PDA

Zobacz pełną wersję : Przykra sprawa ... / o utracie połowy ogona



Leny
23-12-2011, 03:01
Witam !!!!
Wczoraj wieczorem po przyjśćiu do domu zobaczyłem, że legwan stracił pół ogona :((( Okazało się, że w godzinach południowch w domu odbyła się "impreza" i pod moją nieobecność próbowano bawić się z legiem. Z dochodzenia jakie przeprowadziłem wynika, że legwan prawdopodobnie został przytszaśnięty plexą od terrarium gdy próbował uciekać :///. Możliwe jest, że ogon legwana został naruszony a zrzucił go dopiero w kilka h później ?? I moje pytanko... nie łądnie to troche wygląda? Czy trzeba miejsce w którym oderwał się kawałęk ogona jakoś odkazić? Czy moze dojść do zakażenia lega?

Pozdrówka
Leny

RAFCIO
23-12-2011, 03:40
Leny sory ale niewiem co z tym zrobic moze wystąpic martwica z tego co wiem i odpadanie ogona posuwac sie dalej ale niewiem- ale bardzo mi przykro z powodu brata Jody :( ( lub siostry ) naprawde mi przykro !! a tak na marginesie to niewiem czemu ale wysłałem do ciebie maila kiedys ale niestety nie odpisales kiedys sie dobrze kumplowalismy no ale trudno...

Jeszcze raz mowie iz naprawde mi przykro :[ łeeeee :(

Leny
23-12-2011, 03:54
Nie odpisałem bo poczty nie sprawdzam od wielu tygodni !!!! Pisz na gg 1003820 !

Pozdrówka dla Jody
Leny

Nook
23-12-2011, 04:26
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=4132&t=4132
Nie dawno ten temat był....

A tutaj masz RZECZOWE PORADY
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=99&t=99

Leny
23-12-2011, 04:32
Ok ! Dzięki wielkie Nook
Ale dalej ciekawi mnie czy trzeba przemywać ogon wodą utlenioną? Czy zwierzak niepotrzbnie nie będzie cierpiał?

Pozdrawiam
Leny !!!!
& Leny Junior <- (Pomysł Rafcia)

SNAKES
23-12-2011, 04:45
Cześć,

to zależy od okoliczności. Dobrze jest ranę odkazić - chociaż jeśli dookoła jest czysto to legwan może się obejść bez tego.
Sugerowałbym jednak odkażenie i regularne utrzymywanie rany w czystości.
Profilaktycznie proponuję również wizytę u weterynarza - będzie w stanie powiedzieć czy wszystko wygląda OK (bo tak na forum to trudno powiedzieć;) i ew. da Ci może coś innego do odkażenia rany.

Pozdrawiam

Nika
26-12-2011, 00:29
Leny, sorki że się wtrącam, ale chyba powinieneś zrobić porządek w rodzinie. To chyba Twojego lega wykąpano w CIFIE, jak się nie mylę?

Zyczę Legusiowi szybkiego odrostu ogonka
Nika

Marysia
26-12-2011, 07:42
Mi sie wydaje, ze to byl legwan Loke'a

Nika
28-12-2011, 05:43
Jak tak, to sorry, ale i tak bym "porozmawiała" ze sprawcami.

Pozdrawiam,

DraCha
29-12-2011, 02:04
Wiem, że używanie brzydkich wyrazów jest niekulturalne, ale ja takich współlokatorów (ku...,chu.., etc.,etc) bym "pozabijał" jeśli to kolesie utnij im połowę "ogona" :-/ jesli to dzewczyny to musi Ci wystarzczyć rozmowa. Tak na serio albo wywieź gdzieś lega albo pożegnaj się z tymi cymbałami. Ogon odkaź madmanganianem potasu będzie trochę fioletowy, ale leg nic nie poczuje.
P.S. Może to brutalne ale szlag mnie trafie na debilizm niektórych osób



pozdrowienia

42d3e78f26a4b20d412==