PDA

Zobacz pełną wersję : reakcja lega na domowników



Salem
21-01-2012, 13:10
Witam!
Z tego co widać to sporo legwanów chodzi luzem po mieszkaniu. Mam pytanie, jak wasi podopieczni reagują na innych domowników? Chodzi mi nie tylko o ludzi, ale również o inne zwierzęta biegające luzem po wielkim terrarium legwana :-) Dzięki za odpowiedzi.

noradarling
21-01-2012, 13:27
No mój leg nie lubi obcych.

Jednak niezbyt często ma on kontakt z obcymi ludzmi ponieważ nie ma zbyt wielu chętnych osób żeby posiedzieć w moim pokoju. Ludzie się po prostu boją:-)

noradarling
21-01-2012, 13:42
Z tego co wiem, to tylko mój 2 letni leg trzymany jest bezterraryjnie oraz leg kol. Legwan Opole. Chodzi o bywalców tego forum.

Mój legwan jest okazem zdrowia. Doskonale wygląda, żeruje oraz jego zachowanie jest /psychika/ bez zarzutu. Jest ładnie ułożony, nie brudzi w mieszkaniu, nie ma z nim żadnego problemu. Z tego co wiem legwan kol. Legwan Opole ma problemy z tego powodu iż ma zapewnioną zbyt małą wilgotność.

ps

LO, kur... :-) zacznij go w końcu moczyć w wannie bo to katastrofa będzie.

Zeraw
22-01-2012, 04:24
No to ja tez sie dopisze moj legwan tez chodzi luzem po mieszkaniu i rowniez jest zdrowy i ulozony !!! Tak wiec nie jestes juz sam na tym forum ktorego leg "lata" po mieszkaniu

Pozdrawiam
Zeraw

Morbid
22-01-2012, 13:12
...ja mojego puszczam bardzo czesto ale mam z tym jeden problem,tzn. nie podoba mi sie to ze gdziekolwiek bym go nie dal to po chwili gdzies sie chowa ,firanka itp. -powiecie STRES- puszczam juz go tak od 5-6 miesiecy i stwarzam mu max. warunki spokoju(daje np. do pokoju gdzie nikt nie przebywa lecz on ...sie chowa)-co wy na to?

Jonko
22-01-2012, 14:04
Kup mu królika :-) Serio mój wypuszczony na pokój zawsze idzie do pokoju dzieciaków i siada na dużym pluszowym króliku. A tak powaznie to najlepiej poobserwuj gdzie najczesciej przebywa i zamiast go stamtad wypedzac ulatw mu przebywanie w tym ulubionym miejscu. Z firanka faktycznie moze byc trudno

Gadzinka
22-01-2012, 15:45
Piszecie ze wasze legwany chodza luzem, moj tez chodzi ale ma terrarium. Kazdy chce miec swoj kacik czy to zwierze czy czlowiek, taka swoja intymnosc... i my ta intymnosc powinnismy im zapewnic. Legwany lubia miec swoje terytorium i go pilnuja. Moj legwan jak chodzi po mieszkaniu jest lagodny, moge go calowac, spac z nim, glaskac i nie ugryzie ale jak tylko wchodzi do terarium to od razu pokazuje kto tu rzadzi. Potrafi niezle ugryzc albo walnac ogonem, wlasnie pare dni temu zajrzałam do jego terra a on jak mnie nie walnie ogonem 2 razy w glowe... tego sie nie spodziewalam - a ogon ma porzadny. Ale ciesze sie bo to swiadczy o jego zdrowiu :)
Ps. W zalaczniku narzedzie zbrodni ;)
Pozdrawiam
[gadzinka]

meg11
22-01-2012, 15:54
witam!
mój także biega luzem, (czyt. leży) ma terra ale tylko w nim śpi, całe dnie spędza na "wolności" tzn. w moim (i jego) pokoju :-) zna każdy kącik, ale zdecydowanie uwielbia jedną miejscówkę i tam spędza całe dnie leżakując, a domowników od razu poznaje, że ktoś "obcy" wchodzi w pokoju, psa nie toleruje - strasznie się wkurza kiedy go widzi..

Salem
23-01-2012, 01:21
Hej!
Meg11, możesz coś więcej napisać na temat relacji twojego lega z "obcymi" :) mieszkającymi w twoim domu? Napisz jak reaguje na ludzi miszkających "na stałę" w domu, jak i na przychodzących gości. Ale co najważniejsze proszę o szerszy opis stosunków legwan-pies. Jeżeli ktoś z was posiada w domu jakiegoś jeszcze zwierzaka (łącznie z królikami :) to napiszcie jak reaguje legwan na ich obecność.
Dzięki za odpowiedzi!

meg11
23-01-2012, 02:24
hmm.. to tak: mnie uwielbia :-) współwłaściciela też :-) reszta mieszkających w domu jest momentalnie rozpoznawana, legwan poprostu nieufnie ich obserwuje, nie biega wówczas po pokoju, jest wyraźnie spięty, a gdy ktoś próbuje go dotknąć momentalnie nadyma worek i zamyka oczy.. to samo się tyczy gości.. i innych zwierzaków..

Rysiek
23-01-2012, 05:45
Mój nie lubi "sierściuchów" , a w szczególności psów. Zaraz gotowy do walki chociażby z Dobermanem :-))). Dobrze toleruje obecność innych legwanów. To wniosek po spotkaniu i wspólnym pobycie w terrarium z Diablo Marbla :-))).Do ludzi raczej przyjaźnie nastawiony, ale są osoby na których widok zaczyna się stawiać. Np. mój ojciec, bo chyba kojarzy go z obecnością psa z którym przychodził. Pozdrówko! Rysiek

Gadzinka
23-01-2012, 07:06
Chyba wszystkie legwany boja sie psow, poniewaz w naturze atakowane sa przez nich. Widzialam film na Animal Planet jak pies Dingo szarpal za ogon legwana :( Mam w domu krolika ale takiego zwiazku nie polecam - moga byc poszkodowane dwie strony. Legwan straci ogon a krolik bedzie poobijany - trzeba je stale pilnowac jezeli sa razem wypuszczane na spacerki. Legwanowi zadne zwierze nie jest do towarzystwa potrzebne.
Rysiek - moj jest nawet zazdrosny o "maluszka" i strasznie sie denerwuje jak go widzi, moze to cecha dziewczynek ;)

Pozdrawiam
[gadzinka]

Janusz.Poz
23-01-2012, 08:15
Gdy miałem w domu małego legwanika, to starszy (teraz już wiadomo, że samiczka!) bardzo nerwowo reagował na jego widok. Napięcie, prostowanie łap, kiwanie głową...
Mały miał problemy skórne, więc bezpośredniego kontaktu nie było.
Ale wystarczyło, że Kaziu podszedł,... PODESZŁA! do terrarium malucha, albo pokazałem małego z daleka, to widać było mocne zaniepokojenie.
Jeśli zaś chodzi o domowników, to legwanicy nie przeszkadzają.
Wychodzi z terrarium niezaleznie od tego, czy w pokoju ktoś jest, czy też nie. I zwiedza swoje ulubione kąty.
Natomiast, gdy przychodzą goście, to chowa się w terrarium.
Nawet, gdy ją siłą wyciągne, to po chwili wraca.
Siada na górnej gałęzi i obserwuje towarzystwo...

Rysiek
23-01-2012, 09:29
Gadzinko to te kobiece , trudne charakterki...:-)))) Dziewczynki też bywają zazdrosne :-))), ale nie o maluszków- to dziwne. Gucio na Diablo ( mam nadzieję, że to Diablica ) tylko spoglądał ciekawym okiem. Pozdrówko! Rysiek

Marblo
23-01-2012, 10:05
YO!
Moj Diablo rowniez biega luzem po pokoju nie mam terrarium tylko zrobilem taki kacik dla nego chcialem zamiescic fotki na forum lecz za duzo waza ;) i sie nie da. Za to zapraszam na moj server FTP mozna tam znalesc fotki wlasnie tego kacika, Diablo a takze Gucia od Ryska oraz fotki jaszczurek zamieszczanch glownie na tym forum. Jesli zamiescilem czyjes zdjecie a ta osoba nie wyraza na to zgody prosze o kontakt na GG 836220. Rysiek i Rafcio odezwijcie sie na priv-a dogadamy sie odnosnie fotek z wami ;) Zrobilem takze katalog -=UPLOAD=- mozecie wklejac tam fotki filmiki swoich pupili i nie tylko.

FTP Server On-line : IP(s) 212.106.142.133, on port 21
Dostep do servera:
Login: legwan
Haslo: zielony

Zapraszam

Marblo
24-01-2012, 11:02
Jesli ktos nie wie jak moze dostac sie na server niech wpisze w pasku adresu:

ftp://legwan@212.106.142.133/

Powinno pojawic sie okienko nalezy wpisac tam:

Nazwa uzytkownika: legwan
Haslo: zielony

Zapraszam jest tam kilka fajnych fotek. :)))

42d3e78f26a4b20d412==