PDA

Zobacz pełną wersję : PYTANKO(wazne)



Wiking_88
22-01-2012, 14:01
Mój Rudolf chyba zrzuca skóre a przynajmniej mam taka nbadzieje poniewaz jak wychodzilem z domu ok godz 7 wygladal normalnie kiedy wrucilem za dwie godzinki to az sie przestraszylem poniewaz z ciała schodziły mu cał;e płaty brazowej skóry a pod spodem widnial kolor jaskrawo zielony czy to wylinka czy cos innego.Trzeba jeszcze dodac ze przed wyjsciem zamontowalem nowa zakupiona lampe Day Glo EXO TERRA
100W myslicie ze takie objawy mogla spowodować ów lampa? oprócz tej lampki zamontowane jest jeszcze Repti Glo 5.0 i zwykła swietlówka a pod terra mata grzewcza.Wspomne jeszcze że jak wróciłem to Legwan zachowywał sie jak oszalaly tzn skakal po terrarium próbował panicznie uciekać.Powiem szczeze ze sie ptrzeraziłem i odrazu wyłączyłem lampe Day Glo

Leny
22-01-2012, 14:46
To wylinka, nie masz się czego bać. Objawy wylinki powstają w bardzo krótkim czasie. Myślę, że żarówka pomogła temu. Włącz ją z powrotem :)

Pozdrawiam
Leny
ps. zwiększ wilgotnośc w czasie wylinki lega

Gadzinka
22-01-2012, 14:53
Wylinka tak raptownie nie nastepuje, chociaz, hm...przez 2 godz,jaka odleglosc byla zarowki od legwana, 100W to niezle grzeje !!! i te jego zachowanie ze biegal jak oszalaly,moze sie poparzyl.
Dobrze by bylo zebys natluszczal jego skore mascia tranowa,kupisz w aptece.
Powodzenia

Wiking_88
22-01-2012, 15:21
nie ma zadnych sladów opazeń bo skóra pod spodem jest czysciutka bez zadnych ran po prostu wyglada to jak by go ktos obdzeral ze skóry:)

misiekk
22-01-2012, 15:54
obdzieral ze skory :))))))

Tribel
23-01-2012, 01:38
sprawdz temp. w terrarium i pod zarowka, a bedziesz mial pewnosc ze/czy wszystko jest ok.

Rysiek
23-01-2012, 06:09
Jeśli sie nie poparzył to nie wiem co jest powodem jego zachowania, ale jeśli chodzi o skórę to raczej wylinka. Niekiedy to przebiega dość gwałtownie. Guciowi w ten sposób schodziła skóra na łebku. Najpierw cały siwy, a potem w ciągu 1-2 godzin strzępy skóry na głowie. Śmiesznie to wyglądało. Pozdrawiam ! Rysiek
Ps. Zaobserwuj jego zachowanie w najbliższych dniach. Może to chwilowe szaleństwo. Mój legwan teraz też sie inaczej zachowuje. Ciągle szuka rywala ( biedne lustro ) :-)))))).

Gadzinka
23-01-2012, 06:23
To dobrze ze tylko wylinka :))) bieganie prawdopodobnie bylo spowodowane swędzeniem skóry.

Mad
23-01-2012, 13:24
Gadzinka ma racje. Schodząca skóra chyba legwany nieco swędzi, bo mój w czasie wylinki się śmiesznie drapie ;)

bodzio
23-01-2012, 13:28
A MOŻE MIAŁEŚ NA SOBIE UBANIE W PASKI , KROPKI CZY TEŻ JASKRAWE KOLORY? TO CZĘSTO POWODUJE ŻE JASZCZURY SZALEJĄ. ( MOJE TAK REAGUJĄ. ROZUMIESZ, INSTYNKT ZWIERZĘCI.)

noradarling
23-01-2012, 14:38
No ok

Ale napisałeś że wylinka była koloru brązowego. To chyba trochę nienaturalne bo z tego co wiem wylinka nie ma koloru chyba że mlecznobiały. To że to była wylinka to nie podlega żadnej dyskusji jednak zauważ że coś niedobrego może się dziać z twoim legwanem.

42d3e78f26a4b20d412==