PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wilgotnoscia



Jonsiu
11-01-2012, 07:37
Mam problem.mam juz przygotowane terrarium na legwana,teperatura jest normalna ale mam problem z wilgotnoscia.terrarium jest spore 80x50x100.wstawilem basen z woda,grzalke pod basen,pryskam zraszaczem i dupa!!!dochodzi tylko do 50%.
pomuzcie mi chce zapewnic dobre warunki mojemu legwankowi.
Pozdrawiam.

Rysiek
11-01-2012, 10:19
Jakie masz podłoże ? Pozdrówko! Rysiek

Krzysztof.W
11-01-2012, 10:30
Jonsiu, a czy jesteś pewien że chigrometr właściwie wskazuje wilgotność.
Często tak bywa że chigrometry są nie wyskalowane.

Powiedz czy w środku terrarium osadza sie rosa, na szybach?
I czy w środku terrarium , czuć wilgoć?.


cześć@_@

Morbid
11-01-2012, 12:59
ja mam terra o identycznych wymiarach -podloze to kostka kokosowa ktora jest wciąż mokra + basenik z grzałką (woda 27*) i wilgotność jest niewystarczajaca -około 50% ale jeżeli spryskam,i to tak porzadnie to mam 60-70 ,lecz niena długo :(
teraz robie nowe terra takie Very biig i zastosuje automatyczne sysytem zraszający-mysle ze ten problem nie bedzie juz mnie dotyczyl-o szczegóły pytaj Snakes-a

Krzysztof.W
11-01-2012, 13:06
Twój mail doszedł do mnie.
Hm... a czy masz otwory wentylacyjne?<Bo jesli tak , to mogą one być zbyt duże, i ewentualnie mogą za dobrze spełniac swoja role wentylacyjną.
No i przede wszystkim podłoże, wilgotne podłoże,ono jest głuwnym dostarczycielem wilgoci.
Tak jest w moim przypadku, w moim terrarium dla węży, 80% podłoża to
włukno kokosowe zmieszane z keramzytem ( wilgotne ),a 20% to sam keramzyt, pod nim znajduje się kabel grzejny, a nad nim żarówka, podłoże nagrzewa sie pod żarówką do 47st, a koło zarówki do 30st, wystarczy że poleje rozgrzany keramzyt wodą i od razu robi się wilgotne ciepłe powietrze.Wzasadzie to i bez tego podlewania jest wilgotno .No i oczywiscie są także pola wętylacyjne ale małe.
Napisz czy masz pola wentylacyjne, i czy podłoże jest wilgotne w twoim terrarium .Może wystarczy że zakryjesz troche wentylacje i nawilżysz pożądnie podłoże,kilkoma szklankami wody.Obyś nie przedobrzył z podlewaniem.

Cześć@_@

obelek
11-01-2012, 14:00
mam podobny problem latam ze zraszczem aż mnie nagdarski bolą i nic
1-1.5 i znowu 50%
obelek

Fatman
12-01-2012, 00:32
witam
mialem ten sam problem. kontaktowalem sie ze Snakesem i po wielkich kalkulacjach kupilem poprostu pokojowy nawilzacz powietrza. kosztowal mnie on 180zl. (ale jest porzadny i mocny) juz za okolo 80 zl mozna kupic tansze modele, ktore swietnie nawilza wasze terraria. nie trzeba sie bedzie meczyc z robieniem systemu zraszajacego, kupowac pompy - ktore sa bardzo drogie, kupowac wlacznika czasowego itd. nawilzacz sobie dziala 24 h na dobe i nie mam zadnych problemow z wilgotnoscia w calkiem duzym terra.
pozdrawiam

Seb
12-01-2012, 02:28
Potwierdzam
mam tera 2m/1m/2m i nawilżacz zakupiony na allegro za 115zł firmy BURG rewelacyjnie radzi sobie z wilgotnością .

Pozdrawiam
Seb

Krzysztof.W
12-01-2012, 04:22
Myslę że juz chyba wiesz gdzie możesz kupic nawilżacz.
Ciekawe , czy i mi bedzie potrzebny?

Cześć@_@

Jonsiu
12-01-2012, 06:12
Jestescie super ludzie dzioekuje wam :)

42d3e78f26a4b20d412==