PDA

Zobacz pełną wersję : Wszystko i nic



Tomek Tasior
22-01-2012, 13:28
Cześć wszystkim.Podaje legwanowi do jedzonka wszystkie mozliwe warzywa owoce,liscie itp itd.Legwan dostaje równiez witaminki A+D3 monovitan C,reptimineralH ,Vitammix REP.Dodaje takze do jedzenia specjalny (ten suszony )pokarm dla legwanów IGUANA STICKS(tropicala) oraz PRETTY PETS(adult iguana food).Jak myslicie czy mozna jeszcze czyms urozmaicic tez zestaw pokarmów.Jeśli czegos nie podaje to proszę o przypomnienie gdyz mam gadzine od niedawna,Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.!?@#$%^&*()

meg11
22-01-2012, 16:04
Witam!
Ale twój leg trafił w dobre ręce:-)
Jeśli chcesz jeszcze czymś urozmaicić mu dietkę, to daj mu pałeczki odżywcze "raffy sera p" mój wprost nie może się opanować jak je widzi :-) pozdrowki!

akasza
23-01-2012, 04:47
Co do pokarmu suszonego, co sadzicie wlasnie o tym IGUANA STICKS(tropicala) - w składzie podane sa rosliny/warzywa kapustne. Moj Leg uwielbia Sera, wiec nie ma problemu (tam, przynajmniej tak pisza, nie ma kapustnych), ale zastanawia mnie czy podawanie (a wiele osob podaje) Tropicala nie bedzie na dluzsza mete szkodliwe?

Rysiek
23-01-2012, 06:03
Moim zdaniem suchy pokarm może stanowić składnik diety legwana w trudnym okresie od jesieni do wiosny. W pozostałej części roku powinno się z niego zrezygnować i podawać jak najwięcej roślin z ogródka i łąki. Nawet zmniejszyć udział warzyw i owoców, które dostępne są zimą na korzyść tych które mamy latem. I to też przede wszystkim liście, liscie i jeszcze raz liście. Jest tego bardzo duży wybór. To, że w składzie Tropicala są kapustne, a Sera tego nie ma ja wybrałbym to drugie. Niestety duże legwany dużo jedzą i ja w miesiącach zimowych daję też sałatę i kapustę pekińską, bo nie ma innej możliwości. Oprócz tego oczywiście wiele innych rzeczy. Liście rzodkiewki, melisę, bazylię, koperek, szczypiorek , kiełki, liście fasoli, ale tego trzeba by mieć całe pole, żeby z sałaty i kapusty zrezygnować. Ale to tylko do marca i koniec, aż do listopada, a nawet grudnia. Moim zdaniem te trochę kapustnych w składzie Tropicala nie będzie miało istotnego wpływu na zdrowie legwana jeśli zadbamy o prawidłową dietę wtedy, kiedy się da- czyli od wiosny do późnej jesieni. Byle do wiosny :-))). Rysiek

akasza
24-01-2012, 01:07
No niestety, zima to ciezki okres, ale jeszcze troche bedzie lepiej:) Dzieki Rysku za odpowiedz, co do diety to wiem co i jak, tylko zastanawialy mnie te kapustne - bo skoro wiadomo ze tych nie powinno sie podawac to po co je dodaja do suchego pokarmu (ot, pytanie retoryczne).
Pozdrawiam serdecznie,
Ania

Rysiek
24-01-2012, 01:21
Trochę dziwne że dołączyli kapustne skoro to pokarm dla legwana zielonego. Trudno, jakoś zimę trzeba przemęczyć, ale wiosna tuż tuż...Guciowi suchego pokarmu nie daję, bo go nie chce. Kiedyś Marblo mi trochę odstąpił i musiałem w liściach przemycać. Pozdrawiam! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==