PDA

Zobacz pełną wersję : JESZCZE O NIERÓWNOMIERNEJ WYLINCE.



Robert Rutkowski
01-12-2011, 07:50
Mój smok zimą zmienia skórę najpierw z jednej strony, potem z drugiej, za 2 tygodnie na ogonie, potem na pyszczku - latem zmieniał całą skórę w tym samym czasie (w okresie tygodnia) może jest to kwestia zbyt małej wilgotności???? Leg ma 67cm i ok. 14 miesięcy.

Rysiek
01-12-2011, 14:55
Wilgotności w terrarium pilnuj, ale taka wylinka jest prawidłowa. Mój legwan też tak ją przechodzi do dzisiaj. Pozdrawiam! Rysiek

Yeter
07-12-2011, 11:18
W jakim stopniu można pomagać legowi w wylince. Chodzi mi o to czy skórę delikatnie mu odrywać czy pozostawić żeby sama zeszła.

Marblo
07-12-2011, 15:50
Jesli chcesz mozesz pomagac mu np przez glaskanie to co bedzie sie ledwo trzymalo napewno zejdzie podczas glaskania. Nie proponowal bym odrywac skory w inny sposob mozna w ten sposob uszkodzic np grzebien legwanowi (byl niedawno post o tym). Ja osobiscie nie ingeruje w wylinke i tobie tez to proponuje legwan napewno sam sobie z tym znakomicie poradzi :)

Nika
08-12-2011, 01:34
Wylinka będzie przebiegała prawidłowo pod warunkiem, że wilgotność będzie o.k. Ja mam np. problemy z wylinką na ogonie mojego lega. Zawsze tam najtrudniej schodzi skóra. Wet. poradził aby smarować wtedy zwykła wazeliną lub maścią z wit. A.

Yeter
09-12-2011, 13:02
Dzieki to mnie teżsię przyda bo z ogonem jest prawdziwy problem a z reszty schodzi elegancko.

pawelek
23-12-2011, 14:14
mama wielki problem odnosnie wilinki mojego lega .Zawsze mial odpowiednioa wilinke a ostatnio jak mu sie wilinka pojawila to strasznie sie mu wysuszyla skora i nie chce zejsc a obecnie jak schodzi to pojawia sie czarna skora pod ta wilinka .Prosze o jak najszybsza odpowioedz bo sprawa jest chyba pilna a co do wilgotnosci to ma dobra na pewno tylko nie wiem przypadkiem czy od kabla grzewczego sobie nie wysuszyl.

RAFCIO
23-12-2011, 17:57
a czy twoj legwan ma bezposredni dostep do kabla grzewczego ???


Pozdrofka Rafcio :]

Rysiek
24-12-2011, 03:16
Kabel powinien być tak zabezpieczony, aby jaszczurka nie miała z nim bezpośrednio kontaktu. Jeśli nie jest wystraszona spróbuj kąpieli w wodzie z dodatkiem naparu rumianku. Skóra jaszczurki jest i tak dla wody nieprzepuszczalna, kąpiel w zasadzie pomoże wylince. Pozdrówko! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==