PDA

Zobacz pełną wersję : ile ?



Morbid
23-11-2011, 10:01
ile dajecie swoim zielonym stworkom:) jedzonka-tzn. ile jedza bo moj jest chory i bardzo malo je wiec chcialbym porownac.

Seb
23-11-2011, 10:13
Po pierwsze nie znam wieku i rozmiarów Twojego Lega :-)

Mój jest w wieku ponad 2lat i zjada połowę miski po litrowych lodach albo jak wolisz około dwóch garści mixu :-)

Zoltar
23-11-2011, 15:48
czytalem, zdaje sie u Melissy Kaplan, ze dzienna dawka to okolo 3-4 "objetosci glowy" legwana. To taka orientacyjna ilosc. pozdrawiam Mateusz

FIfatrAFa
23-11-2011, 17:26
Moj dostaje jedzonko w popielniczce......wypelnionej prawie po brzegi i w ciagu dwoch dni znika wszystko. (leg ma ok 50cm)
...noooooo ostatnio je troche mniej ale nie wiem czym to jest spowodowane.Moze dlatego ze konczy mu sie wylinka,a moze dlatego ze zmienilem pokarm.
w kazdym badz razie swieze jedzonko ma zawsze i je kiedy i ile chce

pozdrawiam

bizon
24-11-2011, 00:33
3-4 objetości głowy to chyba troszke mało. Mój leg jest w wieku 1,5 roku i zjada około 2-3 szklanek dziennie zieleniny.

pozdrawiam

Zoltar
24-11-2011, 00:57
zgadza sie. ale jakbys ta zielenine zmielil na papke to pewnie by zostala niecala szklanka. moj tez wsuwa cala miche z gorka zielonego dziennie.
pozdrawiam
Mateusz

Rysiek
24-11-2011, 07:38
Jak widzisz różnie legwany jedzą. Zależy od osobnika i jego wielkości. Mój je dość dużo, ale też jest duży. Latem miał wiekszy apetyt niż teraz . Ważne jest aby legwan miał stały dostęp do jedzenia i jadł kiedy mu przyjdzie ochota. No i oczywiście urozmaicona dieta ( liście, kiełki ...). Nie piszesz co dolega Twojemu legwanowi, ale dawaj mu jedzonko do terrarium, podwyższ temperaturę . W najcieplejszym miejscu może wynosić nawet 38 stopni ( w dzień ). To może mu poprawić apetyt i zalecane jest przy różnych chorobach. Przyspieszy procesy trawienne. Pozdrówko! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==