PDA

Zobacz pełną wersję : Wzrok legwana.......?



FIfatrAFa
25-11-2011, 15:57
Intersuje mnie w jaki sposob legwany widza to co je otacza.Dokladniej chodzi mi o odleglosc na jaka widza,ilosc kolorow oraz ostrosc.
Jezeli wie ktos cos na ten temat to bardzo prosze o odpowiedzi

aga:-)
29-11-2011, 14:50
Elo!
Legi podobno widzom kolory bardziej wyraziste i żywsze niż ludzie. Ale przy przyciemnionym świetle widzom słoabiej. A co do odległości to pojęcia nie mam. Pozdrówka!

FIfatrAFa
29-11-2011, 15:32
Czesc
Dzieki za odpowiedz.Juz myslalem ze nikt nic nie wie na ten temat

pozdrawiam

Marblo
29-11-2011, 15:39
YO!
Zerknij tutaj moze to Ci cos powie :) - http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=2594&t=2553

Rysiek
30-11-2011, 01:30
Marblo, w tej książce, którą Ci dałem jest coś o wzroku legwanów. Zerknij tam i napisz. Jest opisana budowa oka. One mają lekką nadwzroczność i widzą w dzień chyba lepiej niż my. Pozdrówko! Rysiek

Gadzinka
30-11-2011, 08:51
Po obserwacji mojego smoka wiem, ze legwany widza i slysza bardzo dobrze. Sa bardzo spostrzegawcze. Co do kolorow to chyba nie widzi bialego, bo kiedy skakal z kanapy to zawsze uderzal z dosc duza sila w drzwi tak jakby ich nie widzial, a one sa koloru bialego... Natomiast zywo reaguje na kolor zolty i pomaranczowy jak wyglada przez okno,a idzie ktos ubrany w ten kolor to jest ta osoba zainteresowany. Reaguje tez na jakies wzory, latem kiedys szla pani ubrana w sukienke w jakies wzory - pasy, kropki itd. to on sie jej wystraszyl, przylgnal do parapetu na plask i udawal, ze go nie widac albo robi jescze inna poze obronna-splaszcza sie tak jak ryba. Przez okno widzi psy,koty i tez sie ich boi.
[gadzinka]

Yeter
30-11-2011, 10:12
Z tą bielą tu u mnie to samo- jak uciekał to w kolorowe ściany nie uderzał ale od białych drzwi to zawsze dostał. Nie lubi mojej granatowej bluzy i rzuca się na nią jak drapieżnik i szarpie jakby chciał wyrwać.

"Oczy iguany są ulokowane po obu stronach głowy, w związku z czym mają one małe pole, w którym widzą obiekt obydwoma oczyma naraz. Natomiast dzięki takiej lokalizacji oczu tzw. obwodowe widzenie jest u legwanów dużo lepsze niż u ludzi. Ponieważ pole, w którym mogą one widzieć jakiś przedmiot obydwoma oczyma naraz, jest bardzo małe, zazwyczaj obserwują go jednym okiem.Dlatego też mają ograniczoną głębię percepcji (jest ona możliwa jedynie przy spoglądaniu obydwoma oczami)."

42d3e78f26a4b20d412==