PDA

Zobacz pełną wersję : on czy ona?



Tomek
22-01-2012, 09:15
Hey,
co wam podpowiada widok tego podgardla?
Dla mnie raczej trojkat , czyli ona- czy ktos wie na ile skuteczna jest ta metoda. Ja analizujac zdjecia doroslych okazow mam wrazenie ze 90%. Jesli tak to po co sondowac?

Rysiek
22-01-2012, 10:44
Piękny i młodziutki, Tomku. Może masz rację z określeniem płci, ale trzeba poczekać. Po jakimś czasie zaczną się wyraźniej kształtować cechy płciowe takie jak gruczoły udowe ( zdecydowanie większe u samca ) i wtedy w 100% można bedzie powiedzieć, że to samiec bądź samica. U młodych legwanów trudno to określić. Pozdrówko! Rysiek

Tomek
22-01-2012, 12:14
dzieki Rysiek...

czy zaryzykowalbys dokupienie drugiego - jezeli to Ona to nie bedzie problemu.... najwyzej bede mial w terrarium zalecany przez Unie Europejska zwiazek bi-, gorzej jak jednak On i dokupi sie tez On.

Poczekac jeszcze rok z kupnem drugiego? Tyle, ze wtedy bede mial klopot z wlasciwym terrarium- jak bedzie dobre dla tego to za duze dla nowego....

Any ideas?

Krzysztof.W
22-01-2012, 13:53
Na moje oko to jest dziewczyna.

cześć@_@

meg11
22-01-2012, 16:09
Witam! Uważaj, żebyś się nie pomylił, ja mam swojego od 2lat, przez cały ten czas bylam przekonana, ze mam "chłopaczka" i nagle miesiąc temu okazało się, że mój legwan to nic innego jak śliczna i wdzięczna "dziewczynka" :-) a worek u niej ma też taki kształt.. ;-)

Gadzinka
22-01-2012, 16:45
Moj ma 3,5 latek i mam obiekcje caly czas. Do tej pory myslalam, ze to chlopak - okazaly worek itd. ale pory udowe wskazuja na dziewczynke.
Pozdrawiam

Gadzinka
23-01-2012, 06:35
Rysiek - narzeczona dla Gucia czeka hehehe :) ale niespodzianka dla mnie. Cały czas myślałam że całuje chłopaka ;) Przez zime powiększył jej sie brzuszek i zaczeła nabierać kobiecych kształtów. Od paru dni w swoim terra jest ważniaczką, nadyma worek, kiwa głową, bije ogonem - pokazuje swoje pazurki. Zrobiła się piękna złośnica ;)
W jakim wieku samice składają jaja i w jakiej porze roku?
W załączniku dla porównania umieszczam zdjęcia porów udowych samczyka i samiczki.

Pozdrawiam
[gadzinka]

Marblo
23-01-2012, 08:55
YO!
Ja bym nie ryzykowal, moim zdaniem jeszcze za wczesnie aby okreslic na 100% plec legwana. No chyba ze dysponujesz odpowiednimi warunkami aby w razie czego trzymac dwa samce w dwoch roznych terrariach ;)))

Rysiek
23-01-2012, 09:33
Gucias ma jeszcze wieksze pory udowe niż te na zdjęciu :-).Niestety takiej fotki nie mam. Z tą samiczką dr. Roberta nic nie wyszło, a zwierzaczki potrzebujące :-))). Może kiedyś się im uda, Gadzinko . Pozdrawiam ! R&G

noradarling
23-01-2012, 11:04
Ja też uważam że to samiczka.

bodzio
23-01-2012, 13:47
DO GADZINKI.
MOJA SAMICA PO RAZ PIERWSZY ZŁOŻYŁA JAJA W WIEKU 18 MIESIĘCY. MIMO TO ŻE NIE MIAŁA KONTAKTU Z SAMCEM I WCALE NIE MUSIAŁA GO MIEĆ.

Gadzinka
23-01-2012, 14:57
Dziekuje za odpowiedź.
Wiem ze do zlozenia jajek samiec nie jest potrzebny, najwyzej beda nie zaplodnione.
18 miesiecy to chyba wczesnie... nie wiem co mam myslec o swoim (swojej), pewnie tez zrobi mi niespodzianke - ale kiedy???
Gucias Ryska jak dojrzał to zmienił kolor na pomarańczowy - a mój nie, czyli pewnie samica, małe pory udowe, ale worek pokaźny.
Co o tym sądzicie?
Kiedy ewentualnie mam sie spodziewac jajek?

Pozdrawiam
[gadzinka]

EwaK
23-01-2012, 22:44
Moja samica składała jajka w lutym, styczniu i grudniu - co roku o miesiąc wcześniej. Jak będziesz swoją obserwowała dokładnie, to zobaczysz, że będzie bardzo gruba, przestanie jeść, zacznie często podchodzić do miski z wodą i pić, grzebać jak szalona w podłożu lub starać się wyjść z terrarium, ja wtedy jej wstawiam skrzynkę, wypełnioną podłożem (mogę napisać bliżej o jej wymiarach), Leginka grzebie intensywnie i jak jest gotowa to znosi tam jajka.
Pozdrawiam
Ewa

dr Robert
24-01-2012, 09:23
U mnie kopulacje trwały w różnych latach marzec - koniec czerwca, w naturze zwykle grudzien-styczeń. Piszę o tym w dziale artykuły: (http://terrarium.com.pl/artykuly/doswiadczenia.php?id=3)
Jaja są składane kilka tygodni po kopulacji. W stosunku dio warunków naturalnych okres godów był zdecydowanie bardziej rozciągniety.

42d3e78f26a4b20d412==