PDA

Zobacz pełną wersję : wielkosc terra



Frog
29-11-2011, 04:32
Czesc
Planuje zrobic terrarium dla "zielonego"
W tej chwili moge zrobic jedynie terra o wymiarach
50x50x90h
Czy w takim terra moge trzymac lega przez pierwszy rok.
Pozniej bede mogl zbudowac wieksze.

Dzieki !

Seb
29-11-2011, 05:29
Ja mniej więcej w takim terrarium trzymałem mojego Robala i nic mu nie było (mam nadzieję że chodzi o pierwszy rok życia Lega) bo praktycznie już 1,5roczny Leg ma problemy w taki terrarium. Do 12mies wytrzyma :-) Mój miał wtedy jakieś 70cm (z ogonem). Tylko zabierz się za budowę nowego tera troszki wcześniej bo znam to po sobie sama budowa trwa długo a czasu zawsze brakuje :-)
pozdrawiam
Seb

Seb
29-11-2011, 05:35
Hmm tak sobie myślę ... Od czego zależy fakt że robisz takie a nie większe ? Jeśli od kasy to się zastanów bo moje duże kosztowało mnie praktycznie tyle samo co małe :-) koszt dużego 2m/1m/2m około 500zł w tym całe oświetlenie itp. Wszystko zależy od pomysłu można wykorzystać róg pokoju i wtedy masz do zrobienia tylko dwie całe ścianki a tamte wystarczy jak uszczelnisz i docieplisz. Jako okna zastosowałem zwykłe okna które wylądowały na dworze po tym jak sąsiadka wymianiała sobie na nowe (wymaga renowacji i poświęcenia kupy czasu ale wiadomo szkło najdroższe :-) Potem jakieś elementy starych szaf z piwnicy do tego troszki korzeni lub gałęzi z lasu i to co najgorsze to oświetlenie które powinno być dobre i przy okazji dawać ciepło i UV (wiadomo nie jednocześnie) co wiąże się z sporą dawką Watów na liczniku hihi.

Frog
29-11-2011, 05:45
Dzieki za odpowiedz !
Mam w szafie wneke 50x50x100h i latwo Mi bedzie ja zagospodarowac.
Uszczelnic ,zrobic wywietrzniki , i szklane dzwiczki z przodu.
Jesli chodzi o "zielonego" to oczywiscie bedzie maluszek :)
A na docelowe terra bede mial miejsce za 10 miesiecy.

42d3e78f26a4b20d412==