PDA

Zobacz pełną wersję : Kupno lega 60 cm ??



Killer
29-11-2011, 17:14
Mam pytanko.
Czy duzo trudniej jest oswoic lega 60cm od takiego maluszka ok 30cm ??
Pytam bo nie moge sie do konca zdecydowac czy kupic czy poczekac az beda mniejsze.

Krzysztof.W
30-11-2011, 04:27
Roczniaki i starsze legwany trudno sie oswajają, ale po długich meczarniach oswajania można dojść do sukcesu .

cześć

Yeter
30-11-2011, 10:22
Ja mam 60cm od września. Może nie jest oswojony ale są postępy:je z ręki i już tak się nie boi. Ale chyba trochę żałuję że nie kupiłem malucha ;)

Alicja
30-11-2011, 12:18
To jak legwan się oswoi zależy w dużej mierze od jego osobowości ... oswajałam te trzy legwany, z każdym postępowałam tak samo, a każdy był inny ...tylko jednego miałam od malca(był to Zielony) i jako malec był bardzo dziki. 60cm to jeszcze młody legwanek i jeśli jest ładny i zdrowy to można spróbować ...

Gadzinka
30-11-2011, 15:07
Moj legwan mial okolo 65 cm. jak zamieszkal u mnie, nie mialam klopotu z jego oswojeniem, ale na to trzeba duzo czasu, wazny jest staly kontakt ze zwierzeciem, a jak byl juz juz oswojony tez gryzl, bronil swego terytorium taka jego natura - trzeba się z tym liczyc. Przestal gryzc i drapac pazurkami jak skonczyl dwa i pol latka, poddal sie, widocznie mi zaufal ;) nie obcinam mu pazurkow i wcale mnie nie drapie a kiedys wstydzilam sie podrapanych rak.
Teraz moja moja gadzinka jest najkochansza, aha i jeszcze mój "maluszek" po przejsciach, tez jest kochaniuuutki :)))
[gadzinka]

Alicja
30-11-2011, 16:13
Heheh apropo podrapanych rąk ... kiedyś na egzaminie z logiki podszedł do mnie profesor, popatrzył na moje ręce i pyta "czy pani sypia z kotem?"
Moje podrapane łapy były tematem nieustannych żartów na roku ...raz przed sesją, w której mieliśmy 4 egzaminy a wcześniej chyba z 5 kół siedzieliśmy w salce i wszyscy narzekali na nadmiar nauki. Ktoś powiedział, że się chyba zabije ...wtedy pokazałam łapę z wielkim czerwonym zadrapaniem w poprzek żyły i mówie, że ja już próbowałam ...rozsmieszyłam ich trochę, bo wszyscy wiedzą, że hoduje dziwne zwierzątka :) Teraz nie mam już legwanów u siebie w domu a agamy ani szczur tak nie drapią więc już nie chodze podrapana :-)

Rysiek
01-12-2011, 14:51
Skąd ja to znam :-))). Pozdrówko! Rysiek

Sebastian Borkowski
05-12-2011, 06:20
Ja mam legwana który ma 62cm i ok.3,5 m-c. mam go od 16 dni. Najgorszy jast początek tzw pierwsze 2 lub3 dni bo legwan musi sie uspokoić po zmianie miejsca. Kupując legwana 60cm nie masz pewności jaki jest jego wiek. Może mieć 3m-c lub 1,5roku. Legwany trzymane w ciasnych terrariach nie rosną. Nie ważne ile ma cm! ważne z jakiego zródła pochodzi.Jeżeli moge ci doradzić to kup legwana w ZOO w katowicach.Cena jest o 50% mniejsza niż w sklepie.I Jest gwarancja że jest młody i ZDROWY. Jeżeli chcesz więcej inf. to pisz na adres sebor2@op.pl

RAFCIO
05-12-2011, 06:58
Witam..
Kurde to dlamnie troszke dziwne zeby Legwan w wieku 4 miesięcy miał juz 60 cm.. ??? to chyba nie mozliwe... :) hmm mowie o tym na podstawie mojego Legusa który ma niecałe 40 cm a ma 7 miechow :D

poZDorfka :D

Killer
05-12-2011, 07:34
Juz sie do mnie wprowadzil Iguana iguana rhinolophia :) ma 58,5 cm i podobno okolo 6 miesiecy. Pochodzi z kostaryki i na farmie byl karmiony sucha karma. Jest juz u mnie dwa dni i jak narazie wlazl pod lampke w terarium i obserwuje wszystko z gory. Jeszcze nic nie jadl, mam nadziele ze niedlugo sie to zmieni.

Sebastian Borkowski
05-12-2011, 14:25
do rafcio:
gwarantuje ci że mój leon ma 3,5m-c
ważne jest żródło pochodzenia.
ja kupiłem lega od prawdziwego fachowca.
wez pod uwage ile jest gatunków legwana zielonego
napisz do mnie sebor2@op.pl.

Wiciu
05-12-2011, 15:44
sebor po pierwsze jest tylko jeden gatunek legwana zielonego po drugie w zoo w katowicach a właciwie w chorzonwie nie sprzedają legwanów.

RAFCIO
05-12-2011, 17:38
No ok Sebastia masz swojego Legwana od Pana. Brachaczka ??
Jeśli tak to hmm no mamy z tego samego zrodła i moj ma wiecej niz 3,5 miecha bo ma 8 miechow i ma około 40 cm..


PozDorfka :D

42d3e78f26a4b20d412==