PDA

Zobacz pełną wersję : Leg ma apetyt na ziemię z kwiatków.



Robert Rutkowski
10-01-2012, 06:18
Czasem zdarza mi się przyłapać jak mój leg dorwie się do ziemi z kwiatków - nie pozwalam jeść jej tego. Ma otwarte terra i chodzi po pokoju na spacery, po czym wraca do domku - z wyjątkiem jak wlezie na coś wysoko - wtedy tam zostaje.
Dostaje wapno, kropelki wit.serra (łyżką do pyska - zlizuje ale niechętnie) liście+owoce, ma UV. Czy ta skłonność do jedzenia ziemi oznacza brak czegoś w organizmie zwierzaka.?????

Pozdrawiam

Rysiek
10-01-2012, 10:19
Mój niekiedy próbował robić to samo. Nie potrafię tego wytłumaczyć. Rysiek

Gadzinka
10-01-2012, 12:50
Moj legwan jak byl w okresie wzrostu tez dobieral sie do ziemi w doniczkach, skubal dywan... wydaje mi sie ze sa to braki mineralow, wapna, bo to sie dzialo w okresie wzrostu a w tedy jest najwieksze zapotrzebowanie na te skladniki, teraz tego nie robi bo juz tak nie rosnie.
Druga teza: moze w ten sposob chca sobie pomoc w trawieniu np. przy niestrawnosci ,my tez miewamy a gady nie moga ;) pewnie dlatego moje legwany bardzo lubia liscie chrzanu, rzodkiew, cykorie itd... wszystko co wspomaga trawienie.
Trzeba pilnowac legwany, zeby nie jadly ziemi bo moga sobie zapchac przewod pokarmowy, do tego trzeba uwazac bo legwany jak male dzieci lubia lykac rozne rzeczy np. guziki, monety, kamienie itd... a pozniej trzeba operowac :(((

[gadzinka]

Morbid
10-01-2012, 14:00
...mój je podłoze terra ,czyli kostke kokosową ,dziwne jest to Ze on nie do końca to je -jakby tylko próbował liząc -dostaje pełny skład witamin +ca i uv

Krzysztof.W
10-01-2012, 15:43
Podobne zachowanie występuje u młodych psów,jedzą ziemie z kopców krecich.Napewno jest to związane z jakimś niedoborem, tylko jakim?

Cześć@_@

Robert Rutkowski
11-01-2012, 00:22
No właśnie dywan też skubie.(Czarne miejsca). Kupę robi 2 razy dziennie, chętnie i codziennie je liście cykorii.Mam nadzieję , że cykorię można podawać bez ograniczeń.
Pozdrawiam.

Fatman
12-01-2012, 00:27
witam
mysle ze moga to byc braki witamin poniewaz u mojej ciezarnej samicy tez zdarzalo sie ze wyjadala ziemie z kwiatka, pomimo tego ze miala wszystkie witaminy w odpowiednich ilosciach. wedlug mnie moze to byc fosfor ktory bardzo trudno zapewnic jaszczurce lub wapno.

Nizar
12-01-2012, 02:32
Fosforu to w zieleninie jest akurat dużo. Większość owoców ma niekorzystny sotsunek fosforu do wapnia (za dużo fosforu).

Mój Igi jadł substrat kokosowy do momentu aż zacząłem mu podawać multiwitamine.
Osobiście polecam kropelki Cebion multi.

42d3e78f26a4b20d412==