PDA

Zobacz pełną wersję : ciala obce w brzuszku mojego lega (!)



meg11
31-12-2011, 05:48
Wiatam all :-) jestem tu nowa.. mam pewien problem, otorz moj leg, ktory ma 2 latka, nie jje od ok. 2 tygodni.. po tygodniu nie jedzenia skontaktowalam sie w lekarzem, ktory stwierdzil, ze my leg moze byc w ciazy (!) nie majac kontaktu z drugim legiem.. kazal zrobic rtg, wiec wczoraj leg dzielnie spisywal sie podczas "sesji". Na opisie dolaczonym do zdjecia przeczytalam "na terenie jamy brzusznej widoczne dobrze cieniujace ciala obce (kamienie?)", czyli ciaza zostala wykluczona, nie wiem co mam myslec, dopiero w poniedzialek bede z nim u lekarza.. a kamieni z pewnoscia mogl sie "posilic" gdyz stanowia one podloze terrarium lega. Czyzby mojego NEO czekala operacja???? JESLI WASZE LEGI MIALY PODOBNE PRZEZYCIA - PISZCIE PROSZE..

Jarek Zajączkowski
31-12-2011, 09:12
Skąd jesteś?

bizon
01-01-2012, 02:12
napisz czym żywiłaś lega do tej pory.

meg11
01-01-2012, 05:21
siema bizon, leg jadl warzywka, nie byl odzywiany "bardzo" zdrowo, poniewaz wielu rzeczy nie chcial jesc, przysmakiem byly dla niego paleczki odzywcze raffy sera p. Kupilam mu ostatnio bazylie w doniczce, czasem ma ochotke ja zjesc, ale w ostatniej chwili sie rozmysla..

Rysiek
01-01-2012, 09:23
Pobaw się w ogrodnika i spróbuj mu coś takiego zaserwować. Kiełki lucerny, słonecznika, fasolki munguskiej, soczewicy, liscie i pędy fasolki, liście rzodkiewki. Jest jeszcze trochę innych rzeczy, z którymi da się zimą pokombinować. Pozdrówko! Rysiek

bizon
01-01-2012, 11:14
niestety określenie "bardzo niezdrowo" nic nam nie mówi. Opisz dokładnie jego diete wówczas "nasi" weteryniarze będą potrafić określić skąd wzięła się kamica nerkowa czy cokolwiek to jest. Zzawsze to jakaś przestroga dla nowicjuszy.

pozdrawiam

meg11
01-01-2012, 12:47
dzieki Ry$ku za rady, napewno sprobuje..
Pozdrawiam!

meg11
01-01-2012, 12:58
do bizona:
legwan jadl z najwieksza ochota groszek konserwowy i paleczki raffy sera p, wczesniej mial manie zielonego ogorka i salaty. Innych rzeczy nie chcial jesc. Musze dodac, ze rozwijal sie dobrze, rosl i tyl. A terez co dziwne, mimo ze od ok.2 tyg. nie je, wcale nie schudl, ani nie stal sie apatyczny. A to "cos" w jego brzuchu to najprawdopodobniej kamienie, ktore lezaly w jego terrarium i ktore probowal kilkukrotnie zjesc. Jutro ide z legwanem i ze zdjeciem do weterynarza wiec moze on cos poradzi..

Marysia
01-01-2012, 14:01
meg11 napisał(a):

> paleczki raffy sera p,

A co to jest?

meg11
01-01-2012, 16:28
marysiu, meg to ONA, a paleczki raffy sera p - to karma dla zolwi wodnych & jaszczurek, ktore zawieraja wszystkie skladniki niezbedne do zycia oraz wapn - tak jest wedlug opakowania.
Pozdrawia Meg & Neo :)

akasza
02-01-2012, 03:53
Sucha karma dla Legow. Niektore jej w ogole nie ruszaja (Marcel jakis czas temu od niej uciekal) a inne sie zajadaja, czasem musza miec zmoczona. Teraz moj 1,5 roczny Leg zaczal to jesc, ale traktuje ta karme jako dodatek, odrobina raz dziennie.
Pozdrawiam.

42d3e78f26a4b20d412==