PDA

Zobacz pełną wersję : znów o agresji



bizon
30-11-2011, 00:52
Witajcie!
Mam takie pytanie czy zmiana terrarium na większe może spowodować zdziczenie lega? po przeniesienu do wiekszego terra mój leg stał się agresywny (na marginesie nie wiedziałem że uderzenie ogonem ma az takie skutki). Czy wieksza przestrzeń uwalnia w min dzike zachowania?

pozdrawiam

Rysiek
30-11-2011, 01:33
Mój po przeprowadzce nie jadł miesiąc ! Później wszystko wróciło do normy. To dla nich znowu stres. Poczekaj, a wszystko powinno być ok. Pozdrówko! Rysiek

Seb
30-11-2011, 03:11
W ramach testów proponuję wypuścić (oczywiście latem) lega na drzewo na podwórku :-)))) Zapewniam Cię że jak poczuje większą przestrzeń to będzie agresywny (tak było przynajmniej w przypadku mojego podopiecznego) Po zmiane terrarium na większe zmieniło się tylko to że za każdym podejsciem kogokolwiek z domowników pokazuje swoje niezadowolenie i energicznie wymachuje głową czego nie robił w małym tera.
Swoja drogą dziwne to troszkę...


Pozdrawiam
Seb

Alicja
30-11-2011, 05:07
- na małej przestrzeni leg częściej zastyga w bezruchu na większej częściej próbuje ucieczki : na tym polega 'dziczenie' małych legwanów
- po przenosinach do nowego terrarium trzeba się ustalić panem i władcą nowego terrytorium stąd mogą wynikać wzmożone zachowania agresywne. Do tego dochodzi stres związany z nowym miejscem więc leg może zachowywać się inaczej niż zwykle.
- faktycznie duża ilość legów na dworze staje się pobudliwa i agresywna. To rzeczywiście ciężko wyjaśnić. Nawet najbardziej oswojone legwany potrafią się nadymać, gryżć i okładać pańca ogonem jakby przed chwilą złapano je w lesie. Ja myśle, że to po części związane jest z bardzo silnym pobudzeniem na skutek operowania naturalnego UV w postaci słoneczka + obcego miejsca charakteryzującego się nawałem nieznanych bodzców + ogromną nieograniczoną przestrzenią.

42d3e78f26a4b20d412==