PDA

Zobacz pełną wersję : wentylacja



Tiger
27-12-2012, 03:49
gdyby sie na dnie umiescilo koncowke rury pcv a druga koncowke na samej gorze terra...(jak w zalaczniku) czy spelnialo by to role jakiejs cyrkulacji powietrza ?

Krzysztof.W
27-12-2012, 09:30
:) Nie, w żadnym wypadku.
Muszą być 2 odpowiednio usytuowane otwory wentylacyjne, a nie jakieś rury.

irasos
27-12-2012, 11:06
Ja jako wentylacje zastosowałem wloty powietrza do Peugota 206 z siatką aluminiową (oryginalne), które kupiłem w Norauto w Poznaniu.Kosztowały 19,99 dwie sztuki. Dodaje fotke.

Pzdr.

KORSAKOW
27-12-2012, 12:55
fajne ;-)

stenar
28-12-2012, 08:46
Potrzebna jest wymiana, sama cyrkulacja, jako proces wewnętrzny, jest niewystarczająca. Terrarium winno mieć dwa otwory wentylacyjne, nawiewny dołem, wywiewny górą. W terrarium temperatura winna być wyższa od temperatury otoczenia, to zapewnia możliwość działania wentylacji grawitacyjnej, cieplejsze powietrze, jako lżejsze "ucieka" przez górny otwór, a dolnym otworem napływa nowe powietrze jako, że w terrarium powstaje podciśnienie. Intensywność takiego wietrzenia będzie przede wszystkim zależała od różnicy temperatur w terrarium i jego otoczeniu oraz wielkości powierzchni "otworów" wentylacyjnych jak i różnicy wysokości między nimi, im większa różnica temperatur i różnica wysokości między otworami tym większe wietrzenie. Czyli jak kiedyś jeden architekt zaprojektował okno z lufcikami dolnym i górnym, opisał wsys i wysys oraz nadał tytuł projekt wentylacji grawitacyjnej - można i tak, od smrodu nikt nie umarł a od przeciągów tysiące.

dr Robert
28-12-2012, 16:00
Oj, stenar o - nie masz do końca racji. Tysiące kameleonów rocznie ginie z powodu "smrodu" w terrariach czyli złej wentylacji, a dokładniej grzybków, które łapią z nadmiernej duchoty. Innych gatunków to zresztą też dotyczy. Nawet gdyby wszystko się zgadzało o tych ruchach powietrza w terra, to niestety jeżeli te otwory są zbyt małe, nic to nie pomoże. A przynajmniej w sklepach zoo jeszcze nie widziałem terrarium z odpowiednio dużą powierzchnią wentylacyjną.

42d3e78f26a4b20d412==