PDA

Zobacz pełną wersję : Spis terrarystów



coolary
27-12-2012, 10:55
Moim zdaniem spis to był strzał w dziesiątkę :) Świetnie sie sprawdza i pomaga. Gnębi mnie jednk pewna sprawa. Bardzo dużo ludzi nie pisze co hoduje.... To bardzo ogranicza funkcjonalność tego spisu.

MaJSteR
27-12-2012, 11:08
nie zmusisz ich :P

Nook
27-12-2012, 11:08
tak - niestety, ostatnio dałem przy rejestracji prośbę o wpisywanie gatunków.... nie skutkuje to jednak zbytnio...

Natkas
27-12-2012, 11:54
to czasem jest tez wynikiem tego, ze nie mozna wpisac gatunkow od razu przy rejestracji, a potem nei wszyscy wchodza w swoj profil zeby je dodac. ja tez sie na poczatku zdziwilam ze nie ma gdzie tych gatunkow wpisac, potem doszlam co i jak. mysle ze dokladna informacja jak je potem dodac przy rejestracji moglaby pomoc, bo niektorzy po prostu je potem wpisuja np. w podpis.

Nook
27-12-2012, 12:18
przy rejestracji jednej to byloby zaduzo do wpisywania.... myślę żeby ustawić tym co nie wpisali zadnego gatunku w widocznym miejscu zeby je wpisali, i dac opcje poczatkujacy terrarysta bez gatunkow - zeby te osoby byly ignorowanie w spisie.

hatiras
27-12-2012, 12:24
Coolary, nie bierzesz jednak pod uwagę tego, że niektórzy w tych rubrykach wpisują gatunki, których nie hodują. Zdarzają się równiez sytuacje, że odhacza się zwierzeta, których się nie rozmnożyło... Nie wiem po co? By podwyższyć swój status na stronie??? Hahaha, może czegoś nie rozmumiem...;)
Pozdrawiam,hatiras

Double
27-12-2012, 12:45
ja i np Brakus wpisaliśmy też gatunki ktore hodowalismy w przeszlosci. mysle ze to nie jest zle, w koncu wszystko co hoduje czy hodowalismy sie liczy...

hatiras
27-12-2012, 13:09
Wiesz Double, to by nie było takie złe, gdyby było napisane 'gatunki, z którymi masz doświadczenie'. Ale myslę, że powinno być to jednak dopisywane w osobnej rubryce stworzonej przez admina:)
Pozdrawiam,hatiras

dr Robert
27-12-2012, 14:24
Tam jest napisane, że chodzi o gatunki które się hoduje, a nie które się hodowało ani te które chciałoby się hodować. Nie wiem dlaczego u nas wszystko każdy musi robić po swojemu. Oczywiście, warto byłoby wprowadzić spis gatunków z którymi ma się doświadczenia hodowlane, ale póki co takiego spisu nie ma.

coolary
27-12-2012, 16:22
Hatiras, wiadomo że nie wszyscy są szczerzy. Ich sprwa. Wiadomo też ze część ludzi odwiedzjących forum mogą być miośnikami terrarystyki ale nie mają zwierząt. Rozumiem co masz na myśli.

Dark Raptor
28-12-2012, 00:31
...dobrze, że ja na to nie wpadłem (lista !znacznie! by się wydłużyła :))))))

Fakt faktem szkoda, że ludzie nie wpisują swoich pupili. Ciekawe czy jest to też wina np. nieznajomości nazw polskich i łacińskich?

Pozdrawiam!

mysza
28-12-2012, 01:56
Dokładnie, przy rejestracji nie jest do końca jasne, gdzie wpisać gatunki, a potem człowiek nie ma czasu wejść w swój profil.

mysza
28-12-2012, 02:02
A poza tym tam jest napisane "gatunki hodowane" - jest to jednoznaczne z rozmnażaniem. Ja mam różne gatunki, ale nie udało mi się jeszcze rozmnożyć. Więc nie powinnam nic wpisywać. "Gatunki posiadane" to co innego

dreex
28-12-2012, 09:17
Sam pomysł ze spisem jest super natomiast jedno mnie zastanawia , potrzebowałem porady jeśli chodzi o nowy gatunek węża który chce hodować i po wyszukaniu chyba trzech osób z mojego rejony ( WLKP) z bogatym dorobkiem hodowalnym -przynajmniej z tego co piszą , nie udało mi sie niestety skontaktować z żadnym z nich. Ani przez gg , telefonów nie odbierają , maili wcale _ pytam się więc na cholere wpisali sie w ten spis....... dziwne zachowania. Pozdrawiam


Epicrates cenchria cenchria
gg 1690309

coolary
28-12-2012, 13:41
Mysza, w tym przypadku hodowane znaczy utrzymywane w naszych terrariach:) Śmiało wpisz gatunki jakie posiadasz a kiedy uda Ci się rozmnożyć zaznaczysz to w spisie (jest specjalna opcja)

MinuS
28-12-2012, 15:57
a niektórzy np nie znająnazw łacińskich swoich zwierząt i co mają zrobić bo ja wpisałem nie wiem przy psie i szczurze :)

Gerald
28-12-2012, 16:01
Pies domowy = Canis familiaris, określenie całego gatunku pies domowy.

Jak chcesz coś znależć to wpisujesz do wyszukiwarki google.pl albo wiem.onet.pl nazwe polską i masz.

MinuS
28-12-2012, 16:31
hehe dzięki zaraz pozmieniam :)

Nook
29-12-2012, 06:09
przez takich głupców jak m.in. MinuS spis jest niestety taki jak jest, a to wszystko przez użytkowników którzy wpisują takie dane jak wpisują. Czy przy dodawaniu gatunku nie ma czegoś takiego ?

UWAGA! Nie wpisuj do spisu gatunków zwierząt karmowych (świerszcze, mączniki, myszy, szczury itd), ani zwierząt domowych. W przypadku znalezienia profilu z takowymi danymi lub innymi które nie mają nic wspólnego ze zwierzętami terraryjnymi administrator może zablokować konto!

Czy naprawdę wszędzie trzeba pisać że to jest serwis terarrystyczny, w spisie pisać nad gatunkami Lista gatunków zwierząt terrarystycznych ?
Najbardziej mnie to denerwuje ze polowie osob nie chce sie przeczytac dwoch zdan przy dodawaniu gatunku, nie mowiac juz o regulaminie forum

I tak samo czy trzeba pisać że jak ktoś nie ma danego gatunku już to ma go usunąć ? Przecież to jest chyba oczywiste...

Hari
29-12-2012, 06:22
Przepraszam, a co jest złego w hodowli zwierząt karmowych? Traktuje je tak samo jak reszte moich zwierząt. Jezeli zaczne moje ptaszniki skarmiać modliszkami to tez mam je wykreslic?

MaJSteR
29-12-2012, 06:30
nie, przy dodawaniu gatunków napisane jest, że jeżeli hodujesz zwierzęta karmowe nie tylko we wiadomym celu, a również jesteś nimi zafascynowany, to mozesz je tam wpisać.. choć z drugiej strony teraz każdy może stwierdzić, że się nimi interesuje..

Nook
29-12-2012, 12:06
tak ale bez przesady, zwykle wpisują je gówniarze którzy chcą najwyraźniej innym zaimponować ilością hodowanych przez się gatunków... niektórzy wpisują w gatunkach swoich bliskich ehh.. a ja tylko trace czas na sprawdzanie tych kont :(

biruit_ka
30-12-2012, 16:26
masz racje Nook..życze Ci duzooo czasu na sprawdzanie tych kont:D

pozdrawienia dla wszystkich terrarystow :)

Dark Raptor
31-12-2012, 00:02
...a ja uwielbiam chrząszcze z rodziny czarnuchowatych (Tenebrionidae - mam 8 gatunków), problem w tym, że część z nich to popularne "karmowce" i laboratoryjne (Tenebrio, Zophobas, Tribolium) - ale hoduję i wpisuję. Dla mnie to też zwierzyna terrarystyczna (choć trzymam w słojach i plastikowych pudłach).


Pozdrawiam!

42d3e78f26a4b20d412==