PDA

Zobacz pełną wersję : wilgotnosc



Fatman
16-12-2011, 09:51
witam
prosze o pomoc. co lepsze nawilzacz powietrza czy system jaki przedstawil Snakes. bardzo bym rowniez prosil o jakis typ pompy, ktora mogla by byc uzyta do systemu spryskiwaczy i jej przyblizona cene.

Rysiek
16-12-2011, 11:02
Ja utrzymuję wilgotność w terrarium tak jak to opisałem w tym poście http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=4184&t=4171 . W fontannie zastosowana mała chyba 8W ogrodowa pompka do kupienia w ogrodniczych sklepach za 40-70 zł. Tryska do góry i dodatkowo zasila kaskadę wodną. Na załączonej fotce niezbyt wyraźnie to widać, ale tylko taką mam. Pozdrówko! Rysiek

bizon
16-12-2011, 11:22
Ja zastosowałem nawilżacz parowy który kupiłem na aukcji za 50 zł. Istnieje jednak pewien problem bo trzeba zabezpieczyć to tak aby leg nie dostał się do goracej pary, no ale można to odseparować. Dodatkową wadą jest to że jeżeli terra nie jest szkalne a więc szczelne tak jak mam ja to w pokoju jest lekka sauna. Do wszystkiego da się jednak przyzwyczaić :-)

pozdrawiam

Rysiek
17-12-2011, 10:31
Terrarium nawet szklane nie powinno być szczelne. Temperatura i wilgotność to jedno, ale wentylacja jest ważną sprawą. W szczelnym terrarium legwan będzie "podduszony". Pozdrówko! Rysiek

bizon
17-12-2011, 12:01
zgadzam się jednak z uwagi na to że szczelnośc mojego terra pozostawia wiele do życzenia musze nawilżacz dawać na maxa. W wyniku tego musze czesto dolewać wody no i prą :-(((((

pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==