PDA

Zobacz pełną wersję : Fiolecik



Tomek Tasior
24-01-2012, 05:38
Kupujac legwana otrzymałem razem z nim żarówke UV( nie znam sie na tym takze nie wiem czy to jest ta ULTRA VITALUX czy sa w ogóle jakies inne) Tak czy siak to napewno nie jest świetlówka poniewaz ma gwint na jedna strone jak żaóka z tym ze jest dłuzsza od normalnej żarówki(no i jest fioletowa).Ale chodzi mi o to czy ona jeszcze daje prominie UV poniewaz te koles ma ją od lipca 2002 a teraz jest juz marzec 2003.A słyszałem ze te swietlówki UV świecą ale juz nei ma UV .Czy tak samo jest z żarókami.Pozdrawiam

dr Robert
24-01-2012, 09:05
Zobacz co jest napisane na tej żarówce. Poza Osram Ultravitalux 300W i ostatnio zaczęli produkować 100 W nie znam innych żarówek które emitowałyby UVB bo takie promieniowanie jest potrzebne do syntezy vit.D. Przypuszczalnie dostałeś czeską żarówkę UVA :(.

Marblo
24-01-2012, 11:17
YO!
Z twojego opisu ciezko wywnioskowac co to za zarowka, proponuje abys napisal na forum wszystkie informacje jakie znajdziesz na tej zarowce (jakas nazwa, typ itp...) a moze masz z niej orginalne opakowanie tam zazwyczaj mozna wiecej wyczytac. A jesli chodzi o dawanie UVB to swietlowki po 6-8 miesiacach przestaja dawac to promieniowanie, tego problemu nie ma w ptrzypadku ULTRA-VITALUX-a (czyli zarowki ktora na pewno daje UVB) do puki swieci do tej pory daje promienie UVB.

Rysiek
24-01-2012, 15:46
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=5158&t=5084 - to jest post w którym Marblo zamieścił jak wejść na jego ftp . Tam są fotki naszych legwanów, oraz trochę osprzętu . Jest też Ultra-Vitalux 300W. Wejdź i zobacz jak wygląda. Stojak do niej własnej roboty, bardzo prosty. Poczytaj też o samej żarówce i jej stosowaniu- http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=1783&t=1783 . Pozdrawiam! Rysiek

lesiu
25-01-2012, 08:43
Od dawna staram sie dostac wlaśnie ta zarówke i niestety bez rezultatu. Zamówiłem ja w sklepie oświetleniowym jednak nie mogli mi jej sciągnąć i gościu zadzwonił do Warszawy, z tamtad ponoć zadzwonili do Niemiec [ gdzie produkuja te żarówki] . I okazało sie że zaprzestano jej produkcji. Tak wiec może byc cieżko z jej dostaniem. A co do tej żarówki o której pisze Tomek to ja tez widziałem taka w Niemczech ale nie zainteresowałem sie nią bliżej , a jak poszedłem drugi raz to już jej nie mieli. Ale postaram się zobaczyc co to za żarówka.

Wiesław Pyć
25-01-2012, 09:24
Istnieje jeszcze lampa firmy ExoTerra "Repti Glo" - ona daje promieniowanie UVA i UVB. Kazda z nich daje 25% UVA, a UVB w zaleznosci od modelu, np. Repti Glo 8.0 daje 8% UVB a 4.0 daje 4% UVB, itd.
Pozdrowienia

bodzio
26-01-2012, 11:09
REPTI GLO 8.O NIE JEST DLA LEGWANÓW

dr Robert
26-01-2012, 13:18
Różne typy świetlówek można kupić w www.colisa.com.pl
a żarówki Osram Ultravitalux - najlepiej skontaktować się z przedstawicielem regionalnym lub sklepem firmowym Osramu, adresy na stronie internetowej polskiego oddziału www.osram.com.pl

Rysiek
26-01-2012, 14:49
Ultra-Vitaluxa kupiłem w Bytomiu ul. Wojciechowskiego 1 , tel. 289 22 20. Kosztowała dokładnie 92zł 72gr brutto ( 2 lata temu ). Teraz, na początku marca miały tam być w cenie brutto 112zł. Pozdrawiam! Rysiek

Swistak
27-01-2012, 05:09
A czy to czasem nie jest zarowka nocna (night glo)? Tak mozna sadzic z opisu.

lesiu
27-01-2012, 05:13
byłem wczoraj w niemczech i widziałem tą żarówke. jest to jednak żarówka nocna i nie daje żadnego uv [ a przynajmniej nic nie pisało na opakowaniu]

Beata-Inka
28-01-2012, 15:59
Dlaczego Repti.Glo 8.0 nie moze byc dla legwana? taka dostalam od sprzedawcy w sklepie terrarystycznymbodzio napisał(a):
>
> REPTI GLO 8.O NIE JEST DLA LEGWANÓW

Rysiek
29-01-2012, 02:23
Repti glo 8,0 jest do terrarium pustynnego, a 5,0 do tropikalnego, czyli takiego w którym żyje legwan zielony. To ze wzgledu na różne dawki UV (8,0 emituje więcej ). Pozdrówko! Rysiek

meg11
29-01-2012, 03:11
Czy ktoś się może orientuje czy Repti Glo 2.0 jest dobra??? Używam jej od 1,5 roku..
Ps.Ostatnio jak bylam w zoologiku po świetlówkę UVB kobieta poleciła mi Night Glo 25W - twierdząc, że to właśnie takiej żarówki potrzebują legwany.. czy miała rację???
Pozdrówki!

Seb
29-01-2012, 06:44
Nie to nie prawda!!
Jedyną świetlówką !! jakę potrzebują legwany jest Repti-Glo 5.0!
lub ewentualnym jej zamiennikiem Ultrawitalux z osram-a ale to jest żarówka reszta to wciskanie kitów tak jak np. czeskie wynalazki :-)
Night-Glo nic nie daje poza ciepłem przy minimalnej ilości światła (idealne na noc) to już 100razy lepiej kupić ceramiczny emiter ciepła przynajmniej dłużej pociągnie bo z Night-Glo przy cenie około 20zł na 2-3góra miesiące to sporo.

pozdrawiam
Seb

Marblo
29-01-2012, 09:57
YO!
Repti glo 2.0 emituje za malo promieniowania UVB mozna jej uzywac jedynie jako dodatkowej swietlowki do RG 5.0. A co to te night glo ktora polecila ta pani w sklepie (swietlowka czy zarowka). Jesli to jest jak mi sie zdaje po prostu zarowka nocna do terrarium ktora nie daje zadnego promieniowania UV moze co najwyzej podczerwien to ta pani nie ma pojecia o potrzebach legwana (jak 99% sprzedawcow w zoologicznych) proponuje niech sie przezuci na zwierzatka ale PLUSZOWE :((((

Rysiek
29-01-2012, 11:04
Ta żarówka Night Glo nie ma UV. Repti Glo 2,0 jest znowu za słaba ( za mało UV ). Tak jak napisałem dla lega właściwa to 5,0, lub Ultra-Vitalux odpowiednio stosowana. Pozdrówko! Rysiek

Beata-Inka
29-01-2012, 13:31
Czy używanie Repti Glo 8.0 czyms grozi mojemu legowi?? teraz czytam ze 2.0 jest za słaba od zakupu do teraz włąsnie mialam 2.0. Taka dostalam w sklepie terrarystycznym. Jeśli chodzi o 8.0 to miałam powiedziane ze moge ją na krócej włączać. Pozdrawiam i dziekuje za odp.

42d3e78f26a4b20d412==