PDA

Zobacz pełną wersję : Brak białej substancji w odchodach



Nika
12-12-2011, 00:30
Witam,

Od trzech dni zauważyłam brak towarzyszącej zwykle odchodom lega białej substancji. Mój leguś załatwia się do miski z wodą więc przeoczenie nie wchodzi w grę. Czy jest to niepokojący objaw i co on oznacza. Robiłam ostatnio badanie kału i nie stwierdzono żadnych pasożytów i salmonelli, dieta też taka sama jak zawsze.
Czy ktoś coś o tym wie?

Pozdrawiam,
Nika

Seb
12-12-2011, 02:15
Czyżby mało wapna w organiźmie ? eeee nie sądzę znając sumienność Niki w trosce o Lega! Hmm tak sobie tylko głośno myślę...
U Robala od czasu do czasu też zdarzy się że jest mniej a to tylko sporadycznie.

Ps. Nika jak tam ogonek goi się czy nadal nie daju mu się zagoić i go gryzie

Nika
12-12-2011, 04:40
Witaj Seba,

Zbyt mało wapna, hmm, chyba nie. Dostaje 2x w tygodniu 1 tab calcium.
Teraz bardzo szybko rośnie, więc może zapotrzebowanie jest większe. Muszę się nad tym zastanowić.
A ogonek jest już znacznie mniej molestowany. Prawdopodobnie była to jakaś infekcja, po zastosowaniu maści jest poprawa. Teraz to raczej z przyzwyczajenia raz na jakiś czas go pogoni, ale już nie gryzie :).

Pozdrawiam,
Nika

Krzysztof.W
12-12-2011, 05:14
Ta biała substancja to mocz , tak jest u węży , jaszczurek i żułwi.
W zalezności od gatunku i przystosowania, jest bardziej lub mniej płynna , czesto nawet skrystalizowana.

Cześć@_@

Jarek Zajączkowski
12-12-2011, 12:04
Yo!
To frakcja stała moczu - kwas moczowy i moczany. U zwierzaka Niki mogło dojść do zaczopowania pęcherza moczowego i osadzania się złogów. Ciepłe kąpiele 32-35 st. C. powinny pomóc usunąć zbędny "bagaż". Potwierdzeniem może być zdjęcie RTG jamy brzusznej

42d3e78f26a4b20d412==