PDA

Zobacz pełną wersję : kąpiel w ziołach?



Dota
30-11-2011, 04:39
jak zachowują się Wasze legwany??? Zawsze są spokojne? Mój ostatnio nie czuje sie najlepiej, i troche mnie to marwi... wydaje mi się, ze ma zaparcia, wzdecia i ogólne trudnosci z wydalaniem, chociaż robi kupe codziennie (tylko, że jest o wiele mniejsza, twardsza niż zawsze była, a odchody zawierają więcej białych sikówniż kału).
Skoro mój leg lubi pić wodę ze swojego baseniku, to może bym zamiast czystej wody wlała bardzo rozcieńczone zioła na wzdęcia... czy gdyby sie napił, to by mu pomogło... a może by zaszkodziło?
pozdrawiam. dorota

Alicja
30-11-2011, 04:45
Dota, robiłaś badanie kału? Może ma pasożyty? A może jakiś inny powód ...gdy mój samiec agamy miał problemy (ciągłe biegunki) robiłam mu kompleksowe badanie (pasożyty + bakterie + podatność danych bakterii na leki) ...zalecone przez weterynarza.

Gadzinka
30-11-2011, 08:22
Nie piszesz czym go karmisz, w jakim jest wieku a to jest wazne. Moze miec zly stosunek wapnia do fosforu. Powinien jesc liscie, kielki, warzywa, itd. mniej owocow, bo one moga powodowac te wzdecia.
[gadzinka]

dr Robert
30-11-2011, 12:26
Może to kwestia zmiany diety na zimową (mniej liści) ? Odchody w diecie liściowej są zwykle bardziej obfite, tak przynajmniej wynika z moich obserwacji.

Rysiek
30-11-2011, 15:29
W przypadku Gucia jest dokładnie tak jak pisze dr. Robert. Odchody są dużo mniejsze niż w diecie liściowej latem. Jeśli legwan nie boi się wody i podejmowałaś próby kąpieli to lekko ciepła woda powinna go stymulować do wypróżniania się w razie zaparcia. Pozdrówko! Rysiek

dr Robert
30-11-2011, 15:40
A może on zawsze miał biegunkę i właśnie teraz załatwia się normalnie ? Jeżeli wypróżnia się codziennie trudno mówić o zaparciu.

Rysiek
30-11-2011, 15:46
Oczywiście, stymulujące kąpiele w razie zaparcia. Codzienne załatwianie się to chyba prawidłowość. Nawet co dwa dni. Pozdrówko! Rysiek

Dota
01-12-2011, 00:55
dziekuję wszystkim za pomoc. załatwia sie codziennie, więc chyba jest w pożądku. wczoraj masowałam go po brzuszku i pomogło (no a przynajmniej było mu [przyjemnie.) Ozzy ma 60 cm (w lutym bedzie miał rok) i musze sie pochwalić, ze u mnie urósł już ponad 15 czm :)
dzieki jeszcze raz
Dorota

Gadzinka
01-12-2011, 15:41
Dota ten wzdety a moze jeszcze taki rozlany na boki brzuszek u twego legwana, moze tez swiadczyc o braku wapna i mineralow.
[gadzinka]

42d3e78f26a4b20d412==