PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób nawilżania.????



Robert Rutkowski
14-12-2011, 08:07
Jestem na etapie spryskiwania terra spryskiwaczem 2 razy na dzień.
Jakie fabryczne nawilżacze są godne polecenia i jaką mają cenę????
Pozdrawiam!!

SNAKES
14-12-2011, 08:10
Polecam lekturę:
http://www.snakes.pl/index.html?main=ter_misting.html

Pozdrawiam

Seb
15-12-2011, 02:09
Fajne ale strasznie skomplikowane !
Po pierwsze pojawia się problem odchodów które Legi mają w zwyczaju pozostawiać w baseniku a których zassanie do urzadzenia nawilżającego może spowodować wiadomo co + kupe smrodu :-) co wymusza już na wstępie zastosowanie drugiego ukrytego pojemnika z wodą (kombinowałem podczas planów zrobienia wodospadu w tera).
nie wiem czy nie łatwiejszym i szybszym sposobem jest zakup zwykłego nawilżacza powietrza jaki jest dostępny w każdym markecie koszt takie prostego urzadzenia (najtańszego) to 170zł obsługuje ono powierzchnię średniego pokoju więc w terrarium jest istny tropik :-) (oczywiście przy dobrym ogrzewaniu)

Pozdrawiam
Seb

SNAKES
21-12-2011, 08:52
Cześć,

nie zrozumieliśmy się chyba;)
Obwód nie jest otwarty - zbiornik z wodą do systemu zraszającego nie znajduje się w terrarium więc nie ma możliwości załatwienia się legwana do tego zbiornika.

Ten system jest rzeczywiście dość skomplikowany, ale jego największą zaletą jest automatyka. Nie oznacza to że każdy legwan takiego systemu potrzebuje - w pewnych warunkach jest to po prostu bardzo wygodna sprawa (kilka - kilkanaście terrariów to już kupa spryskiwania ręcznie, a niektóre zwierzęta oprócz wilgotności potrzebują opadów "deszczu").


Pozdrawiam

DraCha
29-12-2011, 06:23
Mam torf i dolewam codziennie do niego ok 1,5l wody pod torfem jest przewód grzewczy więc jest wymuszone naturalne parowanie do tego po przyjściu z pracy spryskuje lega zwykłym spryskiwaczem do kwiatów.

Pozdrowionka

42d3e78f26a4b20d412==