PDA

Zobacz pełną wersję : ostre pazury i problem z karmieniem



Michal Grabowski
18-01-2012, 07:11
Czy mozna legwanowi obcinac pazury lub jakos zpilowac? Mam legwana od ponad pol roku ale wciaz mosze go karmic niemalze na siłe. Jakie moga byc tego przyczyny i co mam zrobic? Dzieki.

Nook
18-01-2012, 07:18
Co do pazurów to w opsie coś o tym pisze (ZDROWIE) o karmieniu przymusowym też jest coś.

misiekk
18-01-2012, 10:12
ojeju juju pol roku mas zlega i chcesz mu obcinac pazury??ojojoj

noradarling
18-01-2012, 10:29
Pazurów nie powinno się obcinać. Legwan może wtedy dość łatwo odpaść od tapety lub przy skoku może mu zabraknąć odpowiedniego punktu zaczepienia. Łatwo wtedy może zrobić sobie kzywdę np.uderzając o twardą podłogę itp. Lepiej kupić rękawice.

Jonko
22-01-2012, 14:12
Chyba przesadzacie z tymi pazurami mam prawie rocznego lega i tydzien temu obcialem mu pazury. Nie sadze zeby nie mogl sie wspinac po konarach ale moje rece w koncu wygladaja normalnie. do tej pory wyciagajac lega z terra dorobilem sie rak jak Freddy Krueger (ps. obcialem tylko koncowki ale jaka ulga :-)

Gadzinka
22-01-2012, 15:33
Piszecie ze wasze legwany chodza luzem, moj tez chodzi ale ma terrarium. Kazdy chce miec swoj kacik czy to zwierze czy czlowiek, taka swoja intymnosc... i my ta intymnosc powinnismy im zapewnic. Legwany lubia miec swoje terytorium i go pilnuja. Moj legwan jak chodzi po mieszkaniu jest lagodny, moge go calowac, spac z nim, glaskac i nie ugryzie ale jak tylko wchodzi do terarium to od razu pokazuje kto tu rzadzi. Potrafi niezle ugryzc albo walnac ogonem, wlasnie pare dni temu zajrzałam do jego terra a on jak mnie nie walnie ogonem 2 razy w glowe... tego sie nie spodziewalam - a ogon ma porzadny. Ale ciesze sie bo to swiadczy o jego zdrowiu :)
Ps. W zalaczniku narzedzie zbrodni ;)
Pozdrawiam
[gadzinka]

meg11
22-01-2012, 15:42
witaj gadzinko!
napisz mi proszę jak to jest wypuszczać legwana na świeżym powietrzu??? bo ze zdjęcia wnioskuję, że łazi po nim.. mój jest oswojony, kochany i wogóle, ale bałabym się go wypuścić na wolność..
ps. piękny legwan :-p

Gadzinka
22-01-2012, 15:44
Sorki mialo pojsc pod inny post.

Gadzinka
22-01-2012, 16:29
Dziękuje meg11 :)
Dobrze ze sie o niego boisz, legwan to taka natura ze zawsze moze uciec - "wilka ciagnie do lasu". Nigdy mu nie ufam - nie zostawiam go samego, na balkonie, oknie, dzialce. Chociaz twierdze, ze jest przyzwyczajony do mnie i to bardzo. Zawsze jest pod koktrola. Na dzialce zakladam smyczke wlasnej roboty w innych postach na fotkach ja widac. Fotka umieszczona w tym załączniku była zrobiona 2 lata temu.

Pozdrawiam
[gadzinka]

42d3e78f26a4b20d412==