PDA

Zobacz pełną wersję : Zawinięte łuski



LegwanOPOLE
11-01-2012, 11:44
Witam !!!!!!!!

Dawno już nie pisałem na forum ale znowu muszę zacząć.
Mam problem z łuskami mego lega. Otóż na łapach mago lega łuski sie zawijają co jest bardzo nieprzyjemne w dotyku. Pozatym boje sie o jego zdrowie. Drugi problem to jego grzebien. Podczas wylinki czesto sie lamie a wiec jest niezbyt ładny. Czy to normalne??

Pozdrawia LegwanOPOLE.

noradarling
11-01-2012, 12:12
Jeżeli twój leg biega luzem po mieszkaniu, to raz dziennie zafunduj mu 30 min kompiel w wannie. To powinno pomóc. Wg mnie ma za małą wilgotność.

LegwanOPOLE
11-01-2012, 14:28
Dzieki nora ze odpowiedziales na moje pyt. Problem tkwi w tym ze moj leg nie lubi wody!!! Jak wchodzi do kuwety to tylko na chwile zrobi co zrobi i wychodzi, a w wannie to jeszcze szybciej (oczywiscie on a nie ja (czysczenie fuj :( )) a wiec 30 min to cud. Kiedy go spryskuje (czego juz nie robie) to sie rzuca. Wedlug mnie jedyn wyjsciem jest zwiekszenie wilgoci w pokoju, ktory jest miejwiecej jak 1 mieszkanie w bloku (uroki domkow jednorodzinnych :) ). Oto moje nowe pytanie :
Jak to zrobic ?????????????????????

Pozdrowienia LegwanOPOLE.

Seb
11-01-2012, 23:56
Zrób terrarium !!!!!!! przy takich warunkach lokalowych to dziwi mnie fakt że jeszcze go nie masz.

Człowiek ma mieszkanie Lega powinien mieć terrarium i skończcie wypisywać głupoty o chowie bezterraryjnym !!!!!! albo po prostu zrób z pokoju terrarium :-)

dr Robert
12-01-2012, 03:39
Seb ma całkowita rację.

Rysiek
12-01-2012, 03:56
Jak sobie wyobrażasz nawilżyć wielki salon do 80%, a nawet 90 % wilgotności ??? Przypuszczam, że nawet zbudowanie basenu 3x4m nie dało by takiego rezultatu. Zwłaszcza zimą . Gdyby nawet osiągnąć ten efekt nawilżaczami powietrza to jak długo wytrzymają Ci meble, elektronika i jakie będzie Twoje samopoczucie . To jest tropik - temperarura powyżej 30 stopni i duża wilgotność powietrza. W takim dużym pomieszczeniu jest pole do popisu na wykonanie dużego, pięknego terrarium. I Ty i legwan będziecie zadowoleni :-))). Pozdrówko! Rysiek

LegwanOPOLE
12-01-2012, 09:33
No coz tylko wyniose kompa i juz sie biore do pracy a jutro z pokoju bedzie terra ;)

A tak na serio nie bardzo wiem jak to zrobic zeby z polki zrobic terra ( nie chcem na to duzo kasy wydac) moze mi ktos podpowie (w zalaczniku zdj polki). Jednak z drugiej strony nie chce terra. Chcem zeby leg mogl wyjsc kiedy tylko mu sie zachce a nie byl wiezniem terra i dlatego mam polke. Wogole kiedy byl wczesniej w terra to byl strasznie dziki, teraz jak mu zrobilem polke to dopiero sie jako tako przyzwyczail :(. Boje sie ze jak znowu trafi do zamknietego terra to znowu zdziczeje. Skoro tyle jest argumentow mowiacych za terra to moze jednak sie do niego przekonam.

Pozdrawia LegwanOPOLE

Rysiek
12-01-2012, 10:58
Mój trochę czasu przebywa poza terrarium i uwierz mi nie chcę go trzymać w niewoli. Nawet, o zgrozo, poświęcam mu więcej czasu niż własnym dzieciom, bo one już prawie dorosłe :-))). 13 i 15 lat. Jednak Gucio sam wraca chętnie do terrarium, a bywają dni , że nawet "na siłę" nie chce z niego wyjść ! To naprawdę odpowiednie miejsce dla legwana, bo zapewnisz dwa klimaty- dla siebie i dla niego. Znacznie się różnią. Pozdrawiam! Rysiek

LegwanOPOLE
12-01-2012, 13:27
No coz musze sie wobec tych argumentow zgodzic (przecierz chodzi o zdrowie lega a on troche juz chorowal (zlamana kosc i ropniak)). Jednak narazie nie mam czasu i nie mam kiedy tym sie zajac, moze w lato znajde troche czasu. Mam nadzieje ze narazie pomoga opryski letnia woda ktore znow zaczne stosowac. Mam pyt : czy nie udalo by sie zrobic terra otwartego tzn wyglad normalnego terra tylko gdzies z boku jakiej wyjscie; czyt to sie sprawdzi??????

Pozdrawia LegwanOPOLE

Robert Rutkowski
16-01-2012, 03:22
Czy oprócz tej żarówki Twój leg oświetlany jest światłem UV, nie widać na zdjęciu promiennika???

LegwanOPOLE
16-01-2012, 11:39
Witam!!!

To zdjecie jest juz troche nieaktualne. Polka miala mala przebodowe. Teraz drabinka jest szersza i z prawej, sama polka szersza no i oswietlenie. Teraz nie ma tej slabej zaroweczki tylko potezna kwoke i promiennik UV na suficie. Niestety nie posiadam zdj tego cacka ;).

Pozdrawia LegwanOPOLE

Nizar
16-01-2012, 12:40
Obawiam się że świetlówka uv na suficie może być trochę za daleko. Na stronie Melissy Kaplan (http://www.anapsid.org/iguana/index.html) znalazłem informację że świetlówka nie powinna być dalej niż 10-16 cali (25-40 cm) od miejsca w którym legwan się wygrzewa. Im większa odległość tym bardziej spada natężene światła (równierz UV). Nie jestem pewny dokładnych odległości. Na stronie producenta nie było o tym mowy, ale obnirzenie napewno nie zaszkodzi.

42d3e78f26a4b20d412==