pozaty kardynałki w tem 24-28 to nienajlepszy pomysł, a co do ograniczenia hałasu to dać brzęczyn na długim wężyku do innego pomieszczenia albo kupić brzęczyk lepszej jakości

mordd
25-12-2012, 14:07
Albo wyczyścić filt przy wlocie brzęczyka. Mam taki model (polski, tani) w którym przy zabrudzeniu gąbki we wlocie hałas jest nie do zniesienia......

Jędrek
25-12-2012, 14:23
Kardynałki miały być na żer żółwiowi. Jeden mieszka z nim już ponad 3 miesiące. Myślimy, że żółw go hoduje, ale żółw nie ma możliwości polepszenia jego warunków:). Brzęczyk jest nowy, a drogiego nie kupię, ryby są do zjedzenia, przynajmniej w założeniach.

mark0wy
25-12-2012, 15:11
A jest tam filtr?
Mark0wy

Jędrek
26-12-2012, 13:23
Pompka (aqua-szut mini) tłoczy wodę przez litr żwirku i litr keramzytu, w wężu są dziurki, zasysa trochę powietza. W sumie biologicznie raczej działa, bo woda nie śmierdzi. Niestety zostaje sporo osadu na dnie, co 5-7 dni ściągam, podmieniając wodę.

vorax
26-12-2012, 23:43
jeśli napowietrzanie oraz filter nie będzie chodziło cały czas to na materiale filtracyjnym zaczna ci zamierac bakteria nitryfikacyjne!!
a co za tym idzie : ryby zaczną sie dusic i podtrówać azotanami, woda ci moż ezmętnieć pod wpływem nadmierm\nego pomnażanie sie pierwotniaków,itp.
tak ze radze sprawic sobie brzęczyk lub filter cit leprzej jakości albo sie przyzwyczaić do tego:)

Jędrek
27-12-2012, 12:56
Filtr działa OK. Postanowiłem lepiej napowietrzać dla zdrowia ryb. Co prawda miały być zjedzone, ale skoro żyją, to niech mają jakieś warunki. Zwłaszcza glonojad. Oprócz tego podobno i bakterie lepiej się czują w natlenionej wodzie.

Jędrek
28-12-2012, 14:57
Ha. Sprawę rozwiązałem. Pompka ma za dużą wydajność na jeden kamień. Założyłem dwa i w dodatku część powietrza wypuszczam bocznikiem. Hałas opadł do poziomu akceptowalnego, nie zwracam już na niego uwagi, a jak oglądam TV to go nie słyszę, nawet, jeśli program nie jest zbyt pasjonujący. Dzięki za podpowiedzi.

42d3e78f26a4b20d412==