PDA

Zobacz pełną wersję : kilka pytań odnośnie żywienia, suchy pokarm, witaminy



Yeter
07-01-2012, 07:50
Wiadomo zima problem z jedzeniem. Bawiłem sie w znaną wszystkim zabawę terrarysty: ogrodnik zimowy. No i dobra była rzodkiewka (liście), seler(ulubione latem) i inne. Leguś jadł zielonke ale teraz jakby mniej (a nawet wogóle) woli suche Tropicala iguana sticks. Czy to że nie je (czasami coś zje)zielonki a tylko suche nie zaszkodzi mu?? a zresztą byle do wiosny a to już niedługo. AHA jeszcze czy skoro ten pokarm jest witaminizowany trzeba podawać inne witaminy? Czytałem że chrząstka rekina ma stosunek wapnia do fosforu 2:1 :))) czy ktoś może powiedzieć czy można mu to podać? Nie bieżcie tego na serio tylko pytam :))

Marblo
07-01-2012, 12:21
YO!
Hmmm... w sumie to nie wiem ale wydaje mi sie ze dobrze ze jest cos co chce wcinac a skoro to jest pokarm przeznaczony dla legwanow to ja bym sie nie martwil. Moja rada podawaj mu nadal suchy pokarm i jakies smakowite listki i owoce moze za niedlugo zmieni mu sie upodobanie i bedzie wcinal zielenine. Popros Ryska niech Ci przysle troche listkow fasoli moj za jego fasola po prostu przepada :DDDDD hehehe

Seb
08-01-2012, 01:08
Witaj
Na pewno nic mu się z tego powodu nie stanie :-) Wytrzyma do wiosny a wtedy zaaplikujesz mu odpowiednią dawkę świerzej zieleninki stosunkowo zmniejszając porcje suchego pokarmu (wiem wiem to fajnie kosztuje jak się ma smoka głodomora mój pochłania puszkę w 3tygodnie :-) możesz mu próbować wstawić teraz jakieś kiełki albo własnej produkcji albo z jakiegoś marketu.

Pozdrawiam
seb

42d3e78f26a4b20d412==