PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie, kolce wypadają z grzbietu legwana



Marcin .P
20-01-2012, 11:12
Od dwóch miesięcy przeglądam posty i nie znalazłem odp na pytanie .Z jakiego powodu wypadają lub łamią się kolce na grzbiecie legwana . mojemu legwanowi wypadają ,fakt że w połowie minionego roku miał roztocza i weterynarz smarował go jakimś środkiem, chciał bym wiedzieć czy ktoś się z tym zetknoł i czy od tego może wypadać mu ten grzebień , i czy wogule mu odrośnie.

Rysiek
21-01-2012, 02:57
Gadzinka napisała, że ma legwana bez grzebienia, ale on jest "po przejściach" i miał grzybicę. Teraz jest w dobrych rękach :-))). Łamliwość kolcy może być spowodowana małą wilgotnością w terrarium , ale to nie powinno doprowadzić do całkowitego ich wypadania. Grzebień powinien odrosnąć, ale trzeba znaleźć powód jego łamliwości. I jeszcze jedna uwaga. Nie będzie on już taki imponujący jak utracony grzebień. To dotyczy się także ogona. Po utracie kawałka odrasta, ale już nie taki wspaniały. Chyba że straci samą końcówkę, wtedy nawet nie widać. Tak było w przypadku Gucia. Pozdrawiam! Rysiek

Marcin .P
21-01-2012, 14:21
Dzienki za odp :)) rysiek.
Pozdrawiam

Gadzinka
22-01-2012, 14:24
Wypadanie i łamanie sie kolcow moze byc spowodowane roznymi przyczynami: niedożywienie, brak witamin i minerałów (najbardziej wit. A), za mała wilgotnosc.
Piszesz ze przegladasz posty - mam nadzieje, ze wiesz ze trzeba podawac wapno, wit. i mineraly a do tego swietlowka z UVB bo bez niej gad nie przyswaja tych skladnikow.

Pozdrawiam Skierniewiaka

Marcin .P
28-01-2012, 12:58
Dzięki ale to co napisałaś to wiem i posiadam .
Ps. Sochaczew :-)

pozdrawiam skierniewice.

42d3e78f26a4b20d412==