PDA

Zobacz pełną wersję : Oprawa do Ultra-Vtalux



Anansie
30-12-2011, 15:36
Dzisiaj kupilam zarowke Ultra-Vitalux 300W.Skoro jest o takiej duzej mocy to jakiej oprawy powinnam uzyc zeby sie nie stopila?(oprawa)Czy powinien byc klosz?

Marblo
30-12-2011, 15:45
YO!
Oprawka najlepiej porcelanowa, w ewentualnie mozesz zastosowac metalowa i nie dawaj zadnego klosza promienie UV nie przechodza przez szybe, plastik itp..
Jesli mozesz napisz gdzie i za ile nabyle(a)s ultra.

DO RYSKA - Jak bedziesz mial chwilke to moze pstrykniesz pare fotek twojemu stojaczkowi na ultra-v. i zamiescisz je tu. Mysle ze moga byc przydatne :)))

Anansie
31-12-2011, 00:36
Nie myslalam o kloszu,ktory przyslanial by zarowke od przodu.Bardzo przydaly by sie te zdjecia od Ryska.Mieszkam kolo Gdyni.Wzielam ksiazke telefoniczna i zadzwonilam do hurtowni w Gdyni.Wybieralam po nazwach ulic,tylko te ktore znam i latwo trafie po odbior zarowki.Facet nie mial jej u siebie ale powiedzial,ze poszuka po skladach.W koncu okazalo sie,ze nigdzie jej nie ma i musi ja gdzies tam zamawiac.Wplacilam zaliczke 50 zl i czekalam moze 10 dni.Wczoraj ja odebralam.Facet byl naprawde ok.Ja zadzwonilam do niego tylko raz w sprawie tej zarowy a potem to on oddzwanial co i jak zalatwil.Zarowka kosztowala 145 zl.Musze jeszcze przestac sie jej bac.Mam nadzieje ze przypasi mojemu legusiowi.
Pozdrawiam Was.Uwielbiam to Forum i przez czytanie go od dechy do dechy chodze nie wyspana!!!

Rysiek
31-12-2011, 02:30
Żarówki się nie bój ! Jeśli kupiłaś ją w oryginalnym opakowaniu to powinna być ulotka, w której opisane jest jej zastosowanie ( m.in. dla ludzi ) . Ma dobroczynne działanie, ale trzeba wiedzieć jak ją stosować. To nie jest żarówka na stałe oświetlenie terrarium ! Jeśli masz wątpliwości poszukaj w starych postach bo temat już był, albo pytaj. Odnośnie stojaczka to fotkę zaraz zrobie, ale Marblo ją da jutro na forum. To taki ciężki krążek metalu ( chodzi o to, aby był stabilny ) i pręt ok.60 cm zawinięty na końcu w kółko średnicy oprawki. Będzie to widać na zdjęciu. Bardzo prosta i prymitywna konstrukcja :-))). Pozdrówko! Rysiek
Ps. Żarówka w hurtowniach Osram kosztuje ok. 90-95zł.

Rysiek
31-12-2011, 02:31
Jeszcze jedno- oprawa ceramiczna lub metalowa. Plastikowa może się topić, choć są krótkie czasy naświetlania. Rysiek

Anansie
31-12-2011, 03:32
Serdeczne dzieki za odpowiedz.Wiem ze nie mozna tej zarowki umieszczac na stale w terra.Forum czytam od dechy do dechy od 2 miesiecy.Wynitowuje sobie wszystkie wazne wiadomosci i dzieki temu nie zadawalam do tej pory pytan.To forum jest super!!Duzo mi pomaga.Czytalam wczesniej,ze te zarowy mozna kupic za 90 zl.Nie bylo mi szkoda kasy skoro ma takie dobroczynne dzialanie na gady.Nie widze u mojego Leo zadnych obiawow krzywicy ale od momentu kiedy zaczelam czytac to forum zrobilam sie troche przewrazliwiona na punkcie jego zdrowia.Na stale ma swietlowke Repti-Gloo 0.5.Z goru dziekuje za zdjecia.
Pozdrawiam Ola.

Marblo
31-12-2011, 03:50
YO!
Ta cena to prawda tyle ze jak napisalem do slaskiego dystrybutora osram to odpisal mi ze osram nie prowadzi sprzedarzy detalicznej i dal mi nr telefonu na podobno tani sklep w Bytomiu jeli ktos jest zainteresowany moge podac ten nr :)

Rysiek
01-01-2012, 04:52
Ja kupiłem w Bytomiu za 92zł. Anansie, jeśli masz Repti Glo 5,0 to Ultra-Vitalux nie jest Ci potrzebna. Albo jedno, albo drugie. Dla legwanów stosuje sie właśnie Repti Glo 5,0 , a nie 2,0 lub 8,0. Lub Ultra-Vitalux, ale bez świetlówki. Z UV nie ma co przesadzać . W załączniku zdjęcia stojaka i żarówki. Dzieki mojemu koledze-sąsiadowi Marblo :-))). Pozdrówko! Rysiek

Rysiek
01-01-2012, 04:59
I jeszcze fotki...

dr Robert
01-01-2012, 05:03
Ultravitalux się przyda, bo świetlówka po ok. 6-10 miesiacach, choć świeci to nie emituje już UVB. Więc jeśli nie teraz, to w przyszłości. I ma tę zaletę, że nie zużywa się tak jak świetlówka. Gdy chodzi o ceny to w zeszłym tygodniu dowiedziałem się, że u przedstawiciela Osram we Wrocławiu kosztuje ona 96 zł netto czyli około 120 zł brutto (przy zakupach hurtowych czyli powyżej 200 zł, inaczej jeszcze doliczają trochę). Podejrzewam więc, że trochę podrożały.

Rysiek
01-01-2012, 05:15
Może podrożały, bo mam ją od 2 lat i kupiłem w Bytomiu ul. Wojciechowskiego 1 , tel. 289 22 20. Kosztowała dokładnie 92zł 72gr brutto. Oczywiście, że się przyda po ustaniu emisji UV ze świetlówki, chyba, że właściciel pozostanie przy użytkowaniu świetlówki, wtedy jednocześnie nie można ich stosować :-))). Pozdrówko! Rysiek

dr Robert
01-01-2012, 05:26
Skorzystam z telefonu i zapytam w tym sklepie w Bytomiu, bo chcę kupić kilka, więc taka żóżnica w cenie jest istotna. Tylko kiedy ja będę na Górnym Śląsku ?

Anansie
01-01-2012, 07:11
Serdeczne dzieki za zdjecia.Przydadza sie bo dzieki takiemu stojakowi mozna sobie ustawic stale miejsce o odleglosc do naswietlania.Tak jak pisalam wczesniej dzieki Forum mam troche wiedzy i moja swietlowka juz sie napewno wykonczyla.Dlatego tak mi zalezalo na kupnie Ultra-Vitaluxa.

Marblo
01-01-2012, 08:43
Yo!
Przesylam namiary na przedstawiciela handlowego firmy Osram w regionie Południowo-Zachodnim - Wrocław, Wałbrzych itp...
Piotr Iwanicki
tel. 0-604 29 39 43
fax (0-71) 362 87 81
e-mail: piwanicki@osram.com.pl
Namiary te znalazlem na stronie www.osram.pl w dziale przedstawiciele handlowi ;)

Marblo
01-01-2012, 08:52
A taka odpowiedz otrzymalem od przedstawiciela handlowego z gornego slaska po tym jak zapytalem go o kupno ultravitalux-a bezposrednio u -Osram.

"Subject: Re: Ultra-vitalux
OSRAM nie prowadzi sprzedazy detalicznej - prosze o kontakt pod numer 0322892220 Bytom do firmy Pekar ( hurt - detal ) tam otrzyma Pan informacje co do ceny jak i dostepnosci."

Rysiek
01-01-2012, 09:14
Na tej stronie znalazłem przedstawiciela na Górny Śląsk i mimo, że jej nie mieli po tygodniu sprowadzili z Warszawy. U nich można też zamówić promienniki podczerwieni Siccatherm o mocy od 100-375W. Są z filtrem czerwonym, matowanym i przezroczystym. Pozdrówko! Rysiek
Ps. W załączniku jeszcze fotki...

dr Robert
02-01-2012, 13:55
Niestety ta cena którą podałem wcześniej (ok. 120 zł) to właśnie od przedstawiciela na region południowo-zachodni. Konkretnie zajmuje się tym hurtownia FORTIS we Wrocławiu (http://www.fortis.wroc.pl).

Rysiek
03-01-2012, 08:59
W Bytomiu Ultra-Vitaluxy będą na początku marca w cenie brutto 112zł. Teraz są w centrali Osram w Berlinie. Cena zmieniła się ze względu na kursy walut . Promienniki są dostepne w ciągłej sprzedaży. Wiadomość tą uzyskałem 5 minut temu od sprzedawcy :-))). Pozdrówko! Rysiek
Ps. Przy zakupie kilku sztuk rabat ok. 4%.

42d3e78f26a4b20d412==