PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana terarium .



tusik
05-12-2011, 13:07
witam !!!



Mam mlodego 4 miesiecznego nie osfojonego jeszcze legwana ktory nie chce jesc . Dowiedzialem sie ze powinno sie go wyniesc w spokojne miejsce i tam pozostawic az do momentu kiedy bedzie juz jadl pokarm .
Mam problem poniewaz nie wiemczy po wyniesienu go z mojego pokoju do innego i po powrocie z tamtego spowrotem do swojego bedzie znowu musiał sie osfoic w nowym otoczeniu . i czy dalej bedzie chccial jesc ???
A w dodatku zamierzam mu w niedlugim czasie wymienic terrarium ktore na ten czas jest za male . Czy ta zmiana po zaaklimatyzowaniu sie wplynie na jego samopoczucie ?? Czy znowu trzeba bedzie go osfajacz nowym terrarium ??/

Co mi radzicie ??
Czy mam przenosic to terarium czy pozostawic i czy mam zmienia z mniejszego teraz na wieksze czy potem ??!!!


Dziekuje bardzo

Sebastian Borkowski
05-12-2011, 14:45
każda zmiana wpływa na zachowanie lega ale możesz mu dać coś z tego starego terrarium. np kamień basenik itp.to może zmniejszyć jego strach
ponieważ będzie coś co zna. daj mu ze dwa trzy dni spokoju tzn.nie wyciągaj go,on musi mieć czas na oswojenie się z nowym miejscem.jest młody a to działa na twoją korzyść[w tym wypadku]. życze powodzenia "sebor"

tusik
05-12-2011, 16:37
thx za powodznie przyda się :)

Nika
06-12-2011, 00:53
Nie przenoś nigdzie terra, tylko zasłoń szyby papierem lub szmatą, zostawiając kawałek do podglądania. Systematycznie potem odsłaniaj i obserwuj jego zachowanie. Jak już będzie przyjmował pokarm pod Twoją nieobecność, zacznij spędzać przy terra coraz więcej czasu, ale bez gwałtownych ruchów, np. ucząc się lub czytając coś. Bardzo dobry opis przyzwyczajania i oswajania legwana jest na stronie terrarystyka.com.pl.

Powodzenia,

tusik
06-12-2011, 02:38
Dzięki

bizon
07-12-2011, 05:40
Tusik, nie wiem skad masz opis hodowli lega ale juz tam więcej nie zagladaj. Tak jak napisała Nika zminimalizuj stres lega poprzez np. zasłonięcie szyb, nie wykonywania gwałtownych ruchów, nie podchodzenie za blisko terra. Leg musi się przyzwyczaić do nowych warunków i prawde mówiąc nie jestem w stanie powiedziec ile to potrwa, to sparwa indywidualna. Na początku leg moze nie jeść ale z czasem mu to przejdzie. Nie rób nic na siłe i bądz cierpliwy.

pozdrawiam

tusik
08-12-2011, 07:00
thx za odpowiec !!!

42d3e78f26a4b20d412==